Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 3

Turpina visas favorītes

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Turpina visas favorītes
Kellijas Dulferes 8 gūtie vārti sekmēja Nīderlandes izlases uzvaru.

Eiropas čempionātā handbolā sievietēm turnīra otrajā posmā iekļuva visas favorītes. Tajā skaitā arī pasaules čempione Nīderlande, kuras situācija pirms pēdējās spēles grupu turnīra pirmajā posmā bija vissarežģītākā.

Pirms pēdējās spēles C grupā ar Ungāriju holandietes jau iznāja, ko viņām vajag - vajadzēja uzvaru kaut vai ar minimālu pārsvaru. Pirms tam spēlēja Serbija un Horvātija. Serbietes 24. minūtē panāca 13:9 un tad 14:10 savā labā, bet tomēr puslaiks beidzās neizšķirti - 14:14.

Serbietes no 16:18 spēja panākt 23:21, bet tad viņas gandrīz 13 (!) minūtes nespēja gūt vārtus. Un tas pat nav pretiniešu vārtsardzes, bet gan aizsardzības nopelns - vairākkārt serbietes ilgi netika līdz metienam, tiesneses jau pacēla roku, brīdinot par pasīvu uzbrukumu, sākās steiga, kļūdas, sasteigti metieni, zaudēta bumba...

57. minūtē rezultāts bija 25:23 Horvātijas labā (horvātietes jau bija nodrošinājušas vietu pamatturnīrā, taču gribēja tajā iekļūt ar 4 punktiem). 2.12 pirms beigām - 25:24 un Horvātijas izlasei ar trim noraidījumiem tribīnē jau bija viena no komandas līderēm Larisa Kalausa, taču arī tas nepalīdzēja Serbijai uzvarēt. 25:24 Horvātijas labā arī palika spēles galarezultāts.

Līdz ar to sanāca, ka Nīderlandei jāuzvar Ungāriju kaut vai ar vienu vārtu pārsvaru un abas komandas tiks pamatturnīrā, līdz ar to sanāca, ka šajā grupā ļoti daudz izšķīra Ungāŗijas uzvara pār Serbiju ar 12 vārtu pārsvaru. Pirmā puslaika beigās Ungārija panāca 14:10, bet puslaiku uzvarēja ar 15:13. Holandietes pieļāva pārāk daudz tā saukto savu kļūdu un neizmantoja vairākas labas iespējas gūt vārtus. Tikai 41. minūtē viņām izdevās panākt neizšķirtu - 19:19, bet 44. minūtē tikt vadībā - 21:20. Vēlme pēc iespējas ātrāk iegūt lielāku pārsvaru atkal radīja kļūdas...

Labi, ka to kompensēja laba aizsardzība, kas neļāva ungārietēm septiņas ar pusi minūtes gūt nevienus vārtus. 3.35 pirms beigām - 26:23 Nīderlandes labā. Divu triju vārtu pārsvaru holandietes turēja līdz beigām, bet punktu pielika mača labākā spēlētāja (viņas rēķinā 8 vārti) Kellija Dulfere - 28:24. Pēc smaga turnīra sākuma un tomēr veiksmīga iznākuma komandas nereti pārvēršas gandrīz līdz nepazīšanai - vai tā notiks arī ar Nīderlandes izlasi?

A grupā "palikt vai nepalikt" mačā Melnkalne ar 26:25 pārspēja Slovēniju. Melnkalnietes praktiski visu spēli bija vadībā, viņām bija arī 6 un 7 vārtu pārsvars (47. minūtē - 24:17) un tikai 12 sekundes pirms beigām slovēnietes samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Par vēlu. Grupas līderu mačā pašreizējā titula īpašniece Francija ar 23:20 uzvarēja mājinieci Dāniju. Francijai tā bija sestā uzvara pēc kārtas Eiropas čempionātos (rēķinot pēdējās trīs spēles pagājušajā turnīrā) un tas ir komandas rekorda atkārtojums.

Pamatturnīra I grupā spēlēs Krievija (4 punkti), Francija (4), Dānija (2), Zviedrija (1), Spānija (1) un Melnkalne (bez punktiem), bet II grupā ir Norvēģija (4), Horvātija (4), Nīderlande (2), Vācija (2), Ungārija (bez punktiem) un Rumānija (bez punktiem). Turnīrs atsāksies ceturtdien. Divas labākās komandas no katras grupas iekļūs pusfinālā, bet trešo vietu īpašnieces spēlēs par 5. vietu.

Labāko vārtu guvēju priekšgalā ir čehiete Marketa Jeržābkova un norvēģiete Nora Mērka - pa 22 vārtiem, taču čehietei turnīrs jau beidzies. Pa 18 vārtiem guvušas Kamilla Herema (Norvēģija), Karmena Martina (Spānija) un Jovanka Radičeviča (Melnkalne). Visvairāk rezultatīvu piespēļu ir rumānietei Kristīnei Ņagu - 18, pēc sistēmas vārti plus piespēle pa 34 punktiem sakrājušas Mērka (22+12) un Ņagu (16+18). Starp vārtsardzēm līderes ir Kleopatra Darlo (Francija) - 47 procenti atvairītu metienu, kā arī abas Norvēģijas izlases vārtsardzes - Rikkei Granlundai ir 44, bet Katrīnei Lundei 43 procenti atvairītu metienu.