Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 0

Vikštrems sarūgtināts par sakāvēm, bet saredz izlases potenciālu

Jānis Pārums

Vikštrems sarūgtināts par sakāvēm, bet saredz izlases potenciālu
Uģis Vikštrems
Foto: Juris Bērziņš-Soms

Latvijas vīriešu handbola izlases galvenais treneris Uģis Vikštrems pēc 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra noslēguma atzina, ka smagie zaudējumi bijuši nepatīkami, taču norādīja, ka redz valstsvienības potenciālu nākotnē, vēsta Latvijas Handbola federācija - Handball.lv

Jāatgādina, ka Latvijas izlase kvalifikāciju noslēdza ar divām smagām sakāvēm – 14:33 savā laukumā pret Zviedriju un 20:37 izbraukumā pret Slovēniju. Savā grupā latvieši ar četriem punktiem ierindojās trešajā vietā, apsteidzot Slovākiju, kas abas reizes tika pieveikta. Grupā uzvaru izcīnīja Zviedrija, otro vietu – Slovēnija, abas kvalificējās finālturnīram, kas nākamā gada sākumā notiks Polijā.

"Slovēnija bija bez variantiem spēcīgāka. Pirmajā puslaikā salīdzinoši labi turējām viņiem līdz, bet otrajā atkal sākās dāvināšana, kas mani sadusmoja. Ilgu laiku cīnījāmies, bet tad atkal pieļāvām bērnišķīgas kļūdas un paši viņiem uzdāvinājām vārtu guvumus. Slovēnija mūs par to sodīja," atzina Vikštrems. "Protams, vienalga kādā sastāvā, tik smagi zaudēt, ir sāpīgi. Es nevaru būt apmierināts, ja mājās zaudējam ar -19 un izbraukumā ar -17."

Treneris norādīja, ka neskatoties uz smago zaudējumu, viņam ir arī ir pozitīvas lietas, ko akcentēt: "Mūsu jaunajiem spēlētājiem šī bija laba iespēja apslapināt degunus pret pasaules līmeņa komandu. Pozitīvi iepriecināja Renāts Hovratovičs līnijā – viņš nespēlēja ilgi, bet atvēlētajā laikā sevi labi pierādīja gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Vienīgais vilcējs pirmajā puslaikā bija Aivis Jurdžs, patika arī Kreicberga sniegums."

"Vērtējot kvalifikācijas ciklu kopumā, domāju, ka varam būt apmierināti ar izcīnīto trešo vietu," norādīja Vikštrems. "Pārliecinošie zaudējumi pret grupas favorītiem ir viena lieta, taču lieli komplimenti izlases spēlētājiem par to, kā viņi nospēlēja abas spēles pret Slovākiju. Viena lieta bija uzvarēt mājās, pavisam cita – izbraukumā."

"Šai izlasei ir potenciāls, uz 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikāciju skatos optimistiski. Galvenais, lai šie jaunie spēlētāji nepazustu, atrastu labus klubus ārzemēs, un varētu attīstīties," piebilda Vikštrems.

Izmantotie resursi:
Latvijas Handbola federācija - Handball.lv