Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 0

Latvijas konkurentu duelī Baltkrievijas handbolisti uzvar Norvēģijas B izlasi

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Latvijas konkurentu duelī Baltkrievijas handbolisti uzvar Norvēģijas B izlasi
Baltkrievijas izlases handbolists Artjoms Karaļeks. Foto: imago images/Agentur 54 Grad/Scanpix

2022. gada Eiropas handbola čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlases apakšgrupā Baltkrievija savā laukumā ar 33:25 (17:10) pārspēja Norvēģiju. Galarezultāts liekas kaut nedaudz pārsteidzošs līdz brīdim, kamēr ielūkojamies abu komandu sastāvos.

Abām komandām janvārī jāpiedalās pasaules čempionātā Ēģiptē (sāksies 13. janvārī) un tāpēc Norvēģija uz spēli ar Baltkrieviju sūtīja B izlasi, kuru vadīja Joars Jerde un ludzānietis Valerijs Putāns. Norvēģijas B izlasē bija divi spēlētāji no Vācijas 1. Bundeslīgas, bet pārējie spēlētāji bija no Norvēģijas, Dānijas un Zviedrijas virslīgu klubiem (pazīstamākais - Kristofers Rambo no 1. Bundeslīgas komandas GWD "Minden"). To arī var saprast - ja kādam no pirmās komandas pēkšņi būtu pozitīvs Covid-19 tests, tad karantīnā nokļūtu visa komanda un līdz pasaules čempionātam karantīna varētu nebeigties. Baltkrievija lika pretī gandrīz optimālo virknējumu (Kuļešs, Vailupavs, Padšivalovs, Kulaks, Karaļoks, Gaidučenko, Bohans, Jurinoks, Marozs, Kišovs...) un uzvarēja diezgan pārliecinoši.

Šodien uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais ar sešiem vārtu guvumiem bija Vladzislavs Kuļešs, bet norvēģiem visus septiņus metienus pa vārtiem realizēja Sebastjans Bartolds.

Turpinājumā 8. janvārī abas komandas tiksies Norvēģijā un tagad jau Baltkrievijas izlasei nebūs labākais sastāvs - iespējams, ka būs pat junioru izlase, papildināta ar vairākiem vietējo klubu spēlētājiem (daži jau spēlēja pirmajā mačā). Norvēģijas pirmā izlase (atgādināšu, ka iepriekšējos divos pasaules čempionātos norvēģi ieguva sudraba medaļas, bet pērn Eiropas čempionātā izcīnīja "bronzu") ar galveno treneri Kristianu Bergi priekšgalā šajā laikā aizvada pārbaudes spēles Dānijā, taču baltkrievu otro izlasi uzvarēs arī norvēģu B sastāvs. Izskatās, ka abas izlases nešaubās - Latviju un Itāliju uzvarēsim pa divām reizēm (norvēģi labākajā sastāvā viesos jau ir izvarējuši Itāliju ar 39:24) un abi tiksim finālturnīrā, bet no pirmās vai no otrās vietas grupā - tam jau vairs nav lielas atšķirības. Šajā laikā tas, acīmredzot, nebūs retums, ka izlašu sastāvi spēlēs savā laukumā var krasi atšķirties no sastāviem spēlēs viesos.

Latvijas izlase trešdien dosies uz Itāliju, kur ceturtdien plkst. 21:30 pēc Latvijas laika Kjeti pilsētā aizvadīs savu pirmo spēli šajā kvalifikācijas turnīrā.

Savukārt kvalifikācijas 1. grupas pirmajā spēlē negaidītu panākumu izcīnīja Serbijas izlase, kas savā laukumā ar 27:24 pārspēja titulēto Francijas valstsvienību. Serbu labā sešus vārtus iemeta Lazars Kukičs, kamēr francūžiem tikpat reizes izcēlās Kentīns Mahē. Kvalifikācijas 1. apakšgrupā vēl spēlē Grieķijas un Beļģijas komandas.

Izmantotie resursi:
https://ehfeuro.eurohandball.com/me...