Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:844, Did:0, useCase: 0

"Dinamo" mērķis – "play-off", budžets kritīs par 30-40%, latvieši samazina algu prasības

Agris Suveizda

"Dinamo" mērķis – "play-off", budžets kritīs par 30-40%, latvieši samazina algu prasības
Juris Savickis. Foto: Raimonds Volonts/Dinamo Rīga

Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo" šodien rīkoja pirmo preses konferenci šajā starpsezonā un iepazīstināja ar jaunā galvenā trenera Pētera Skudras vīziju.

Rīgas "Dinamo" padomes priekšsēdētājs Juris Savickis: "Smagākais jautājums bija finanses. Situācija pasaulē nav labvēlīga, problēmas ir visiem – gan tiem, kuri naudu ražo, gan to, kuri tērē. Tas attiecas uz praktiski visām jomām, un man šķiet, ka vēl lāga nenojaušam, cik lielā krīzē esam. Taču mums viss atrisinājās pozitīvi un spēlēsim. Otrā lieta, ko vēlos uzsvērt, ir tas, ka galvenā ir veselība. Darīsim visu iespējamo un arī neiespējamo, lai mūsu spēlētāji nesaslimtu. Un nesaslimtu arī tās komandas, kuras ierodas Latvijā. Treškārt, spēlēsim tur, kur dzīve liks mums spēlēt. Spēlēsim Beļģijā, Amerikā, Ķīnā vai Krievijā – pilnīgi vienalga, galvenais, lai varētu spēlēt un visas komandas būtu veselas. Covid-19 situācijā visi esam ķīlnieki. Veselība ir prioritāte."

Runājot par budžetu, Savickis konkrētus skaitļus nosaukt nevēlējās un bilda, ka virkne budžeta sadaļu ir pārāk aptuvenas – piemēram, biļešu ienākumi veido būtisku daļu un tos krietni var ietekmēt gan komandas sniegums, gan tas, cik spēļu Rīgā būs iespējams aizvadīt. "Galvenais sponsors ir samazinājis naudu, un kopējais budžets varētu kristies par 30-40%. Algu budžets? Kā jau zināt, tagad līgā ir gan algu maksimums, gan arī algu minimums. Nekādā ziņā nepārkāpsim šos noteikumus. Uz augšu [pārkāpt] mums vairs nedraud, bet arī apakšā nepārkāpsim."

Rīgas "Dinamo" galvenais treneris Pēteris Skudra: "Paldies par uzticību Rīgas "Dinamo" vadībai un Savicka kungam. Man šī nav vienkārši nākamā darbavieta – šī man ir daudz nozīmīgāka. Rīgā esmu sācis jau kopš bērna kājas, tāpēc šī nav tikai nākamā darbavieta. Tie rezultāti, kādus vēlas komandas vadība, ir sasniedzami, neapšaubāmi. Mēģināsim hokeju padarīt priecīgāku, vairot emocijas, lai būtu vairāk vārtu."

Kad Skudram tika uzdots precizējošs jautājums, vai šis mērķis, ko viņš pieminēja, ir iekļūšana izslēgšanas spēlēs, Savickis fonā diezgan skaļu Skudram noteica, lai viņš droši saka, ka jā. "Neapšaubāmi – "play-off". Bez šāda mērķa vispār nevajag sākt. Ja sākumā neliekam mērķi un nestrādājam virzienā, lai būtu "play-off" komanda, tad… Ja mums izdosies, tad ne tikai būsim "play-off" komanda, bet arī dosim komandai iespēju kaut ko "play-off" izdarīt. Līgā ir jauna ēra, jauni griesti, tādēļ "play-off" otrajam četriniekam parādīsies ļoti laba iespēja kaut ko izdarīt. Man jau ir šāda pieredze ar Ņižņijnovgorodas "Torpedo", un "Dinamo" komandas kodols būs kas līdzīgs, bet vēl spēlējošāks," atbildēja Skudra.

Lai arī komplektācijas sakarā nekādu oficiālu jaunumu nav – pat par Kristapu Sotnieku un Gintu Meiju, kuri pirmdien prezentēja komandas jauno vizuālo identitāti -, Skudra sola, ka jau drīzumā varētu sekot arī konkrēti vārdi gan spēlētāju, gan treneru rindās. "Komplektācija rit pilnā sparā. Dienā tiekos ar visiem latviešu spēlētājiem, viņi ir prioritāte. Strādāju arī ar eiropiešiem, bet naktī strādāju ar ziemeļamerikāniem. Komplektācija visas 24 stundas dienā varbūt nerit, bet 20 stundas - točna," skaidroja Skudra, kurš paredzēja, ka viņa asistentu proporcija starp vietējiem un ārzemniekiem varētu būt 50%-50%. "Jau no paša sākuma ir jāatrod pareizie, īstie cilvēki. Ja sākumā šādu cilvēku nebūs, tad komandas veidošanas process var aiziet šķībi."


Skudra atklāja, ka neviens latviešu spēlētājs nav atteicies spēlēt viņa vadībā un ka pārrunas ar vietējiem bijušas ļoti pozitīvas – viņi ar sapratni un ļoti pozitīvi attiekušies pat pret mazākas algas piedāvājumiem: "Te puikas grib uzvarēt un sasniegt "play-off", lai varētu pacīnīties par ko nopietnāku. Sarunas ir pozitīvas. Mutiskas vienošanās ir sasniegtas. Viņi paši grib panākt, lai komanda būtu spēcīgāka. Ceru, ka līdz nedēļas beigām varēsim pateikt ko konkrētāku. No pirmdienas sāksim organizēti trenēties Piņķos, lielākoties – mūsu jaunatne. Skatīsimies, cik viņi ir gatavi lielā hokeja slodzēm, jo KHL līmenī ir citas prasības un cits darba apjoms."

Skudra neapstiprināja, ka pats saņems mazāk naudas, nekā ierasts, taču to arī nenoliedza: "Man tas nav svarīgi, pateikšu godīgi. Esmu ļoti apmierināts un pateicīgs par iespēju šeit strādāt. Mani viss apmierina. Man bija svarīgi iegūt iespēju strādāt Rīgas "Dinamo", šajā sistēmā un celt šo komandu. Te ir lieli plusi – nacionālā bāze, nav leģionāru limita." Arī Savickis piebilda, ka finansiālais jautājums, veidojot komandu, šosezon nav priekšplānā: "Kā jau Pētera kungs pareizi teica, ja hokejs ir viņu dzīve, tad nauda ir otršķirīga. Bet naudas arī nemaz nebūs tik maz."

Skudram tika uzdota vēl virkne jautājumu par komplektāciju: "Negribu piekrist, ka latviešu spēlētāji nevelk, īpaši vadošie spēlētāji. Prioritāte ir saglabāt un piesaistīt labākos latviešu hokejistus. Vēlamies dziļāku sastāvu, lai nebūtu tikai viena maiņa, kas var iemest. Sastāvs būs internacionāls – no Krievijas, ziemeļamerikāņi, somi. Spēles stils sākas ar aizsargiem – ja mums ir aizsargi, kuri var spēlēt ar ripu, tad arī komanda varēs ar ripu spēlēt vairāk. Būsim agresīvi bez ripas, bet ar ripu ir jāspēlē, nevis jācīnās. Tādēļ primāri meklējam aizsargus, kuriem ir iemaņas ar ripu. Drīzāk varu viņus iemācīt spēlēt bez tās nekā ar to. Jā, vārtsarga pozīcija ir ļoti būtiska, un ir svarīgi ar šo pozīciju sākt komplektāciju. Vēlamies divus stabilus vārtsargus. Uzvārdus nesaukšu, nevēlos baumot, bet vārtsarga pozīcijā jau ir izdarīti aptuveni 70% darba."

Vaicāts par ģenerālmenedžera amatu, Savickis vēlreiz sacīja, ka tas bija Skudra, kurš pats atklāti pateica, ka ģenerālmenedžeris nebūs nepieciešams un ka viņš pats var pildīt šos pienākumus. "Ja viņš kādu atradīs un vēlēsies, tad varam arī pieaicināt ģenerālmenedžeri, bet tas būs atkarīgs no viņa paša," teica Savickis, kurš arī uzskata, ka nebūs nekādu problēmu ar jaunās paaudzes latviešu spēlētāju analizēšanu. "Mums ir ļoti laba sadarbība ar Latvijas Hokeja federāciju, ar treneriem, kuri jau zina visus jauniešus. Ar to nodarbojas gan Kalvītis, gan Koziols, gan Opuļskis."

Par pārbaudes spēļu grafiku vēl nav skaidrības, bet Skudra sacīja, ka varētu gaidīt aptuveni piecas spēles. Pirmajos mačos lielāks spēles laiks varētu būt jauniešiem, bet Skudra vēlas arī trīs četras spēles aizvadīt jau kaujas sastāvā, kas visdrīzāk varētu notikt augusta beigās, dodoties uz tūri Somijā. Arī par mājas spēlēm pagaidām nav nekādas konkrētības, bet Savickis sacīja, ka B plāna sakarā tiek strādāts pie trim dažādiem variantiem.

1 2 41 komentārs
Slēpts komentārs: NAMEJS 9999
Slēpts komentārs: BK Jēkabpils un Dinamo Rīga fans

  +5 [+] [-]

, 2020-07-22 13:40, pirms gada
Pilnīgi neko jaunu nepateica, tukšas pieklājības frāzes.

  +5 [+] [-]

, 2020-07-22 13:42, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Ja ir zināms, ka pērn, un arī citās sezonās, gana regulāri tika aizkavētas algu izmaksas, tad pie šāda budžeta krituma vispār būs sviests.
Savickis tēlos, ka maksā, bet hokejisti tēlos ka spēlē. Rīgas ''Aklo zarnu'' kontekstā jau ir bijis ne reizi vien.
DR nebūs vienīgie līgā ar šāda tipa problēmām..

     [+] [-]

, 2020-07-22 13:43, pirms gada
Apkaunos Latvijas hokeju vēl vienu sezonu. Cerams, ka jaunie tur nespēlēs un čeka varēs sisties ar veterāniem par pēdējo vietu. Tikmēr Pēterim novēlu noturēt nervus pēc 10 zāģu sērijas.

  +9 [+] [-]

, 2020-07-22 13:43, pirms gada
Klavulapa-1 rakstīja: DR nebūs vienīgie līgā ar šāda tipa problēmām..
tas man ekspertos patīk - sastāva nav, bet vietas jau dala!

  +6 [+] [-]

, 2020-07-22 13:44, pirms gada
Bet tak nespēlēs ne Bełgijā, na Amerikā, ne Kīnā..... 😁

     [+] [-]

, 2020-07-22 13:47, pirms gada
Klavulapa-1 rakstīja: DR nebūs vienīgie līgā ar šāda tipa problēmām..
Nu jā! Ir taču jāseko kopējai Kolhoza līgas tendencei.

  -1 [+] [-]

, 2020-07-22 13:47, pirms gada
Skudra būs nonācis ellē - ar 20, paša vārdiem, pasažieriem

  +5 [+] [-]

, 2020-07-22 13:49, pirms gada
Tas play-off regulāri tiek solīts pēdējos sešus gadus. Protams Skudra nav Ankipāns un jāgaiga progress, labi ka tas plencis Paste atkabināts. Veiksmi komandai!

  -1 [+] [-]

, 2020-07-22 14:10, pirms gada
opiums2 rakstīja: Tas play-off regulāri tiek solīts pēdējos sešus gadus. Protams Skudra nav Ankipāns un jāgaiga progress, labi ka tas plencis Paste atkabināts. Veiksmi komandai!
Interesanti ko Tu teiksi par Ankipānu, ja nākošās sezonas beigās Rīgas ''Aklās zarnas'' būs turpat, vai pat vel zemāk, nekās šopavasar?

  -2 [+] [-]

, 2020-07-22 14:11, pirms gada
Tātad čekistu/stukaču bāzes gāzes klubs šogad nesmirdēs Latvijā,kas nevar nepriecēt.
Kādas ir viņu prognozējamās vietas kolchozā?
Blakus parašai,ar brūnu degunu

  +1 [+] [-]

, 2020-07-22 14:18, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Interesanti ko Tu teiksi par Ankipānu, ja nākošās sezonas beigās Rīgas ''Aklās zarnas'' būs turpat, vai pat vel zemāk, nekās šopavasar?
Es Ankipānu nekad neesmu vērtējis kā treneri, jo viņš tāds nav, arī špīleris viņš bija viduvējs. Gaidīsim nākošo sezonu.

  +4 [+] [-]

, 2020-07-22 14:18, pirms gada
Pilnīgi normāla preses konference, ko tad viņi varēja vairāk pateikt, visi tāpat zina, ka krievu Gazprom ir problēmas, brīnos, ka vispār iedalija naudu, jaunais cars Putins pēc,, nevainības'' atgūšanas tomēr labvēlīgs pret
Savicki, tomēr no viena kantora nākuši.. Lai tik spēlē, tagad jau tā sporta pamaz, veiksmi Skudram.

  +6 [+] [-]

, 2020-07-22 14:27, pirms gada
kamēr DR akcionāri miljonāri neieguldīs paši kaut nedaudz naudu sava uzņēmuma attīstībā, bet izmantos sponsora piķa pārpludināšanai savās kabatās, tikmēr deldēs pēdējās vietas un publika bez cieņas vērtēs kā nabadziņus..

  +4 [+] [-]

, 2020-07-22 14:30, pirms gada
DINAMO RIGA pazudusi garumzīme virs I attēlā Kur krievi pie teikšanas, tur Rīga pārtop par Riga. Futbolā tas pats - Riga FC.

  +2 [+] [-]

, 2020-07-22 14:33, pirms gada
otins rakstīja: DINAMO RIGA pazudusi garumzīme virs I attēlā Kur krievi pie teikšanas, tur Rīga pārtop par Riga. Futbolā tas pats - Riga FC.
Mhm, tikmēr friči, franki, pindosi, sviedri un citi ļoti ņem vērā pilsētas garo Ī...

  +4 [+] [-]

, 2020-07-22 14:42, pirms gada
Skaidrs. Savāksim lētus krievus un somus un cerēsim, ka kāds izšaus. No vietējiem būs Indrašis, Karsums, Dārziņš, Redlihs, Sotnieks, Meija, Džeriņš, Zīle, Ģēģeris. Vai ar to pietiks? Šōbrīd liekas, ka diez vai, bet visticamāk daudz kas būs atkarīgs, kas vispār notiks ar Krievijas klubu budžetiem.

  +1 [+] [-]

, 2020-07-22 14:43, pirms gada
Nu nezinu gan, ja budzets tik krasi kritas salidzinot ar pagajuso sezonu...un vel pagajuso sezon nebija nekadu ceribu PO tikt...ko tur daudz var gaidit? Klapejam to skuni ciet un celam vietejo ligu un lai jaunie skrien uz arzemem, bus vismaz motivacija kapaties nevis sedet visiem Latvija katram ar S klases mersi pie Dinamo algam

  +5 [+] [-]

, 2020-07-22 14:49, pirms gada
T.G.H. rakstīja: Nu nezinu gan, ja budzets tik krasi kritas salidzinot ar pagajuso sezonu...un vel pagajuso sezon nebija nekadu ceribu PO tikt...ko tur daudz var gaidit? Klapejam to skuni ciet un celam vietejo ligu un lai jaunie skrien uz arzemem, bus vismaz motivacija kapaties nevis sedet visiem Latvija katram ar S klases mersi pie Dinamo algam
Vilkoits un Upītis jau pamēģināja. Razgals mēģina šobrīd, reāli vecākais Bukarts un daļēji Freibergs ir vienīgie, kuri tādu lielu laimi atrada pēc RD. Tam pretī var likt Soču, Indraši, Kalniņu, kuriem bez Dinamo tāda karjera, kā šobrīd noteikti nebūtu.
Tur ir koks ar diviem galiem, skaidrs, ka liela daļa mājās spēlējot sāk slinkot un skaidrs, ka tur ir arī klubs pie vainas, ne jau visi 18-22 gadus vecie ir tik apzinīgi, kā Girgensons, bet iespēja diez gan agrā vecumā spēlēt diez gan labā līmenī tā ir noteikti un ir tādi, kuri to izmanto.

     [+] [-]

, 2020-07-22 14:55, pirms gada
Edgars rakstīja: Vilkoits un Upītis jau pamēģināja. Razgals mēģina šobrīd, reāli vecākais Bukarts un daļēji Freibergs ir vienīgie, kuri tādu lielu laimi atrada pēc RD. Tam pretī var likt Soču, Indraši, Kalniņu, kuriem bez Dinamo tāda karjera, kā šobrīd noteikti nebūtu.
Tur ir koks ar diviem galiem, skaidrs, ka liela daļa mājās spēlējot sāk slinkot un skaidrs, ka tur ir arī klubs pie vainas, ne jau visi 18-22 gadus vecie ir tik apzinīgi, kā Girgensons, bet iespēja diez gan agrā vecumā spēlēt diez gan labā līmenī tā ir noteikti un ir tādi, kuri to izmanto.
Vilkoits itkā dēl veselības nometa aogriezienus, Upītim cita nelaime....

  +2 [+] [-]

, 2020-07-22 15:04, pirms gada
Banss rakstīja: Vilkoits itkā dēl veselības nometa aogriezienus, Upītim cita nelaime....
Uz korķa?

  +4 [+] [-]

, 2020-07-22 15:10, pirms gada
Klavulapa-1 rakstīja: Uz korķa?
gan garšo gan automačiks. Bija jau info ka ārstējās, ceru ka viss izdevies

  +1 [+] [-]

, 2020-07-22 15:12, pirms gada

A šis kādu tiešām satrauc, ietekmē?
Formas un Logo jau izmainīja, "web kvalitātei vieglāk pielāgojamu" bez dizaina, bez personības, bez nekā - pa lēto!
Kāda tur vairs starpība, kas spēlē un par cik... Es laikam teiktu, cilvēki, kas hokeju vairs nevar, vairs negrib, vai nekad nav spējuši spēlēt normālā līmenī ārpus LV.
Slēpts komentārs: Maikl30

  +4 [+] [-]

, 2020-07-22 15:39, pirms gada
Klavulapa-1 rakstīja: Mhm, tikmēr friči, franki, pindosi, sviedri un citi ļoti ņem vērā pilsētas garo Ī...
Kāda mums daļa gar citiem, turklāt vēl lielajām valstīm? Latviešiem valoda ir viens no tautas pastāvēšanas pamatelementiem, tāpēc tā ir jāsargā un jāciena.

  +2 [+] [-]

, 2020-07-22 15:49, pirms gada
Būs reiz īstās algas ko vajag maksā khl. Citādi visi tur ir pārmaksāti.. Citos klubos jau arīir grieziens pa algām.

  +5 [+] [-]

, 2020-07-22 15:52, pirms gada
opiums2 rakstīja: plencis Paste
Guņa nedzer jau sen.
Kad viņš nometa, tas bija liels zaudējums Latvijas čempionātam, Vilku spēles zaudēja lielu daļu no savas krāsainības...

  +3 [+] [-]

, 2020-07-22 15:53, pirms gada
Maikl30 rakstīja: Par Meiju skaidrs, to tapat neviens KHL nenems,
bet vai tad Sotnieks neparakstija ar Sochiem?
Nē, beigās nekur neaizgāja. Un Soči pa to laiku 5 leģionāru parakstīja

  +4 [+] [-]

, 2020-07-22 16:30, pirms gada
Skudra nav vecis, kas ņemtu gaisa burbuli bez seguma. Tātad naudas būs pietiekoši, lai varētu izveidot pietiekami labu vidusmēra komandu, kurai būtu pa spēkam reāli cīnīties par play-off. Budžeta grieziens Krievijas klubiem, ļoti iespējams, būs daudz lielāks. Arī par Skudras kā trenera spējām man šaubu nav. Atliek tikai savākt pietiekami labu sastāvu, jo īpaši leģionāru ziņā, proti, trāpīt pareizajos mērķos. Par to pagaidām grūti spriest, bet sajūtas saka, ka viss būs OK. Ja negadīsies nepārvarami apstākļi kā smags otrais vilnis utt. Gribētos ticēt, ka izdosies to kovidu nokaut un redzēt augstas klases hokeju arī Rīgā. Lai izdodas!

  -2 [+] [-]

, 2020-07-22 16:48, pirms gada
Protams, protams, muravejs gudrs esot haha. Da viņam vnk nav labāka piedāvājuma, kas jau pats par sevi saka priekšā pietiekoši daudz. Tātad naudas ir maz, labākus pleijerus nedabūs un cīņa par 3. vietu no beigām.

  +3 [+] [-]

, 2020-07-22 17:19, pirms gada
Žēl ka visi te runā par algām! Īsti hokejisti spēlē arī bez tādām pārspīlētām algām kādas bija iepriekš un kāda jēga. Kādreiz mūsu izcilākie hokejisti spēlēja gandrīz tikai par iztiku (Irbe,Balderis,Ozoliņš,Repsis u.c) un mīlēja hokeju vairāk par naudu. Skudra tādus kas sāk uzreiz runāt par algu,ceru patrieks lai brauc uz Ameriku. Daudzi raksta stulbus vārdus un nolamā visādām rupjībām. Ja nekā laba nav ko teikt labāk nerakstiet un neblamējiet sevi. Cerēsim,ka slimības netraucēs. Lai veicas!...

     [+] [-]

, 2020-07-22 17:25, pirms gada
Atslēgas vārds visā šajā presenē - bez leģionāru limita...
Spēlēs Krievijā un būs daudz krievu, lētu amīšu utt ...Un rezultāts būs labāks kā pagājušajā gadā...

     [+] [-]

, 2020-07-22 18:21, pirms gada
otins rakstīja: Kāda mums daļa gar citiem, turklāt vēl lielajām valstīm? Latviešiem valoda ir viens no tautas pastāvēšanas pamatelementiem, tāpēc tā ir jāsargā un jāciena.
Precīzi tā!

     [+] [-]

, 2020-07-22 18:27, pirms gada
Vai tiešām Sotnieks ir tik nespējīgs,ka neprovē sevi Eiropas līgās,vai baidās no dinamiska hokeja.Labi ,ka Balinskis neiestiga dinamo rutīnā.
1 2 41 komentārs