Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2266, Did:0, useCase: 3

Šķindot aizsargbarjerām “Zemgale/LLU” uzveic “Prizma”

HK Zemgale
HK Zemgale

Šķindot aizsargbarjerām “Zemgale/LLU” uzveic “Prizma”
Foto: Ruslans Antropovs, rusantro.com

2016. gada 27. novembrī, Jelgavas ledus hallē Latvijas hokeja Virslīgas spēlē HK “Zemgale/LLU” izdodas pieveikt vienu no neparocīgākām komandām HK “Prizma” - 5:4 (1:0; 2:2; 2:2). Divas reizes jelgavnieki bija izrāvušies vadībā un divas reizes rīdzinieki spēja apdraudēt mājinieku uzvaru, liekot nervozēt ne tikai spēlētājus, bet arī skatītājus.

HK “Prizma” salīdzinot ar sezonas sākumu pamatīgi uzlabojusi savu fizisko sagatavotību un tagad ir spējīga apdraudēt jebkuru Virslīgas līderu komandu. Varēja paredzēt, ka spēles sākumā rīdzinieki centīsies spēlēt agresīvi un pielietos spēka paņēmienus, lai apturētu ātros un viegli slidojošos HK “Zemgale/LLU” spēlētājus. No pirmām spēles sekundēm abas komandas uzsāku cīkstēšanos par to, kurš būs fiziski spēcīgāks uz laukuma, nevis tas, kas labāk slido. Aizsargbarjeras šķindēja no spēka paņēmieniem, bet skatītāji sajūsma atbalstīja savu komandas spēlētājus par to. Jau otrajā spēles minūtē HK “Zemgale/LLU” palika mazākumā, bet izmantojot to, ka rīdzinieki vairāk domāja par spēka paņēmieniem, atklāja spēles rezultātu. Pēc Riharda Paškauska un Valentīna Feoktistova piespēlēm, individuālā uzbrukumā devās aizsargs Reinis Švēdenbergs un raidot ripu starp vārtsarga kājsargiem, guva pirmo vārtus – 1:0. Atlikušajā trešdaļas laikā spēlētāji centās viens otru ietekmēt fiziski un pie vārtu guvumiem netiks. Trešdaļas izskaņā viesu uzbrucējs Koba Jass dusmās mēģināja ar nūju iesist jelgavnieku aizsargam Rinaldam Rosinskim. Nūja trāpīja kaut kur galvas rajonā un salūza. Protams pēc tāda izgājiena starp spēlētājiem izcēlies kautiņš ar nomestiem cimdiem un ķiverēm. Tiesneši ātri izšķīra abus vīrus, bet Koba Jass ar to nepietika un viņš devās pie HK “Zemgale/LLU” spēlētāju soliņa, izaicinot tos uz kautiņu. Komandas godu, bez ķiveres un cimdiem, uz ledus devās aizstāvēt Jānis Bērziņš, bet tiesnešu ātras darbības rezultātā kautiņš nenotika, bet abi divi spēlētāji tika aizsūtīti uz ģērbtuvēm.

 

Otrās trešdaļas sākumā, HK “Prizma” nonāca lielā mazākumā un ledus saimnieki izmantoja savā labā. Pēc Romāna Ņekļūdova piespēles, aizsargs Eduards Hugo Jansons veica savu kroņa metienu uz vārtiem un izvirzīja HK “Zemgale/LLU” pārliecinošā vadībā – 2:0. Tomēr pēc trim minūtēm šī vadības sajūta nostrādāja savu negatīvo lomu. Ņemot vērā, ka pirmajā trešdaļā spēlētāji patērēja ārkārtīgi daudz spēku, pēc vadības atgūšanas viņi samazināja savu spēles tempu un tas uzreiz ļāva HK “Prizma” astoņās sekundēs izlīdzināt spēles rezultātu – 2:2. Ātri zaudētie vārti mobilizēja HK “Zemgale/LLU” spēlētāju spēkus un viņi sāka bīstami apdraudēt pretinieka vārtus. Trešdaļas vidū pēc Artjoma Ogorodņikova piespēles, ar gūtiem vārtiem Niklavs Birovs atjaunoja HK “Zemgale/LLU” vadību - 3:2. Līdz trešdaļas beigām rezultāts vairs nemainījās, bet bija labi redzams, ka abu komandu spēlētāji izvairās no bīstamiem spēka paņēmieniem un nedodoties pilnā ātrumā uz vārtiem.

 

Trešās trešdaļas sākumā HK “Zemgale/LLU” nonāk mazākumā, bet atkal izmantoja to savā labā. Pēc Romāna Ņekļudova piespēles Niklavs Birovs palielina jelgavnieku rezultātu – 4:2. Trešdaļas vidū aizsargs Rinalds Rosinskis individuālā pretuzbrukumā panāk pārliecinošu HK “Zemgale/LLU” rezultātu – 5:2. Un otro reizi spēlē HK “Prizma” izmanto to, ka ledus saimnieki samierinās ar panākto rezultātu. Divu minūšu laikā viņi gūst divus vārtus, liekot satraukties par spēles iznākumu – 5:4. HK “Zemgale/LLU” spēlētājiem nācās otro reizi spēlē mobilizēt visus savus spēkus, lai aizsargātu savu uzvaru. Komandas spēlētāji spēja savākties un pat mazākumā aizstāvēt savus vārtus, rādot izcilu kolektīva saliedētību, nepieciešama rezultāta panākšanai.

 

Ruslans Antropovs