Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Kurtejans par Oša rezultativitāti: "Mani tas nepārsteidz. Viņam labi parametri un piespēlētājs Ledesma"

Arkādijs Birjuks
Arkādijs Birjuks

Kurtejans par Oša rezultativitāti: "Mani tas nepārsteidz. Viņam labi parametri un piespēlētājs Ledesma"
Aleksandrs Kurtejans
Foto: Raitis Supe

Virslīgas 8.kārtas spēlē "Jelgava" neatstāja nekādu variantu "Babītei/Dinamo", sagraujot līgas jaunpienācēju ar rezultātu 5:0. Piedāvājam abu komandu treneru komentārus pēc šī mača.

Aleksandrs Kurtejans, FK "Jelgava" galvenais treneris: "Par spēli ir tikai pozitīvi komentāri. Laba uzvara, daudz gūto vārtu. Protams, dabā nav ideālu lietu, taču redzot cik vārtus šodien guvām, varu teikt, ka praktiski viss šodien izdevās. Esmu apmierināts ar puišiem un viņu cīņassparu, pat neraugoties uz to, ka momentiem futbols nebija pārāk kvalitatīvs. Šajā spēlē bija nepieciešama uzvara ar labu rezultātu."

Mihails Miholaps, SK "Babīte/Dinamo" galvenais treneris: "Ko te var pateikt? Jā, pētījām "Jelgavu" un zinājām, ka viņu spēcīgākā puse ir standartsituācijas. Piepildījās tas, no kā mēs baidījāmies – pretinieku komanda guva četrus vārtus no standartiem. Pirmo puslaiku mēs spēlējām. Jā, ielaidām vienus vārtus, taču bijām savākušies un koncentrējušies. Otrajā puslaikā līdz ar pirmo standartsituāciju ielaidām vārtus un laikam kaut kas pajuka komandas darbībās. Kas bijis, tas bijis. Dzīve turpinās! Gatavosimies nākošajai spēlei."

Pēc spēles Mārcis Ošs atzina, ka spēles gaitu otrajā puslaikā ietekmēja vējš. Piekrītat?
Kurtejans: Laikapstākļi dažkārt, protams, ietekmē spēli. Tomēr es nedomāju, ka tas būtiski ietekmēja šajā gadījumā. Varbūt emociju līmenī tev dažreiz šķiet, ka dažreiz vējš var palīdzēt vai traucēt. Domāju, ka tas [Oša atziņa] vairāk bija emociju līmenī.

Miholaps: Nu tā… Jā, pirmo puslaiku pretinieki spēlēja pret vēju. Otrajā puslaikā “Jelgavai” pa vēju sanāca labi centrējumi. Varbūt palīdzēja, bet nedomāju, ka no tā kaut kas diži mainījās. Viņiem bija labi mērķēti centrējumi, diez vai tās sekmēja vējš.

Cik daudz tik iespaidīgu uzvaru ir bijis jūsu trenera karjerā?
Kurtejans: Tādas uzvaras bija. Ar vēl lielāku vārtu starpību gan nav bijis.

Oļegs Malašenoks otrajā spēlē pēc kārtas bija devies uz maiņu, līdz tam laukumā neaizvadot ne minūti. Kā nonācāt pie šāda varianta?
Kurtejans: Šādam variantam gatavojāmies visu pirmssezonas sagatavošanās posmu. Oļegu skatījāmies kā maiņu Evaldam [Razulim]. Turklāt Evalds nebija līdz galam vesels. Šodien viņš spēlēja uz špricēm. Ne tikai viņš. Oļega maiņa bija ieplānota. Esmu priecīgs, ka viņš guva vārtus, kuri bija ļoti svarīgi viņam. Malašenoks vēlreiz apliecināja, ka viņš māk gūt vārtus. Īstajā brīdī viņš vienmēr var iznākt un pastiprināt spēli, kas ir ļoti svarīgi viņam un arī komandai. Esam priecīgi, ka rezervē ir cilvēki, kuri nāk un sit golus.

Gaidījāt no Mārča Oša tādu rezultativitāti?
Kurtejans: Mārcis Ošs ir ļoti labs aizsargs. Tāpat viņam ir izcili fiziskie parametri. Pie viņa auguma un pie tāda izpildītāja, kāds ir mūsu Rafaels [Ledesma], nav nekāds brīnums, ka viņš [Ošs] daudz iesit. Viens ir centrēt, bet ir arī svarīgi, ka viņš atrod vietu, kur atrasties pie centrējuma. Uzskatu, ka viņš ir uzņēmis ļoti labu formu.

Veicāt tikai vienu maiņu, lai arī spēles iznākums otrā puslaika vidū jau tika izšķirts.
Miholaps: Jā, spēle jau bija izšķirta. Nolēmām veikt vienu maiņu, jo jaunais Antons [Dresmanis] bija drusciņ saguris. Tāpat nekas nelīdzēja…

Šodien arī nebija aizpildīts pieteikums.
Miholaps: Mums ļoti daudz savainoto. Tas pats [Mohameds] Konatē, kuru vēl divas dienas iepriekš iespēlējām sākumsastāvā. Taču uz vienu no pēdējiem treniņiem atnāca ar mikrotraumu un sacīja, ka nevarēs spēlēt [vienošanās ar Konatē aģentu ir panākta un, visticamāk, 20.maija spēlē pret RFS kolorīto leģionāru redzēsim “Babītes” sastāvā – aut.]. Negribējām iekļaut pieteikumā kādu no jauniešiem tikai tamdēļ, lai tas tiktu aizpildīts. Par citiem spēlētājiem: Močaļins taisa dokumentu [par to, ka nav ticis tiesāts. Šo dokumentu “Babīte” gaida jau dažas nedēļas – aut.], Homins arī savainots. Tāpēc katrā spēlē variējam sastāvu.

Nākamā spēle uz dabīgā laukuma. Īstais laiks atgriezties Alanam Siņeļņikovam?
Kurtejans: Viņam ir jāizveseļojas. Kad viņš būs pilnībā gatavs, tad noteikti spēlēs. Jā, ir savainojumi un atsevišķas problēmas, taču virzāmies uz priekšu. Iepriekšējā spēlē [pret RFS] mums laukumā devās dublieris [Oskars Deaks – aut.], ļoti jauns puisis. Dažiem nācās mainīt pozīcijas. Tas pats arī šodien. Tāds ir futbols, kas sastāv no savainojumiem, diskvalifikācijām un citām lietām, kuru dēļ ir jāveic sastāva izmaiņas.

Andrejs Kiriļins?
Kurtejans: Kiriļins izlaida četras dienas pirms šīs spēles. Viņam būtu grūti doties laukumā un spēlēt. Izārstēsies un viss būs labi. Viņa laiks vēl atnāks.