Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2455, Did:0, useCase: 3

Oktobris: Galda hokeja sezona rit pilnā sparā

Oktobris: Galda hokeja sezona rit pilnā sparā
Galda hokeja nakts sonāte Užavā - Retro galds LUČ.
Foto: Ventspils GHK
Galda hokejs, 2015/2016 sezona
Latvijas kausa 1. posms (Ventspils)
1. Edgars Caics  
2. Valts Smagars  
3. Jevgēņijs Zaharovs  
4. Edgars Saulītis  
5. Raivis Miglinieks  
6. Edgars Mucenieks  

Aktīvi jaunajā sezonā ir ieskrējies galda hokejs, oktobrī aizvadot pirmo Latvijas reitinga turnīru, kā arī tika aizvadīti vairāki lokāli turnīri. Apskatīsim, kas sadarīts galda hokeja laukumos oktobrī un noskaidrosim, kādi ievērības cienīgi notikumi norisināsies novembrī.

Galda hokejam jauna Facebook lapa

Oktobris iesākās ar lielisku ziņu - tika atvērta Latvija Galda hokeja federācijas Facebook lapa. Tajā tiks informēts par aktuālākajiem notikumiem galda hokejā, gan Latvijā, gan Pasaulē.

Links: Seko jaunumiem: http://www.facebook.lv/galdahokejs

Latvijas kauss Ventspilī

Ar Latvijas kausa 1. posmu Ventspilī tika aizsākts 2015./2016. sezonas Latvijas Reitingu turnīru seriāls. Latvijas kausa jaunās sezonas pirmais posms Ventspilī pulcēja 51 dalībnieku, viņu vidū arī Pasaules reitinga vicelīderis Edgars Caics no BJC Laimīte. Pārsteigumi šoreiz izpalika un pārliecinoši turnīrā uzvarēja tā galvenais favorīts Caics, citiem atvēlot vien cīņu par otro vietu, kur veiksmīgaks šoreiz izrādījās Valts Smagars. Trešā vieta Valta kluba biedram Jevgēnijam Zaharovam.

Links: Sīkāk par turnīru: Caics izcīna vieglu uzvaru Latvijas kausa 1. posmā

Pasaules tūrē divi posmi (+ kopvērtējums)

Pasaules tūrē šajā aizgājušajā mēnesī tika aizvadīti divi posmi, abi 3. līmeņa - Slovenia Open 2105 Slovēnijā un Swiss Open 2015 Šveicē.

Vispirms mēneša sākumā Slovēnijas pilsētā Kraņā tika aizvadīts Slovenia Open 2015 un šajā turnīrā trešo reizi Pasaules tūres vēsturē norisinājās brāļu fināls - Mihals Hvižds finālā tikās ar savu vecāko brāli Leošu un otro reizi trijās cīņās bija pārāks ar 4-0 sērijā. Brāļi Hviždi starp citu ir vienīgie brāļi, kas tikušies kādā no Pasaules tūres posmu fināliem. Trešo vietu izcīnīja horvāts Kristians Čurkovičs, un, kas interesanti - piedaloties astoņos Slovenia Open turnīros un visos ir iekļuvis medaļnieku pulkā (divas no tām zelta).

Nākamais Pasaules tūres posms tika aizvadīts ne pārāk tālu - Šveices pilsētā Zollikoffenē, Bernes rajonā. Tajā bija ieradies pašreizējais Pasaules tūres līderis Bjarne Akselsens no Dānijas, kurš arī apliecināja savu līdera godu un aizveda galveno trofeju uz Dāniju, jo finālā uzvarēja čehu Jakubu Sladeku. Arī bronza ceļoja uz Čehiju - veterānu duelī pārāks pār mājinieku Žanu Klodu Klausu bija čehs Vaclavs Pikls.

Līdz ar uzvaru Šveicē, stabilā vadībā izvirzījies dānis Bjarne Akselsens ar 458 punktiem. Piedaloties abos turnīros uz otro vietu uzkāpis ir čehs Martins Ženišeks, bet trešo vietu ieņem zviedrs Markus Nilsons. No latviešiem labākais joprojām ir Edgars Caics, kurš, nepiedaloties nevienā no abiem oktobra turnīriem ir izkritis no Pasaules tūres labāko desmi skaita, pašlaik ieņemot 11. vietu.

VietaSpēlētājsValsts1. posms
Lemonta (ASV)
2. posms
Stavangera (Norvēģija)
3. posms
Jēkabpils (Latvija)
4. posms
Edmontona (Kanāda)
5. posms
Kranja (Slovēnija)
6. posms
Zollikoffen (Šveice)
Punkti kopā
1.Bjarne Axelsen-138-160-160458
2.Martin Zenisek-143--138138419
3.Markus Nilsson-165134---299
4.Vaclav Pikl----140145285
4.Kevin Rafferty145--140--285
6.Hynek Nechutny----122134256
7.Dmytro Donets--116-134-250
7.David Dvoracek-127--123-250
9.Oscar Henriksson-180----180
10.Joakim Lundin-170----170

Links: Pasaules tūres 2015/2016 kopvērtējums

Inčukalnā un Ventspilī sezona iet vaļā uz pilnu klapi

Pilnā sparā galda hokeja turnīri vietējā līmenī norisinājās Ventspilī un Inčukalnā.

Ventspils galda hokeja klubam šī būs jau 15. sezona, kas ir arī vecākais galda hokeja klubs Latvijā. Un tam par godu klubs aktīvi organizē turnīrus dažādām auditorijām. Vispirms tika aizvadīts Ventspils tehnikuma čempionāts un tajā par uzvarētāju kļuva iepriekšējā gada Latvijas kausa ieguvējs skrundenieks Gints Lasmanis. Otrajā vietā ierindojās agrāk Latvijas reitinga turnīros aktīvi startējošais Mariss Emerbergs, bet trešais Kristeram Lebedekam. Pirmo reizi Latvijā tika aizvadīts galda hokeja nakts turnīrs - Galda hokeja nakts sonāte Užavā. Interesentiem bija iespēja izmēģināt spēkus gan oficiālajā STIGA versijā, gan retro versijā LUČ. Par STIGA versijas uzvarētāju kļuva Aldis Joniņš, otrajā vietā atstājot Uldi Ķemeru, savukārt uz Retro galdiem abi mainījās vietām un par uzvarētāju kļuva Uldis. Trešais turnīrs tika aizvadīts Olimpiskā Centra Ventspils ledus hallē - OC Ventspils kausa izcīņas 1. posms. Dalībnieku ziņā šis bija visspēcīgākais turnīrs, jo piedalījās Latvijas augstākajā līmenī spēlējošie ventspilnieki. Par uzvarētāju 1. posmā kļuva VJN Ventspils audzēknies Rūdolfs Kamzols, kurš finālā ar 3-2 sērijā uzvarēja savu kluba biedru Edžu Kaņepu. Trešā vieta Elēnai Rācenājai - arī no VJN Ventspils.

Pēc trīs gadu ilgas pauzes tika atdzīvināta Inčukalna galda hokeja līga un oktobrī tika aizvadīti divi posmi. Abos par uzvarētāju kļuva kluba prezidents un vietējās galda hokeja dzīves kurinātājs Sandis Kalniņš, tādējādi iegūstot zolīdu handikapu kopvērtējumā. Otrais kopvērtējumā ar izcīnītajām 5. un 2. vietām ir Sanda vecākais dēls Rainers Kalniņš, savukārt trešais - Inčukalna galda hokeja kluba ilgdzīvotājs Guntis Karlovskis (6. un 5. vietas). Kopumā Inčukalna galda hokeja līgā tiks aizvadīti 7 posmi visas sezonas garumā, bet ieskaitē tiks ņemti labākie pieci.

Novembris – skolēnu mēnesis

Kā jau pēdējos gadus ierasts, arī šogad novembrī galvenais notikums būs Rīgas skolēnu čempionāts. Turnīra galvenais mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar šo sporta veidu un katram dot iespēju nospēlēt apļa turnīru. Tiek aicināti visi skolēni – meitenes un zēni neatkarīgi no vecuma grupas. Uz turnīru var atnākt jebkurā laikā no 10:00 līdz 17:00 un nospēlēt 10 spēles savā grupā.

Romans Blūmentāls viesojas Radio SWH

Tāpat jau šajā nedēļas nogalē, 7. novembrī, norisināsies Latvijas kausa 2. posms, šoreiz Inčukalnā. Turnīram reģistrēties iespējams galda hokeja mājaslapā jeb šeit.

Pasaules tūres kontekstā arī novembrī tiks aizvadīti divi posmi, kas norisināsies Toronto, Kanādā (3. līmeņa turnīrs) un Sanktpēterburgā, Krievijā (2. līmeņa turnīrs).

Tāpat viss turpināsies arī Ventspilī un Inčukalnā. Ventspilī kopumā paredzēti pieci turnīri, bet Inčukalnā 3. Inčukalna galda hokeja līgas posms tiks aizvadīts 20. novembrī.

Kalendārs NOVEMBRIM

Pasaules tūres posmi

DatumsTurnīrsSacensību vieta
7. novembrisCanada Cup 2015
3. līmenis
Toronto (Kanāda)
14. novembrisSt. Petersburg Open 2015
2. līmenis
Sanktpēterburga (Krievija)

Latvijas Reitinga turnīri

DatumsTurnīrsSacensību vieta
7. novembrisLatvijas kauss
2. posms
Inčukalns
Inčukalna Sporta komplekss
Zvaigžņu iela 2a

Lokālie turnīri

DatumsTurnīrsSacensību vieta
4. novembrisVentspils augstskolas čempionāts*
1. posms
Ventspils
Ventspils augstskola
11. novembrisVentspils tehnikuma čempionāts*
2. posms
Ventspils
Viesnīcas "Venta" 117. telpa
14. novembrisVJN atklātais kauss
1. posms
VentspilsVJN Semināru telpa 2.stāvā
15. novembrisBALTIC COAL TERMINAL balva 2016 Hobby grupā
2. posms
Ventspils
OC "Ventspils" ledus halles 2. stāvā
20. novembrisInčukalna galda hokeja līga
2. posms
Inčukalns
Inčukalna sporta kompless
29. novembrisOC "Ventspils" kausa izcīņa
2. posms
Ventspils
OC "Ventspils" ledus halles 2. stāvā

SKOLĒNU TURNĪRI

DatumsTurnīrsSacensību vieta
28. novembrisRīgas skolēnu turnīrs
"SARAUJ 2015"
Rīga
Rīgas Kultūru vidusskola

(*) Slēgtais turnīrs

Oktobra labākais galda hokejists?

  • 10

  • 0

  • 2

  • 6

  • 1

  • 3


Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja