Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 3

Sestdien Baltijas handbola līgas jaunās sezonas sākums

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Sestdien Baltijas handbola līgas jaunās sezonas sākums
Foto: Latvijas Handbola federācija.

Šajā nedēļas nogalē, 23. un 24. septembrī, Baltijas handbola līgā tiks aizvadītas pirmās šīs sezonas spēles. Jaunajā sezonā kopumā pieteikušās astoņas komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Latviju šajā sezonā pārstāvēs divas komandas – Latvijas čempione un Baltijas bronzas medaļniece ZRHK “Tenax Dobele” un “ASK Zemessardze/LSPA”. No Lietuvas dalībai pieteikušās “VHC Šviesa” , “Granitas-Karys” un “HC Dragūnas”, bet no Igaunijas “Viljandi HC”, “Mistra” un iepriekšējās sezonas Igaunijas un Baltijas čempione “Polva Serviti”, kuras sastāvā joprojām spēlē Artūrs Meikšāns.

Šosezon Baltijas līgas izspēle sekojoša – pamatturnīrā katra komanda spēlēs ar katru divus apļus (mājas un izbraukuma spēle); divas labākās komandas automātiski kvalificēsies finālturnīram (Final-4), bet divas pēdējo vietu ieguvējas (7. un 8. vieta) tālākās sacensības neturpinās; pamatturnīra 3.-6. vietas ieguvējas cīnīsies ceturtdaļfinālā, aizvadot divas spēles pāros (mājās un izbraukumā), attiecīgi 3. ar 6. vietu un 4. ar 5. vietu; ceturtdaļfināla spēļu uzvarētājas tiksies 1. pusfināla pārī, bet zaudētājas 2. pusfināla pārī, kam sekos bronzas un fināla spēles.

Dobelnieki aizvadītajā sezonā pārrakstīja kluba vēsturi, pirmo reizi Baltijas līgā izcīnot bronzu, kas klubam šajā līgā bijis arī augstākais sasniegums.

“Tenax Dobele” savā grupā finišēja kā otrie labākie, uzreiz aiz “Polva Serviti”, un ceturtdaļfinālā tikās ar “HC Dragūnas” vienību. Lai gan izbraukuma spēle tika zaudēta (21:24), divu spēļu kopsummā dobelnieki izcīnīja uzvaru ar +2 (54:52) un iekļuva pusfinālā, kurā spēkiem mērojās ar “Viljandi HC”. Piekāpjoties pretiniekam (22:23), dobelnieki diemžēl zaudēja iespēju cīnīties finālā. Savukārt bronzas spēlē sīvā cīņā ar 27:26 tika izcīnīta uzvara pār “VHC Šviesa” komandu.

Jaunajā sezonā “Tenax Dobele” uzstādījusi augstāku mērķi – sniegties pēc sudraba vai zelta. Doties pēc izvirzītā mērķa komandai šosezon nākuši palīgā divi spēcīgi papildinājumi. Latvijā atgriezies pieredzējušais Māris Veršakovs un Guntis Piļpuks.

Iepriekšējo sezonu Baltijas līgā “ASK Zemessardze/LSPA” komanda noslēdza jau grupu posmā. Ar trīs uzvarām, septiņām neveiksmēm un sešiem iekrātiem uzvaras punktiem 10 aizvadītajās spēlēs, “ASK Zemessardze/LSPA” grupu posmu noslēdza 5. vietā. Tā kā izslēgšanas spēļu kārtu (play-off) sasniedza grupas četras labākās komandas, armijniekiem nācās palikt aiz svītras.

Kā zināms, šosezon komandu vada jauns treneris, Arnis Butans, kurš iepriekšējā sezonā pieredzi trenera amatā guvis Zviedrijā. Tāpat komandas sastāvu papildināšu daudzi jauni spēlētāji, tai skaitā trenera abi dēli Haiko Gača un Arza Brunis Butani, leģionārs no Ukrainas Vladimirs Hariunovs, kā arī no citiem klubiem pārnākušie spēlētāji Krists Vidzis, Ilvars Reinholds, Ralfs Brīvulis, Roberts Rozenbergs un Adrians Vaškevičs.

Sestdien izbraukumā Lietuvā sezonu spēlē pret “VHC Šviesa” atklās ZRHK “Tenax Dobele”, bet dienas otrajā pusē savā laukumā pret “Viljandi HC” dosies “ASK Zemessardze/LSPA” komanda. Savukārt svētdien otro sezonas izbraukuma spēli dobelnieki aizvadīs pret “Granitas-Karys”, bet “ASK Zemessardze/LSPA” mājās tiksies ar “Mistra” komandu.

Izmantotie resursi:
Latvijas Handbola Federācija