Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 3

FK "Liepāja" komentārs saistībā ar jaunu spēlētāju pieteikšanas aizliegumu

Kārlis Justovičs
Kārlis Justovičs

FK "Liepāja" komentārs saistībā ar jaunu spēlētāju pieteikšanas aizliegumu
Foto: FK Liepāja

"2015. gadā pirmssezonas treniņnometnē komandas sastāvam pievienojās trīs spēlētāji no Dienvidamerikas. Argentīnieši Leonels Strumija, Martins Merkau un centra uzbrucējs Aleksiss Karasko no Bolīvijas. Tā laika kluba prezidentam Mārim Verpakovskim šos spēlētājus ieteica mūsu spēlētājs Kristians Toress, kuram bija paziņas Argentīnā, kas palīdzēja atvest spēlētājus.

Tā bija kluba pastāvēšanas otrā sezona un nevienam nebija skaidri saprotams, kā notiek transfēri un no tiem izrietošās sekas. Parakstījām līgumus ar šiem spēlētājiem. Tiklīdz spēlētāji paraksta pirmo profesionālo līgumu, tā akadēmijas, futbola klubi, kuri viņu ir izaudzinājuši var pieprasīt treniņu kompensāciju, kas arī notika. Tika pieprasīta treniņu kompensācija par Strumiju un Merkau. Pieteicās apmēram astoņas akadēmijas, kuras izaudzinājušas šos sportistus. Kā tas bija īstenībā, to vairs neuzzināsim, bet Argentīnas Futbola federācijā visas ir uzrādījušas dokumentus, ka šie spēlētāji ir bijuši reģistrēti attiecīgajās akadēmijās.

2016. gadā FIFA atsūtīja vēstuli, ka ir jāsamaksā treniņu kompensācija un tā summa bija "astronomiska" (tā varētu sastādīt gandrīz vairāk nekā pusi no kluba 2016. gada budžeta). Turpinājumā tika nosūtīti dokumenti uz FIFA, ka FK Liepāja ir ceturtās kateogrijas klubs un nevar piemērot treniņu kompensācijas un (it kā) lieta tika slēgta.

Tomēr 2019. gadā FK "Liepāja" jaunajam prezidentam Oļegam Hramovam pienāca jauna vēstule no FIFA, kas bija kā auksta duša. Hramovs neilgi pēc kluba pārņemšanas saņēma ziņu ka jānomaksā treniņu kompensācija par 2015. gadā pieļautām kļūdām. Kluba prezidents pieaicināja juristus, kas specializējas sporta likumos un šī lieta tika nodota CAS (Sporta arbitrāžas tiesai).

Tiesājāmies tādēļ, ka, pirmkārt, treniņu kompensācijas summa bija nesamērīga attiecībā uz kluba budžetu un spēlētājiem, kas 2015. gadā atradās FK "Liepāja" sastāvā. Otrkārt, bija dokuments, kas apliecināja, ka FK "Liepāja" ir ceturtās kategorijas klubs.

Tiesas darbi notika vairākus gadus, saistībā ar Covid-19 pandēmiju tiesas lēmuma termiņu pārcēla. Pats arī piedalījos vairākas tiesas sēdēs, visas tās notika attālināti ("Zoom" platformā). Pēc CAS tiesas lēmuma, kuru saņēmām 2022. gadā, lēmums bija nemainīgs: FK "Liepāja" ir jāsamaksā treniņu kompensācija.

Abu pušu juristi līdz pat šai dienai strādā, lai vienotos par detaļām, tādēļ esam pārsnieguši termiņus un ir piemērots liegums reģistrēt spēlētājus. Šobrīd kluba prezidents ar juristiem strādā, lai pēc iespējas ātrāk sakārtotu šo lietu un liegums tiktu noņemts. Šobrīd kluba prezidents maksā par FK "Liepāja" vadības pirms astoņiem gadiem pieļautajām kļūdām."

FK "Liepāja" direktors Dāvids Jansons.

  +1 [+] [-]

, 2023-05-25 14:33, pirms 2 nedēļām
Ķēpa ar leģionāriem, kas "ceļ virslīgas līmeni,'' visā krāšņumā.

  +1 [+] [-]

, 2023-05-25 14:53, pirms 2 nedēļām
Klubā visi fubkcionāri bija savākušies "no ielas", neviens nebija līdz tam nekādi saistīts ar futbolu, tāpēc vispār nezināja, ko nozīmē spēlētāju transfērs.

  +1 [+] [-]

, 2023-05-25 15:10, pirms 2 nedēļām
Bet Verpakovskis klusiņām smīn un skatās no LNK kabineta, kā viņu savārītās ziepes izstreb citi

  +1 [+] [-]

, 2023-05-25 15:49, pirms 2 nedēļām
Pandora rakstīja: Klubā visi fubkcionāri bija savākušies "no ielas", neviens nebija līdz tam nekādi saistīts ar futbolu, tāpēc vispār nezināja, ko nozīmē spēlētāju transfērs.
Arī tagad ir tāpat.
Pie Verpakovska tur bija cilvēki, kuri vismaz kaut ko saprata no sporta marketinga, bet tagad pat tādu tur nav.
Šis pats Jansons Verpakovskim tika piespēlēts, ka kluba preses sekretārs, bet par cik viņš tādam darbam nederēja, tad uzticēja risināt klubam dažādas tehniskas lietas (vīzas, dzīvokļi leģionāriem utt.), bet tagad jau galvenais. Smieklīgi!😁

     [+] [-]

, 2023-05-25 20:14, pirms 2 nedēļām
Caru, ka Liepājai viss nokārtosies un klubs varēs turpināt attīstību. Laikam svarīgāk par treneri ir kluba ģenerālmenedžeris un visu, kas saistās ap to.

     [+] [-]

, 2023-05-26 06:57, pirms 2 nedēļām
Šis gads Liepājai ir pilnīga izgāšanas, 95% sastāv no leģionāriem kas izrādās nīkuli. Uzskatu ka limitu vajag samazina un tad ņemtu tiešām labus, nevis kā tagad +/- tāds pat ka vietējais, bet savas skolas audzēknis pie spēlēšanas netiek.

     [+] [-]

, 2023-05-29 18:07, pirms 2 nedēļām
Zombijs rakstīja: Uzskatu ka limitu vajag samazina un tad ņemtu tiešām labus, nevis kā tagad +/- tāds pat ka vietējais, bet savas skolas audzēknis pie spēlēšanas netiek.
Pa to laiku visa Latvija nosēta ar brīnišķīgiem futbola laukumiem, kuru zālienu nebojā neviena puikas kedas.