Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:261, Did:0, useCase: 3

Biļalovs: "Jāpierāda sevi KHL, jāsasniedz mērķi, un tad varēšu doties uz NHL"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Biļalovs: "Jāpierāda sevi KHL, jāsasniedz mērķi, un tad varēšu doties uz NHL"
Timurs Biļalovs augusta izskaņā Rīgā ''Latvijas Dzelzceļa kausā". Foto: Raimonds Volonts/dinamoriga.lv

Uz diviem gadiem līgumu ar Kontinentālās hokeja līgas klubu Kazaņas "Ak Bars" pagarinājis vārtsargs Timurs Biļalovs, kura iepriekšējā pieturas vieta bija Rīgas "Dinamo". Viņš apstiprināja, ka bijusi interese no Nacionālās hokeja līgas, taču viņš pats vēl nejūtas gatavs doties uz Ziemeļameriku.

Lēmums pagarināt līgumu ar "Ak Bars" – lomu nospēlēja arī finansiālais faktors?
Patiesībā nē. Vairāk domāju par to, ka man jāattīstas, kamēr spēlēju KHL, jāsasniedz savi mērķi un jākļūst labākam. Ja turpināšu tādā pat garā, varu sasniegt Krievijas izlasi, un tie jau ir pasaules čempionāti un olimpiskās spēles. Savi sapņi jāpiepilda.

Galvenais mērķis ir izlase, nevis NHL?
Jautājums pat nav par izlasi, bet sevis izaugsmi. Lai spēlētu augstākajā līmenī, jābūt daudzpusīgam. Man vēl jāspēlē šeit, bet pēc tam, kad būšu gatavs, varēšu braukt uz NHL.

Runāja par interesi no Ziemeļamerikas. Tā bija taisnība?
Jā.

Kuri klubi interesējās?
To es neatklāšu.

Piedāvāja AHL vai NHL līgumu?
Šīs sarunas virzīja aģenti, viņi par šo tēmu zina daudz vairāk nekā es.

Ja runājam par Ziemeļameriku, būtu gatavs sākt AHL? Tāpat kā to darīja Igors Šestjorkins.
Visi ir gājuši cauri AHL – gan Šestjorkins, gan Iļja Samsonovs. Un pēc tam pacelti uz galveno komandu. Ir bauda vērot šo puišu spēli. Šis sākuma etaps obligāti ir jānoiet, lai pārbaudītu savu līmeni.

Bija piedāvājumi no citiem KHL klubiem?
Tiesības uz mani pieder "Ak Bars", klubam vienmēr būs pēdējais vārds. Nevaru šobrīd tik vienkārši nomainīt komandu. Kad man paliks 28 vai 29 gadi, tad varēšu pats pieņemt lēmumu. Vēl arī tas, ka Kazaņa ir manas mājas, šeit dzīvo man tuvākie cilvēki. Nebija nekādu šaubu par to, ka jāparaksta līgums tieši ar "Ak Bars".

Līgumu pagarināja arī Adams Reideborns. Sākumā viņš bija pirmais vārtsargs, bet tev izdevās viņu izstumt no vārtiem.
Ļoti priecājos, ka ar viņu pagarināja līgumu. Mums ir ļoti labas attiecības. Apsveicām viens otru ar jaunajiem līgumiem, turpināsim spēlēt kopā. Spēles dalījām apmēram uz pusēm un parādījām nesliktu līmeni. Pie tā ir jāturas. Mums ir laba un veselīga konkurence. Nav tā, ka aiz muguras aprunājam viens otru.

Izmantotie resursi:
https://www.sport-express.ru/hockey...