Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

LFF atbild "Liepājas" vēstulei un piekrīt tiesneša lēmumam nenoraidīt Soisalo

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

LFF atbild "Liepājas" vēstulei un piekrīt tiesneša lēmumam nenoraidīt Soisalo
Foto: FK Liepāja

Latvijas Futbola federācijas (LFF) tiesnešu segmenta atbildīgās amatpersonas ir iepazinušās ar FK "Liepāja" 2021. gada 26. marta vēstuli, kas adresēta LFF prezidentam un LFF Tiesnešu komitejas priekšsēdētājam, kā arī tikusi publicēta kluba saziņas vietnēs. Zemāk pieejams sagatavotais skaidrojums par vēstulē pausto viedokli un apgalvojumiem.

1. Kategoriski nepiekrītam apgalvojumam par nekvalitatīvo tiesāšanu 2021. gada "Optibet" Virslīgas 2. kārtas spēlē starp FK "Liepāja" un "Riga FC" komandām. Tiesāšanas aspektā samērā grūta spēle tika novadīta kvalificēti un gaidāmajā līmenī.

Kas attiecās uz minētās spēles situāciju 27. minūtē, kur, kā pauž klubs, jebkuram kvalificētam tiesnesim bija jābrīdina spēlētājs, informējam, kā spēles tiesnesis Aleksandrs Anufrijevs pilnīgi pareizi interpretēja epizodi, pareizi nesaskatot neeksistējošu pārkāpumu no neviena no šīs divcīņas spēlētājiem, un pareizi nozīmējot strīdus bumbu. Turpinot minētās situācijas paskaidrošanu, vēršam uzmanību, kā FK "Liepāja" kluba spēlētājs Nr. 11 [Artūrs Karašausks] pilnīgi pareizi tika brīdināts par tiesneša lēmuma apstrīdēšanu, t.i. par nesportisku uzvedību.

Uzsveram, kā pēc spēles – pretēji kluba rakstītajam – A. Anufrijevs nekādā veidā neapsūdzēja kluba prezidentu. Uzskatām minēto apgalvojumu par mēģinājumu apzināti aizskart godu un celt neslavu personai. Mūsuprāt, šādas darbības nav pieņemamas, kā arī atgādinām, ka personas godu un cieņu aizsargā gan Latvijas likumi, gan starptautiski tiesību akti.

2. Novēlam traumu guvušajam spēlētājam ātru izveseļošanos. Vienlaikus uzsveram, ka saskaņā ar spēkā esošajiem futbola spēles noteikumiem tiesnesis vai cita spēles oficiālā persona nav atbildīga, tostarp, par spēlētāja jebkādu savainojumu. Savukārt kluba pausto uzskatu - "ir acīmredzams, ka šāds tiesneša lēmums šajā epizodē bija saistīts ar to, ka "Riga FC" spēlētājs jau bija saņēmis dzelteno kartīti spēles 21. minūtē" – vērtējam kā tendenciozu un pilnīgi nepamatotu.

3. Vēršam kluba uzmanību, ka FIFA un UEFA tiesnešu organizatoriskie noteikumi skaidri nosaka, ka klubi, līgas vai valdība nedrīkst iejaukties tiesāšanas jautājumos. LFF arī turpmāk pilnībā ievēros šos noteikumus. Tādejādi tagad un turpmāk atstāsim bez uzmanības jebkādus lūgumus nozīmēt vai nenozīmēt konkrētus tiesnešus uz atsevišķām spēlēm.

4. Informējam, kā LFF nozīmēs ārzemju tiesnešus uz Virslīgas un Latvijas kausa izcīņas spēlēm tikai apmaiņas programmas ietvaros ar citu valstu federācijām kā daļu no pastāvīgas tiesnešu attīstības. Diemžēl, sakarā ar epidemioloģisko situāciju pasaulē pašlaik šis process ir apgrūtināts. Neskatoties uz to, pagājušajā gadā trīs ārzemju tiesnešu brigādes apkalpoja Virslīgas un Latvijas kausa izcīņas pusfināla spēli ar FK "Liepāja" komandas piedalīšanos. Tāpat esam pārliecināti, ka tikai nopietnās pašmāju spēlēs aug augstākā līmeņa tiesneši.

5. Klubam nepastāv nekādi šķēršļi regulāri informēt FIFA un UEFA par jebkādiem jautājumiem. Lūdzam nepieciešamības gadījumā to darīt un vienmēr informēt LFF un sabiedrību par šo organizāciju nostāju, īpaši gadījumā, jā tā būs atšķirīga no LFF tiesnešu segmenta darba principiem.

Ar "Liepājas" vēstules saturu iespējams iepazīties ŠEIT

Izmantotie resursi:
https://lff.lv/zinas/13165/skaidroj...

     [+] [-]

, 2021-03-29 14:15, pirms 3 nedēļām
Pelnīts vidējais pirksts Liepājai.

  +2 [+] [-]

, 2021-03-29 14:51, pirms 3 nedēļām
Viņējo atbilde Čemberlenam

  +1 [+] [-]

, 2021-03-29 15:05, pirms 3 nedēļām
Calis pats ar zokli ieskrien somam pakausi, bet FK Liepaja grib sarkano. Sak nolaisties lidz savu lidzjuteju limeniem. Pelnii pasutija sos 3 majas talak.

  +4 [+] [-]

, 2021-03-29 15:23, pirms 3 nedēļām
Lai arī esmu par Liepāju forever..pagaišās sezonas rfs mīksto padarīšana bija pa tēmu,tad šis jau ir mazliet par daudz Zuntner!Nekļūstam paši par mīkstajiem..nez kur to esi iemācījies,bet Liepājnieki nečīkst par katru huinj vecīt!

  +1 [+] [-]

, 2021-03-29 15:50, pirms 3 nedēļām
Suveizdam bija pareiza piezīme par rakursu. Redzēju sadursmi no priekšpuses. Riga spēlētājs 1s pirms apskatījās uz baltkrievu un ar pieri iegāja žoklī.. Tīra dzeltenā. Jau pirms tam spēlēja ļoti rupji. Otrajā puslaikā treneris neriskēja un nomainīja.viņu.

  +3 [+] [-]

, 2021-03-29 15:51, pirms 3 nedēļām
Un offtopic... jā, Zuntneru gan laiks izmest no kluba.

  -1 [+] [-]

, 2021-03-29 16:21, pirms 3 nedēļām
Eu, T.G.H, ko nozīmē nolaisties līdz līdzjutēju līmenim? Negribi paskaidrot sīkāk?

  +1 [+] [-]

, 2021-03-29 16:57, pirms 3 nedēļām
libau rakstīja: Suveizdam bija pareiza piezīme par rakursu. Redzēju sadursmi no priekšpuses. Riga spēlētājs 1s pirms apskatījās uz baltkrievu un ar pieri iegāja žoklī.. Tīra dzeltenā. Jau pirms tam spēlēja ļoti rupji. Otrajā puslaikā treneris neriskēja un nomainīja.viņu.
neesmu redzējis video no priekšas, bet no šī rakursa neredzu nedz pretinieka pētīšanu 1 sek pirms sadursmes ne ko
Liepājnieks ielec pretiniekam pakausī.

     [+] [-]

, 2021-03-29 17:22, pirms 3 nedēļām
Spēles epizode, diemžēl tas ir sports, tā gadās, bet sarkano kartīti tur nesaskatīju. Par tiesāšanu gan jāpiekrīt, zems līmenis,it sevišķi raugoties uz pagājušo sezonu kopumā, skaidrs, ka tiesnesis nav pārcilvēks, bet vai tiešām Virslīgā netaisās ieviest kaut elementārāko VAR sistēmu? Ņemot vērā, ka tiešraides tiek nodrošinātas pilnīgi visām spēlēm.

     [+] [-]

, 2021-03-29 19:52, pirms 3 nedēļām
emilino rakstīja: Spēles epizode, diemžēl tas ir sports, tā gadās, bet sarkano kartīti tur nesaskatīju. Par tiesāšanu gan jāpiekrīt, zems līmenis,it sevišķi raugoties uz pagājušo sezonu kopumā, skaidrs, ka tiesnesis nav pārcilvēks, bet vai tiešām Virslīgā netaisās ieviest kaut elementārāko VAR sistēmu? Ņemot vērā, ka tiešraides tiek nodrošinātas pilnīgi visām spēlēm.
Ko nozīmē zems līmenis, salīdzinot ar ko? Futbolistiem zems līmenis tas ir acīmredzami, jo tiko nopietnāks pretinieks, tā zaudējam pilnīgi visā sākot ar fizo, beidzot at tehniku un taktiku. Cik var ņemties ar tiesāšanu, kļūdās visās līgās un čempionātos (kaut vai pēdējā spēle SRB-POR neieskaitītie vārti). Latvijā jau būtu pasūdzējušies Valsts prezidentam...

     [+] [-]

, 2021-03-29 23:08, pirms 3 nedēļām
Sportiskais Kobolds rakstīja: Pelnīts vidējais pirksts Liepājai.
Pilnīgs bērnudārzs,varēja jau arī pie reizes mēli parādīt,lai iespaidīgāk izskatās...