Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Finansējuma novirzīšanā tiek izvēlētas 20 prioritārās sporta federācijas

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Finansējuma novirzīšanā tiek izvēlētas 20 prioritārās sporta federācijas
LNSP priekšsēdētāja Anda Čakša. Foto: LTV1 Šodienas jautājums

Sadalot valsts piešķirto finansējumu 5,4 miljonu eiro apmērā, tiek stiprināts atbalsts bērnu un jauniešu sporta aktivitātēm, kā arī augsto sasniegumu sportistiem un sporta organizācijām. Par papildus 2023. gadā piešķirto līdzekļu sadali konkrētiem mērķiem šodien viedokli pauda Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP).

LNSP priekšsēdētāja, izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša pauž: “Ir svarīgi, lai finansējuma sadalē atspoguļojas mūsu prioritātes, tāpēc esmu gandarīta par bērnu un jauniešu sporta aktivitātēm paredzētajiem papildus līdzekļiem, kā arī esam atbalstījuši prioritāti atbalstāmās sporta federācijas, kur pieeja paredzēs, ka finansējums seko sabiedrībā visiecienītākajiem sporta veidiem.”

Kopumā valsts budžeta programmā “Sports” 2023. gadam paredzēti līdzekļi 45 611 391 eiro apjomā, lai nodrošinātu finansējumu sporta pedagogu darba samaksai profesionālās ievirzes sporta izglītības programmās, sporta federācijām un sporta pasākumiem, nacionālas nozīmes starptautisku sporta pasākumu organizēšanai, komandu sporta spēļu izlašu nodrošināšanai, augstas klases sasniegumu sportam, valsts sporta bāzu uzturēšanai un attīstības projektu īstenošanai u.c. mērķiem.

2,76 miljoni eiro paredzēti prioritāri atbalstāmo sporta federāciju programmām, atbilstoši Izglītības un zinātnes ministrijas un biedrības “Latvijas Sporta federāciju padome” (LSFP) valsts budžeta finansējuma sadales kritērijiem, ko piemēros 20 sporta federācijām, nepārsniedzot 200 tūkstošus eiro katrai.

Finansējumu saņems sekojošas federācijas:
Latvijas Futbola federācija,
Latvijas Vieglatlētikas savienība,
Latvijas Volejbola federācija,
Latvijas Basketbola savienība,
Latvijas Hokeja federācija,
Latvijas Riteņbraukšanas federācija,
Latvijas Kamaniņu sporta federācija,
Latvijas Orientēšanās federācija,
Latvijas Motosporta federācija,
Latvijas Florbola savienība,
Latvijas Šaušanas federācija,
Latvijas Automobiļu federācija,
Latvijas Tenisa savienība,
Latvijas Peldēšanas federācija,
Latvijas Sporta deju federācija,
Latvijas Šaha federācija,
Latvijas Slēpošanas federācija,
Latvijas Dambretes federācija,
Latvijas Jātnieku federācija,
Latvijas Bobsleja un skeletona federācija.

Divdesmitniekā nav tikušas arī cīņas, taekvondo, džudo, svarcelšanas, boksa, regbija, handbola, airēšanas, smaiļošanas, kērlinga, biatlona un slidošanas federācijas, kaut gan vairākos šajos sporta veidos pēdējā laikā ir atzīstami panākumi, tostarp daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs tika pasludināts par 2022. gada Latvijas labāko sportistu.

Biedrības “Latvijas Olimpiskā komiteja” (LOK) Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā iekļauto sportistu treniņu un sacensību izdevumu segšanai un pabalstu izmaksai piešķirti 814 tūkstoši eiro.

Papildus dotācija 684 854 eiro apmērā piešķirta biedrībai “Latvijas Basketbola savienība”, lai nodrošinātu Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības dalību 2023.gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā un Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības dalību 2023. gada FIBA Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Nodibinājumam “Latvijas Olimpiešu sociālais fonds” būs iespēja par 50% palielināt pabalstus par mūža ieguldījumu sportā (olimpisko medaļu ieguvējiem), saņemot tam papildus 50 550 eiro. Savukārt, Latvijas Paralimpiskās vienības darbības nodrošināšanai šajā piešķīrumā paredzēti 100 tūkstoši eiro.

Visbeidzot, papildus 250 tūkstošus eiro caur dotāciju LSFP novirzīs konkursiem veselīgu un aktīvu dzīvesveidu veicinošu pasākumu organizēšanai, t.sk. Eiropas Sporta nedēļas rīkošanai. Dalībai 2023. gada Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiādē Slovēnijā 68 650 eiro saņems LOK, kā arī Latvijas Sporta izglītības iestāžu “Direktoru padomes” Jaunatnes sporta fonda rīkotajām bērnu un jauniešu nometnēm paredzēti 40 tūkstoši eiro.

LNSP valsts sporta budžeta sadales process tiek skatīts četrās apakšprogrammās – sporta būves, sporta federācijas un sporta pasākumi, augstas klases sasniegumu sports, kā arī dotācija nacionālas nozīmes starptautisku sporta pasākumu organizēšanai Latvijā. Attiecībā uz pārējām apakšprogrammām ir specifisks regulējums, kā tiek piešķirts finansējums.

Latvijas Nacionālā sporta padome ir sabiedriska konsultatīva institūcija, kas piedalās valsts sporta politikas izstrādē, veicina sporta attīstību un sadarbību sporta jomā, kā arī lēmumu pieņemšanu ar sportu saistītajos jautājumos. Sporta padomi vada izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

Tāpat šodien sēdē par priekšsēdētaja vietnieku vienbalsīgi ievēlēts finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

Izmantotie resursi:
izm.gov.lv

  +4 [+] [-]

, 2023-05-18 23:07, pirms 2 nedēļām
Tas ir unikums ārpus izredzētajiem handbols Bokss Svarcelšana Džudo Brīvā cīņa toties naudu saņems šahisti dambretisti vēl daži amatieru sporta veidi un neolimpiskie sporta veidi.Plus ievēroju arī regbijs biatlons un slidotāji nav iekļauti,bet meža skraidītāji un automobīļi gan tikuši.

     [+] [-]

, 2023-05-18 23:17, pirms 2 nedēļām
Varbūt jābeidz no valsts budžeta atbalstīt peldēšanas amatierus un sākt beidzot atbalstīt skolniekus un baseinu un nodarbību pieejamību skolniekiem?
Nav Latvijai ne treneri ne ievērības cienīgi sportisti šajā sporta veidā....
Tad nu, vai privātais finansējums, vai cits arods....
Bet slīkšana un sportisko aktivitāšu trūkums gan ir debesīs Latvijas jauniešu vidū....

  +2 [+] [-]

, 2023-05-19 00:02, pirms 2 nedēļām
Šahs, dambrete, Sporta dejas!!!

  -1 [+] [-]

, 2023-05-19 00:26, pirms 2 nedēļām
coffijs rakstīja: Tas ir unikums ārpus izredzētajiem handbols Bokss Svarcelšana Džudo Brīvā cīņa toties naudu saņems šahisti dambretisti vēl daži amatieru sporta veidi un neolimpiskie sporta veidi.Plus ievēroju arī regbijs biatlons un slidotāji nav iekļauti,bet meža skraidītāji un automobīļi gan tikuši.
"Meža skraidīšana" ir viens no masveidīgākajiem un pieejamākajiem sporta veidiem Latvijā, ar ļoti lielu bērnu un jauniešu dalībnieku skaitu.

Dejām, šaham, dambretei, zirgiem gan ir spēcīgs lobijs.

Bet vispār jau grūti noteikt objektīvus kritērijus. Pat, ja naudu saņemtu, piemēram, 30 federācijas, tāpat liktos, ka kāda nepelnīti ir atstāta ārpus saraksta.

  +4 [+] [-]

, 2023-05-19 06:38, pirms 2 nedēļām
Ja ņēma vērā masveidību sporta veidam tautas vidū, tad kā atkal renes sporti šajā ierakstās?

  +1 [+] [-]

, 2023-05-19 07:14, pirms 2 nedēļām
damokla_zobens_22 rakstīja: "Meža skraidīšana" ir viens no masveidīgākajiem un pieejamākajiem sporta veidiem Latvijā, ar ļoti lielu bērnu un jauniešu dalībnieku skaitu.

Dejām, šaham, dambretei, zirgiem gan ir spēcīgs lobijs.

Bet vispār jau grūti noteikt objektīvus kritērijus. Pat, ja naudu saņemtu, piemēram, 30 federācijas, tāpat liktos, ka kāda nepelnīti ir atstāta ārpus saraksta.
Par "meža skraidītājiem" piekrītu. Turklāt, ziemas orientēšanās Eiropas čempionātā mums ir trīskārtējs čempions, ja nemaldos. Un Stirnu buka sacensības pierāda, ka TOP 10 orientieristi Latvijā stabili noskrien TOP 10 vieglatlētus. Mistika! Bet kāpēc nav svarcēlāji ar medaļām Eiropas un pasaules čempionātos, biatlons ar Top 6 rezultātiem Pasaules čempionātos, smaiļotāji un kanoisti arī ar medaļām, man skaidrojuma nav. Varbūt tie ir LOK paspārnē, kā olimpiskie sporta veidi?

     [+] [-]

, 2023-05-19 07:52, pirms 2 nedēļām
guntis86 rakstīja: Ja ņēma vērā masveidību sporta veidam tautas vidū, tad kā atkal renes sporti šajā ierakstās?
Ierakstās kā augsto sasniegumu sports.

  +1 [+] [-]

, 2023-05-19 10:48, pirms 2 nedēļām
guntis86 rakstīja: Ja ņēma vērā masveidību sporta veidam tautas vidū, tad kā atkal renes sporti šajā ierakstās?
tāpat kā jāšanās sports , tas laikam ministrenei tuvāks

  +1 [+] [-]

, 2023-05-19 12:59, pirms 2 nedēļām
bumbotava rakstīja: tāpat kā jāšanās sports , tas laikam ministrenei tuvāks
Jāšana vai sports - kaut kas noteikti ir tuvāks.

     [+] [-]

, 2023-05-19 16:28, pirms 2 nedēļām
damokla_zobens_22 rakstīja: Jāšana vai sports - kaut kas noteikti ir tuvāks.
jāšana

     [+] [-]

, 2023-05-20 05:36, pirms 2 nedēļām
Popularitāte=masveidība.
Šahs, dambrete, orientēšanās, pat sporta dejas ir masveidīgi, tātad atbalstāmi. Bet rene un zirgi ir priekš atsevišķiem aristokrātiem, kuru panākumi izmaksā miljonus sabiedrībai, bet nekādi neveicina tautas sportošanu.

     [+] [-]

, 2023-05-22 14:55, pirms 2 nedēļām
Sporta dejas? Ak, Kungs tā federācija no tiem dejotājiem kāš tādas naudas un vēl maz