Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:844, Did:0, useCase: 0

Jēkabs Rēdlihs: "Rīgas "Dinamo" sistēma manī nodzēsa hokeju"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Jēkabs Rēdlihs: "Rīgas "Dinamo" sistēma manī nodzēsa hokeju"
Jēkabs Rēdlihs. Foto: Romāns Kokšarovs, F64

Rīgas "Dinamo" bijušais latviešu aizsargs, nu jau karjeru beigušais Jēkabs Rēdlihs (38) sarunā ar "Hokeja Fans" blogeri atceras, ka pēdējie gadi šajā klubā izvērtās sarežģīti.

Rīgas "Dinamo" klubā Jēkabs Rēdlihs pavadīja vairākas sezonas (2009-2014, 2016-2017). "Sākuma sezonās ļoti pozitīvi, daudz kas sanāca un bija," atceras kādreizējais spēlētājs. "Tas bija kā pasakā. Kur vēl labāks hoķis, arēna pilna, visi auro."

Pēdējās sezonas tur izvērtās grūtas. "Diemžēl kaut kā ar tiem gadiem un visu pārējo... Es gribēju beigt hokejista karjeru, teikšu atklāti - gribēju beigt, jo "Dinamo" sistēma manī nodzēsa hokeju pilnībā. Kā ugunskuru ar ūdeni vienkārši nolēja. Līdz ar to biju gatavs un gribēju beigt," atklāj Jēkabs Rēdlihs. "Pēc tam pateicos "Kurbadam", ka es atkal ieguvu kaifu, spēlējot hokeju. Nevis tikai mocīties un eksistēt, ja tā var izteikties. [Rīgas "Dinamo"] pēdējos gados viennozīmīgi bija lielākie pārdomu brīži manā dzīvē. Katra mana kustība uz ledus bija bailes par to, lai es nepiedi**** bikses. Atvainojos par savu valodu, savādāk to nevaru izstāstīt. Pēc katras kļūdas uzreiz atsēdina, var tikt izbeigts kontrakts un tā tālāk. Tāpat kā dzīvē - kad tev ir bailes kļūdīties, neesi pārliecināts savās kustībās un jūties nedrošs par sevi, tad beidzas jebkas, ko dari. Pēdējos gados vienkārši kaut kā vilku. Aldziņa, bailes nespēlēt un kā tad samaksāsi rēķinus. Tādas bailes droši vien ir visiem."

"Bet ļoti liels paldies arī par šiem gadiem, jo tie veicināja pārdomas. Tad tu domā, ka tā nevajadzētu būt un lēnām štuko, kas tas ir un kāpēc, ko tu vari un nevari mainīt," atzīst bijušais aizsargs. "Profesionālais hokejs ir nenormāla gaļasmašīna, kas tevi vienkārši sažļembā un izpļauj ārā, ja tev kaut kas nesanāk. Tajā pašā laikā tā ir liela dzīves skola, kas tevi padara izturīgu - pēc tam dzīvē vari darīt, ko gribi."

Rīgas "Dinamo" pirmajās sezonās bija labi, bet kas tur beigās nesanāca? "Ja tu esi grands, tev viss sanāk. Ja neesi grands, tev nesanāk. Baigi vienkārši [smejas]. Vienmēr viegli visu novelt uz citiem - vainīgi treneri, vadība un visi pārējie, bet tās ir pilnīgas pupu mizas, lietas jāmeklē sevī. Diemžēl nebiju pietiekami spēcīgs un pārliecināts par sevi, lai varētu pilnībā būt tajā pasākumā - pavisam vienkārši."

Izmantotie resursi:
facebook.com/HokejaFans

  +8 [+] [-]

, 2021-03-27 17:09, pirms 3 nedēļām
Jēkab, tā ir čeka, tur visi liek biksēs no augstākstāvošo dusmām un atriebības.

  +4 [+] [-]

, 2021-03-27 17:14, pirms 3 nedēļām
lielākā daļa izvēlas aptirsties ģinamas biksēs! ne tu pirmais , ne pēdējais!
Slēpts komentārs: Daniel
Slēpts komentārs: cesinieks777

  +1 [+] [-]

, 2021-03-27 18:43, pirms 3 nedēļām
Piekritu,mikelalus ir mizeli...

  -3 [+] [-]

, 2021-03-27 18:47, pirms 3 nedēļām
Jēkabs jau KHLā pie citas komanda darbu nemaz nebūtu atradis. Iepriekš jau Slovākijas līmenis likās kosmoss mūsu “zvaigznēm”, nemaz nerunājot par Čehiju. Rezultātu jau sākotnēji latviešu puikas Dinamo arī netaisīja, kamēr Karsums, Dārziņš un Miķelis neapbružājās.

Domāju, ja liktu izvēlēties starp uzvarām un līdera lomu Baltkrievijā vai naudu un h zaudējumiem Dinamo sastāvā, tad visi no mūsu hokejistiem izvēlētos otro.

  +5 [+] [-]

, 2021-03-27 19:21, pirms 3 nedēļām
cesinieks777 rakstīja: Pateicoties Dinamo tu Jēkab vispār tik tālu tiki ...
Laikam esi iedomājies sevi kā Grecki vai Jāgru....?
Vai nu sadzēries to sūdīgo Miķeļa alu?
Tu takšu esi pilnīgs tukšpauris!
Jēkabs draftēja NHL, viņš spēlēja AHL - un tas viss bija pirms tā mēslu komandele Ģinama Riga vispār bija dibināta! Kāds tur nepelns Savicka klaunu brigādei, Tu mīzelgalva?

Rīgā viņš tika tikai un vienīgi degradēts...

  +4 [+] [-]

, 2021-03-27 19:22, pirms 3 nedēļām
hantele rakstīja: Jēkabs jau KHLā pie citas komanda darbu nemaz nebūtu atradis. Iepriekš jau Slovākijas līmenis likās kosmoss mūsu “zvaigznēm”, nemaz nerunājot par Čehiju. Rezultātu jau sākotnēji latviešu puikas Dinamo arī netaisīja, kamēr Karsums, Dārziņš un Miķelis neapbružājās.

Domāju, ja liktu izvēlēties starp uzvarām un līdera lomu Baltkrievijā vai naudu un h zaudējumiem Dinamo sastāvā, tad visi no mūsu hokejistiem izvēlētos otro.
vēl viens āmurs...

  +5 [+] [-]

, 2021-03-27 19:42, pirms 3 nedēļām
Tie kas noliek Jēkabu, labāk lai izlasa rakstu līdz galam...

     [+] [-]

, 2021-03-27 23:25, pirms 3 nedēļām
Tad izmet , tad paņem un tā uz riņķi. Labāk sēdēja bez darba, gaidīja kad RD vajdzēs vēl aizsargus, praktiski balansēja visu laiku uz robežas par tikšanu sastāvā, un tā arī savu karjeru paātrināti beidza mokoties pa Dinamo. Naudiņu nopelnīja pieklājīgu būdams praktiski ielāps komandas sastāvā nevis rezultāta veidotājs.Bet realitāte ir tāda ka ne viņš pirmais, ne pēdējais kas sezonas sākumā bezdarbniekos slidinās un gaidīja RD zvanu.

     [+] [-]

, 2021-03-27 23:27, pirms 3 nedēļām
Abrags rakstīja: Tu takšu esi pilnīgs tukšpauris!
Jēkabs draftēja NHL, viņš spēlēja AHL - un tas viss bija pirms tā mēslu komandele Ģinama Riga vispār bija dibināta! Kāds tur nepelns Savicka klaunu brigādei, Tu mīzelgalva?

Rīgā viņš tika tikai un vienīgi degradēts...
Kas viņam notika Bostonas universitātē? Kā pirmgadnieks spridzināja, bet pēc tam rezultavitātē sāka samazināties. AHL arī gāja salīdzinoši labi.

  +1 [+] [-]

, 2021-03-28 01:06, pirms 3 nedēļām
Feins puika - tāds kārtīgs letiņu strēlnieks. Hokejs? Kuru tas krata, jo īpaši kolhozs. Tā ir izklaide, tieši tāda pati, kā iekapāt brūno draugu lokā. Vienmēr pēc tā ir paģiras.

     [+] [-]

, 2021-03-28 06:42, pirms 3 nedēļām
Lai te neaizskartu kādu personīgi, teikšu tā, katram pienāk savs laiks, gadi un no tā izrietošās sekas. Tas ka Ješka tagad vaino Dinamo, nav pārāk zolīdi no viņa puses, cik vārti zaudēti pateicoties viņa neizdarībām, atceries Jēpi. Ja viņš vilktu vismaz līdz Pujata līmenim, tad tagad būtu tepat skraidijis Latvijā.Kam tu esi vecs un nestabils vajadzīgs.

     [+] [-]

, 2021-03-30 09:38, pirms 3 nedēļām
un nepinat Karsumu iekšā

Viņš AHL 79 spēlēs = 20 + 43 ( 63 punkti)

Visās Dinamo sezonās vācis ap 32-35 punkti +/- 52 spēlēs