Māris Cibuļskis: "Jāiemācās spēlēs gūt baudu"
Latvijas sieviešu handbola izlase Ulbrokas sporta namā aizvadīja otro treniņnometni, gatavojoties 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm. Treniņos piedalījās 21 spēlētāja un arī šī treniņnometne beidzās ar savstapēju spēli. Nākamā kopāsanākšana iecerēta aprīļa beigās un maija sākumā.
Kamēr Latvijas izlases kandidātes trenējās un spēlēja savā starpā, tikmēr divas no trim mūsu konkurentēm aizvadīja 2021. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas spēles. Grieķijas izlase zaudēja visās trijās spēlēs - 26:27 Lietuvai, 19:31 Islandei un 19:20 Ziemeļmaķedonijai. Grieķijas izlases rindās savainojuma dēļ nebija tās labākās un pazīstamākās spēlētājas Lamprini Cakalu no Horvātijas titulētākā kluba Koprivnices "Podravka Vegeta". Itālijas izlasei klājās labāk - uzvara ar 24:22 pār Kosovu un zaudējums ar 22:37 Austrijai ļāva iekļūt izslēgšanas spēļu posmā, kur itālietes aprīļa vidū tiksies ar vienu no pasaules spēcīgākajām komandām Ungārijas izlasi. Bosnijas un Hercegovinas izlase pagājušās nedēļas nogalē nespēlēja un šī komanda joprojām ir lielais nezināmais.
Konkurenšu spēles vēroja un ierakstīja Latvijas izlases galvenais treneris Māris Cibuļskis, kuram tagad par Grieķijas un Itālijas izlasēm ir daudz plašāks priekšstats:
- Secinājums pēc šīm spēlēm ir viens - Latvijas izlases spēlē nepieciešama izdoma, laba fiziskā sagatavotība, nepieciešama ātra spēle un sakārtota spēle gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Komandas šajā līmenī ir samērā līdzīgas un šeit ļoti liela loma ir līderēm - tām dažām spēlētājām, kas nāk no spēcīgiem citu valstu klubiem. Grieķijai šoreiz Cakalu nebija, tā ka šī komanda var būt tikai spēcīgāka. Mūsu meitenēm ir jābūt vispirms gatavām spēlēt emocionālā līmenī - nenobīties, iet laukumā, lai uzvarētu nevis, lai nezaudētu. Jācenšas spēlēt vienkāršu handbolu ar pēc iespējas mazāku kļūdu skaitu. Nevajag laukumā izdomāt to, nevari izdarīt. Jāiemācās spēlēs gūt baudu. Abām mūsu konkurentēm bija atšķirīgas pretinieces un turklāt pret sev apmēram līdzvērtīgu komandu tiek spēlēts citādāk nekā pret galvastiesu spēcīgāku. Jāskatās arī Itālijas spēles ar Ungāriju, taču diezin vai tās būs objektīvs rādītājs par Itālijas izlasi - pārāk atšķirīgi ungārietēm par labu ir komandu līmeņi. Grieķija izskatījās spēcīgāka par Itāliju, turklāt ja vēl būs Cakalu un ja turnīrs notiks Grieķijā... Grieķija mūsu grupā ir favorīte, to varēja redzēt. Žēl, ka ļoti minimāli tehnisku iemeslu dēļ iznāca redzēt Itālijas spēli ar Kosovu - tajā droši vien varēja redzēt īsto Itālijas izlasi. Jāmeklē iespēja to spēli noskatīties.
- Kāds bija Latvijas izlases darbošanās plāns Ulbrokā?
- Bija fiziskie treniņi, kuros varēja redzēt, ka meitenes laikā kopš pirmās treniņnometnes neslinkoja, bija sadarbības trenēšana aktīvā aizsardzībā, taktisko variantu slīpēšana uzbrukumā, bet pēdējā dienā savstarpējā spēlē visu mēģinājām likt kopā.
- Vai varam rēķināties ar "ārzemniecēm" un vispirms jau ar Simonu Ārmani no Dānijas pēc ranga 2. līgas kluba "Lyngby'?
- Ceru, ka Simona varēs tikt uz nākamo treniņnometni, lai viņa var paspēt saprast, ko un kā mēs spēlējam. Savstarpējā spēlē varēja redzēt, cik būtiska ir atšķirība, ja laukumā ir galvenokārt viena kluba vai divu triju klubu spēlētājas. Iespējams, ka varēs aizbraukt uz Lietuvu un nospēlēt pāris spēles ar kaimiņu klubiem.
- Beidzot atsāksies arī Latvijas virslīgas čempionāts...
- Un tas ir ļoti svarīgi. Meitenēm nav spēļu prakses un to arī varēja ļoti manīt savstarpējā treniņspēlē. Klubu trenerus lūdzu iespēju robežās filmēt spēles, varbūt izdodas ieraudzīt kaut ko interesantu un vērtīgu sadarbībās, ko varēs izmantot izlasē. Jāpaņem meiteņu plusi un jāsaliek tos kopā, tad varbūt kaut kas iznāks. Latvijas sieviešu handbola izlase tomēr sen jau nav spēlējusi, tā ka mums tas ir jauns sākums.