Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 3

Latvijas U20 izlase dalību EČ noslēdz ar uzvaru pret Slovākiju un 5. vietu

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas U20 izlase dalību EČ noslēdz ar uzvaru pret Slovākiju un 5. vietu
Foto: Latvijas Handbola federācija.

Latvijas U20 vīriešu handbola izlase vakar aizvadīja noslēdzošo Eiropas čempionāta B divīzijas spēli, kurā cīņā par 5. vietu spraigā duelī ar divu vārtu starpību apspēlēja Slovākijas vienaudžus.

Kopumā Latvija čempionātā aizvadīja piecas spēles, apakšgrupā uzvarot Bulgāriju (32:26), bet piekāpjoties somiem (24:25) un čehiem (20:43). Savukārt mazajā "pusfinālā" jeb cīņā par 5.-8. vietu tika uzvarēta Gruzija (27:24) un vakar apspēlēta Slovākija (39:37).

Latvija – Slovākija 39:37 (20:19)
Latvija – Serafimovičs 10, Rogonovs 6, Geislers 5, Malahovs 4, Usāns 3, Suharevs 3, Juzups 3, Krūmiņš 2, Bors 2, Grebeņņikovs 1.

Arnolds Straume, Latvijas U20 izlase galvenais treneris
“Ļoti veiksmīga spēle, puišiem ‘cepuri nost’. Viņi bija gatavi spēlēt. Šī bija piektā spēle bija manāms nogurums un savainojumi, bet neviens nežēlojās. Visi gāja un izdarīja savu darbu. Vienīgais mums ir problēmas ar spēles beigām, šodien gandrīz atkal ‘iešāvām sev kājā’. Piecas minūtes līdz spēles beigām uz līdzenas vietas pieļāvām trīs kļūdas, kuras pretinieki izmantoja. Labi, ka puiši nenolaida rokas un spēles beigas spēja nospēlēt ļoti labi. Prieks par komandu. Šobrīd spēlētāji ir nopelnījuši nelielu atpūtu. Rīt dodamies mājās. Kopējā mūs bilance ir pozitīva – trīs uzvaras un divi zaudējumi. Šīs pēdējās divas spēles bija ‘kapiņa’ spēles, kas ir ļoti labi pieredzei un rūdījumam. Paldies visiem, kuri mūs atbalstīja un atbalsta. Drīz jau nākamais turnīrs – tiekamies Rīgā.”

U20 Eiropas čempionātā Bulgārijā, cīņā par trešo vietu Nīderlande pārspēja Somiju (42:32), kuru Latvija abās pārbaudes spēlēs uzvarēja ļoti līdzīgā cīņā, bet finālā ar rezultātu 32:26 uzvarēja Čehijas izlase, kļūstot par šī B divīzjas čempionāta uzvarētājiem.

Savukārt EHF EURO 2022 M20 šobrīd norisinās Portugāles pilsētā Porto, kur Vācijas izlasi pārstāv Renārs Uščins, kura saknes meklējamas Latvijā. Šajā čempionātā Latviju pārstāv EHF kategorijas tiesnešu pāris – Edmunds Bogdanovs un Ivars Čerņavskis.

Izmantotie resursi:
Latvijas Handbola Federācija