Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

LFF gaida "Noah" skaidrojumu par finansiālo nodrošinājumu

Almants Poikāns
Almants Poikāns

LFF gaida "Noah" skaidrojumu par finansiālo nodrošinājumu
"Noah" futbolisti treniņā. Foto: "FC Noah Jurmala"

Latvijas Futbola federācija (LFF) pieprasīs skaidrojumu par "Noah Jūrmala" finansiālo nodrošinājumu gaidāmajai Virslīgas sezonai, kam tiks dots starts jau šajā nedēļā, portālam Sportacentrs.com apliecināja LFF Klubu licencēšanas menedžeris Artūrs Saļņikovs.

Pērn valsts pirmajā līgā uzvaru guva Daugavpils "Lokomotiv", kas līdz ar to ieguva tiesības spēlēt šīs sezonas Virslīgas turnīrā. Tomēr klubā ienākuši armēņu investori, mainot tā nosaukumu uz "Noah" un pārceļot to no Daugavpils un Jūrmalu. Tomēr Sportacentrs.com rīcībā ir informācija, ka sadarbība ir izjukusi, un armēņi ar klubu vairs nav saistīti. "Lokomotiv" prezidents Aleksandrs Jakubovskis šobrīd aktīvi strādājot pie sastāva izveides, lai vispār varētu sākt jauno sezonu. Sagaidāms gan, ka komanda tomēr startēs zem "Noah Jūrmala" vārda un mačus aizvadīs Rīgā, kaut arī ar armēņu projektu tam vairs nebūšot saistības.

"Kluba licencēšanas procesā visi nepieciešamie finanšu dokumenti un noteikumos atrunātie ienākumu rādītāji tika uzrādīti. Klubs tobrīd izpildīja visas prasības un spēja uzrādīt investoru apliecinājumus savu saistību pildīšanai," šaubas, ka kluba licencēšanas procesā tomēr varētu būt bijušas nepilnības, cenšas kliedēt Saļņikovs.

"Esam informēti par izmaiņām, kas notikušas kluba valdē, tāpēc klubam tiks pieprasīts atjaunot informāciju par tā finansiālo situāciju un nepieciešamo finanšu nodrošinājumu. Šī informācija viņiem jāsniedz operatīvi līdz sezonas sākumam. Zinām, ka klubs pašlaik veic spēlētāju līgumu auditu, skaidrojot, kādas vienošanās noslēgtas ar klubiem tās personas vārdā, kas vairs nav kluba valdē. Esam konsultējuši arī vairākus spēlētājus par viņu tiesībām esošajos apstākļos. Sekojam līdzi situācijai un ceram uz kluba iekšējās situācijas atrisināšanu," norāda LFF Klubu licencēšanas menedžeris.

Virslīgas sezona sāksies šajā nedēļas nogalē, tiesa, "Noah" pirmā kārta tik un tā jāizlaiž, jo Virslīgā šosezon ir plānots spēlēt ar nepāra skaitu komandu. "Noah" pirmā spēle paredzēta 19. martā pret "Valmieru".

Ar komandu spēkā esošs līgums ir "Lokomotiv" iepriekšējās sezonas trenerim Artjomam Gorlovam, bet komandas sastāvā bija tādi Latvijas futbolā labi iepazīti spēlētāji kā Kaspars Ikstens, Alans Siņeļņikovs, Gļebs Kļuškins, Maksims Marusičs, Vladislavs Kurakins, Aleksejs Grjaznovs, Daniils Ulimbaševs u.c.

Atgādināsim, ka pirms sezonas licence dalībai Virslīgas turnīrā tika noraidīta "Auda" un "Jelgava" vienībām.

1 2 36 komentāri

  +1 [+] [-]

, 2021-03-08 12:55, pirms 4 mēnešiem
Es domaju ka Noah, butu bijis labs projekts prieks Latviajs futbola, tas fakts ka vini negribeja sadarbibu ar Jakubovski tikai vien liecina, kad tie bija ilgtermina plani.

  +5 [+] [-]

, 2021-03-08 12:57, pirms 4 mēnešiem
Vajag vienkarsi sakt Virsligu ar 8 komandam , neviens nekrit ara un 2 komndas nak klat.

  +3 [+] [-]

, 2021-03-08 13:16, pirms 4 mēnešiem
Kāds var paskaidrot, kā izpaužās tas finansiālais nodrošinājums? Tiešām tikai apliecinājumi? Nekādas nodrošinājuma naudas vai apdrošināšanas polises (piem., būvniecībā visur izmantojam polises).
Citiem vārdiem sakot, risinājums būtu gaužām vienkāršs (ja tā jau nenotiek) - klubam jāiemaksā summa X Virslīgas biedrības kontā kā nodrošinājuma nauda līdz kamēr sezona beidzās. Ja klubs neizpilda savu apņemšanos, summa X netiek atmaksāta. Ja klubs nevar atļauties summu X iesaldēt uz visu sezonu, tad varbūt šim klubam nav vieta Virslīgā vai var kārtot polisi, kur apdrošinātājs garantēš šīs summas pieejamību biedrībai, ja klubs nepilda savas saistības, līdz ar to biedrība varēs operēt ar šo summu, lai segtu dažādus zaudējumus, kas saistīti ar kluba nevēlēšanos pildīt savas apņemšanās.

  +1 [+] [-]

, 2021-03-08 13:19, pirms 4 mēnešiem
Vienkārši pašlaik izskatās diezgan komiski, ja klubs un tā īpašnieki neriskē ar lielu naudu.

  +5 [+] [-]

, 2021-03-08 13:20, pirms 4 mēnešiem
LFF tagad notēlos, ka kaut ko dara.

  +5 [+] [-]

, 2021-03-08 13:27, pirms 4 mēnešiem
kombinatori un mahinatori

  +3 [+] [-]

, 2021-03-08 13:30, pirms 4 mēnešiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: LFF tagad notēlos, ka kaut ko dara.
Visa šis raksts ir dēļ šiem vārdiem, pārējais ir ūdens:

šaubas, ka kluba licencēšanas procesā tomēr varētu būt bijušas nepilnības, cenšas kliedēt Saļņikovs

  +7 [+] [-]

, 2021-03-08 13:47, pirms 4 mēnešiem
Man izskatās apmēram tā - ja LFF viņiem steigšus neanulēs licenci, tad par šo klubu turpmāk lasīsim daudz, bet diez vai ko labu.

Es priecātos vairāk par variantu, kad sezonas startā priekšplānā ir notikumi futbola laukumā, nevis kārtējais afēristu klubs.

  +2 [+] [-]

, 2021-03-08 13:52, pirms 4 mēnešiem
Saļņikovs LFF ierindas klerks ar labu atalgojumu. Ko par radušos situāciju saka federācijas pelēkais kardināls?

     [+] [-]

, 2021-03-08 14:11, pirms 4 mēnešiem
darbagalds rakstīja: Saļņikovs LFF ierindas klerks ar labu atalgojumu. Ko par radušos situāciju saka federācijas pelēkais kardināls?
Ar pelēko kardinālu domā Gunti Indriksonu?

     [+] [-]

, 2021-03-08 14:12, pirms 4 mēnešiem
Nu papildus informācija ir obligāti jāpiperasa, un tas būtu jādara arī klubiem sezonas vidū, lai nav tā ka šodien nauda ir kontā un septembrī tās vairs nav un klubs nevar norēķināties ar spētājiem

  +1 [+] [-]

, 2021-03-08 14:18, pirms 4 mēnešiem
darbagalds rakstīja: Saļņikovs LFF ierindas klerks ar labu atalgojumu. Ko par radušos situāciju saka federācijas pelēkais kardināls?
vai pēc šādas izgāšanās, tam klerkam pašam nebūtu jāaiziet?
Slēpts komentārs: varenais_eksperts

  +2 [+] [-]

, 2021-03-08 14:32, pirms 4 mēnešiem
varenais_eksperts rakstīja: Starpcitu, bija runas, ka armēņi apsvēra vairākus variantus Latvijā - tai skaitā arī uz Jelgavas bāzes izveidot komandu. Gan jau Loko paprasīja mazāku summu, bet beigu beigās sanāk, ka skopais maksā 2x. Būtu normāli Jelgavu ar visu infrastruktūru, jaunantnes akadēmiju utt. attīstījuši labāk.
Cik dzirdēts, Jelgavai pašai bija drausmīgi parādi. Ne jau nu no patriotisma un cīņas pret leģiem, Peilāns restrukturizē klubu

  +2 [+] [-]

, 2021-03-08 14:32, pirms 4 mēnešiem
Līmenis rakstīja: Ar pelēko kardinālu domā Gunti Indriksonu?
Nē. Komjaunieti.

  +2 [+] [-]

, 2021-03-08 14:33, pirms 4 mēnešiem
Kādiem jābūt id.. lai nesaprastu ka tagad vairs nav NOAH,bet Jakubovska komanda,kurai nav ne naudas ne viss pārējais lai mēģinātu ''spēlēt'' Virslīgā.

  +1 [+] [-]

, 2021-03-08 14:40, pirms 4 mēnešiem
Bl Ļašenko,parādi ka tev ir tomēr olas un cērt saknē!!!

  -1 [+] [-]

, 2021-03-08 14:48, pirms 4 mēnešiem
Paragrāfs 48 – Nākotnes finanšu informācija
1 Ar nolūku pierādīt licences devējam licences pretendenta spēju pastāvēt kā organizācijai vismaz līdz
licencēšanas sezonas beigām, tam ir jāsagatavo un jāiesniedz nākotnes finanšu informācija, kura ir
balstīta uz pieņēmumiem par apstākļiem, kuri var notikt nākotnē un vadības iespējamo rīcību šo
notikumu sakarā.
2 Nākotnes finanšu informācija ietver periodu, kurš seko aiz ikgadējā finanšu pārskata noslēguma datuma
un tam ir jāietver informācija par pilnu nākamo finanšu gadu.
3 Klubam ir pienākums reizi trijos mēnešos iesniegt atjaunotu nākotnes finanšu informāciju tajos
gadījumos, ja klubs konstatē, ka saskaņā ar šī Paragrāfa 2.punkta prasībām iesniegto nākotnes finanšu
informāciju ir nepieciešams papildināt vai precizēt;
4 Nākotnes finanšu informācijai jābūt balstītai uz saprātīgiem pieņēmumiem; 😁😁😁🙈 Labs juridiskais termins
5 Nākotnes finanšu informācija sastāv no:
a) budžetā paredzētā naudas plūsmas pārskata (pēc LFF Klubu licencēšanas administrācijas sagatavotā
parauga);
b) dokumentiem, kuri apstiprina punktā a) norādītos licences pretendenta ieņēmumus, tajā skaitā
licences pretendenta saņemtos aizdevumus. LFF-A licences pretendentiem ieņēmumu summai
kalendārā gada laikā ir jāsastāda vismaz 150 000 EUR (viens simts piecdesmit tūkstoši eiro).

  +1 [+] [-]

, 2021-03-08 14:54, pirms 4 mēnešiem
Principā, parādi šodien, ka Tev ir vai BŪS (gadā kopā) 150 000
Parādi avotu (bilances kreditoru).
Uztaisi naudas plūsmas budžetu, ka Tev regulāri nāks iekšā nauda no kreditora.
Un vismaz 3 mēnešus dzīvo mierīgi, kamēr neviens nebūs atskārtis, ka nekādas naudas Tev nav

     [+] [-]

, 2021-03-08 14:57, pirms 4 mēnešiem
Madzigais rakstīja: Bl Ļašenko,parādi ka tev ir tomēr olas un cērt saknē!!!
Cirtīs saknē un rādīs olas, ja tagadējais klubs NOAH vai LOKO, neieniegs dokus par naudām, ja necirtīs saknē, tad iesim griest šamējam nost olas

     [+] [-]

, 2021-03-08 15:00, pirms 4 mēnešiem
varenais_eksperts rakstīja: Starpcitu, bija runas, ka armēņi apsvēra vairākus variantus Latvijā - tai skaitā arī uz Jelgavas bāzes izveidot komandu. Gan jau Loko paprasīja mazāku summu, bet beigu beigās sanāk, ka skopais maksā 2x. Būtu normāli Jelgavu ar visu infrastruktūru, jaunantnes akadēmiju utt. attīstījuši labāk.
Apsvēra, un gribēja iegādāties klubu, bet LOKOvadībai bija citi plāni, un šie tāpēc nevienojās, jo NOAH negribēja grūst finanses ne savā klubā un sistēmā

  +1 [+] [-]

, 2021-03-08 15:03, pirms 4 mēnešiem
RolandsB rakstīja: Kāds var paskaidrot, kā izpaužās tas finansiālais nodrošinājums? Tiešām tikai apliecinājumi? Nekādas nodrošinājuma naudas vai apdrošināšanas polises (piem., būvniecībā visur izmantojam polises).
Citiem vārdiem sakot, risinājums būtu gaužām vienkāršs (ja tā jau nenotiek) - klubam jāiemaksā summa X Virslīgas biedrības kontā kā nodrošinājuma nauda līdz kamēr sezona beidzās. Ja klubs neizpilda savu apņemšanos, summa X netiek atmaksāta. Ja klubs nevar atļauties summu X iesaldēt uz visu sezonu, tad varbūt šim klubam nav vieta Virslīgā vai var kārtot polisi, kur apdrošinātājs garantēš šīs summas pieejamību biedrībai, ja klubs nepilda savas saistības, līdz ar to biedrība varēs operēt ar šo summu, lai segtu dažādus zaudējumus, kas saistīti ar kluba nevēlēšanos pildīt savas apņemšanās.
Viedi vārdi, Tevi uz federāciju. Bet šo sistēmu neievieš, jo klubiem jau nav naudas, tāda nauda atrastos 4-5 klubiem, un ko tad darītu?

  -1 [+] [-]

, 2021-03-08 15:05, pirms 4 mēnešiem
Līmenis rakstīja: Cirtīs saknē un rādīs olas, ja tagadējais klubs NOAH vai LOKO, neieniegs dokus par naudām, ja necirtīs saknē, tad iesim griest šamējam nost olas
Ja vien tur nav pilnīgi sasista sile, tad viņi uz strīpas, vismaz sesonas sākumam, tiks.
Jo prasības, no parakstītā faktiskā finanšu resursa viedokla jau ir diez gan OK - neviens neprasa visu gada budžetu martā uzrādīt bez maz kā konta bilanci arī tad ja budžetētā naudas plūsmas ieņemumu puse būs gada minimālie 150 000 eiro.
Tas ļauj arī mazajiem klubiem plānot normālu, kalendarizētu budžetu, kāds tas ir normālām organizācijām.

     [+] [-]

, 2021-03-08 15:16, pirms 4 mēnešiem
DaMarcus rakstīja: Principā, parādi šodien, ka Tev ir vai BŪS (gadā kopā) 150 000
Parādi avotu (bilances kreditoru).
Uztaisi naudas plūsmas budžetu, ka Tev regulāri nāks iekšā nauda no kreditora.
Un vismaz 3 mēnešus dzīvo mierīgi, kamēr neviens nebūs atskārtis, ka nekādas naudas Tev nav
normāli, tad būtu jābūt drošības naudai, ko ieskaita LFF kontā!

     [+] [-]

, 2021-03-08 15:17, pirms 4 mēnešiem
Līmenis rakstīja: Cirtīs saknē un rādīs olas, ja tagadējais klubs NOAH vai LOKO, neieniegs dokus par naudām, ja necirtīs saknē, tad iesim griest šamējam nost olas
Ta neko vairāk par komentāru rakstīšanu jūs nedarīsiet, liekās mierā!

     [+] [-]

, 2021-03-08 15:21, pirms 4 mēnešiem
Līmenis rakstīja: Viedi vārdi, Tevi uz federāciju. Bet šo sistēmu neievieš, jo klubiem jau nav naudas, tāda nauda atrastos 4-5 klubiem, un ko tad darītu?
Šādos gadījumos varētu piesaistīt apdrošināšanas kompāniju izsniegtās polises. Skaidrs, ka polises nebūtu lētas, bet, ja Virslīgas klubs nevar iegādāties polisi uz sezonu par kādiem 10k-20k€, tad tam tur nav jābūt.
Vēl ņemam vērā, ka apdrošināšanas kompānijas ir privātas kompānijas, kas izvērtē riskus, līdz ar to tas būtu kā papildus filtrs neļaut piedalīties šādiem pusgada projektiem, manuprāt.

  -1 [+] [-]

, 2021-03-08 15:28, pirms 4 mēnešiem
coman rakstīja: Cik dzirdēts, Jelgavai pašai bija drausmīgi parādi. Ne jau nu no patriotisma un cīņas pret leģiem, Peilāns restrukturizē klubu
Jā, dzirdēti 250k par k-kādu transfēra pārkāpumu. K-kādās pēdējās intervijās gan bija teikts, ka Jelgava ar visiem norēķinājusies, vnk nav naudas nākamajai sezonai.

  -1 [+] [-]

, 2021-03-08 15:35, pirms 4 mēnešiem
The one and the only rakstīja: normāli, tad būtu jābūt drošības naudai, ko ieskaita LFF kontā!
Ja paliek pie profesionālas, nevis pusprofesionālas līgas koncepta, tad jā - par spīti daudziem, kuri būs neapmierināti, šāda veida finanšu garantija nemaz nav peļama ideja.
Bet kā noteiksi garantijas apjomu - summā eiro, vai procentos no budžetētā ienākumu budžeta?
Ja procentos no budžeta, tad es kā kluba vadītājs pieņemtu lēmumu slēpt patieso budžetu gada sākumā. Lai LFF mazāk naudas iesaldētu kā drošības naudu.
Pie tam, kluba kopējais budžets arī nebūtu jāvērtē kā ar nodevām apliekams objekts - investīcijas infrastruktūrā/jaunatnē nav FFP (UEFA Financial fair-play) objekts. Sanāktu negodīgi pret lielo klubu. Es slēptu budžetu katru gadu.
Ja summā eiro, tad jā... par mazajiem klubiem tas kaut var palīdzēt. Lielajiem - būs sīknauda, kas nekādīgi nebūs problēma pat tad, ja klubam reāli būs esošas problēmas

     [+] [-]

, 2021-03-08 16:00, pirms 4 mēnešiem
RolandsB rakstīja: Šādos gadījumos varētu piesaistīt apdrošināšanas kompāniju izsniegtās polises. Skaidrs, ka polises nebūtu lētas, bet, ja Virslīgas klubs nevar iegādāties polisi uz sezonu par kādiem 10k-20k€, tad tam tur nav jābūt.
Vēl ņemam vērā, ka apdrošināšanas kompānijas ir privātas kompānijas, kas izvērtē riskus, līdz ar to tas būtu kā papildus filtrs neļaut piedalīties šādiem pusgada projektiem, manuprāt.
Padomāju, un tā arī neatradu ideju, ko un kurš apdrošinātājs apdrošinās.
Latvijas futbola klubu peļnas zaudējuma aprēķins sākas ar apgrozījumu, kurš nāk no kurienes? No bilances pa taisno, nevis no tirgvedības (ārēja resursa). Ar izņēmumiem UEFA maksājumu gadījumā. Apdrošinātājs neapdrošinās investora veiktās investīcijas.
Savukārt LFF nav kluba kreditors, lai būtu izskatāma kredītriska apdrošināšana kā subjekts vispār.
Faktiski, likviditāti Latvijas futbola klubam nevar apdrošināt.

     [+] [-]

, 2021-03-08 16:03, pirms 4 mēnešiem
DaMarcus rakstīja: Padomāju, un tā arī neatradu ideju, ko un kurš apdrošinātājs apdrošinās.
Latvijas futbola klubu peļnas zaudējums aprēķins sākas ar apgrozījumu, kurš nāk no kurienes? No bilances pa taisno, nevis no tirgvedības (ārēja resursa). Ar izņēmumiem UEFA maksājumu gadījumā. Apdrošinātājs neapdrošinās investora veiktās investīcijas.
Savukārt LFF nav kluba kreditors, lai būtu izskatāma kredītriska apdrošināšana kā subjekts vispār.
Iespējams! Bet nu risinājumi ir jāmeklē. Kaut kā ļoti daudz Virslīgā pēdējos gadu desmitos to gadījumu, kad šādas nenopietnas organizācijas tiek pielaistas sacensībām.

  +1 [+] [-]

, 2021-03-08 16:36, pirms 4 mēnešiem
Lasenko ir bez olam, pielaidis Noah klaunus, par to nav nekadu saubu, visa komiteja pakalu laizitaji.

     [+] [-]

, 2021-03-08 16:55, pirms 4 mēnešiem
Haha viss, kas saistās ar naudām, labumiem no austrumiem ir 50/50, un augstākais uz vienu sezonu, tas jau faniem un funkcionāriem bija sen jāiegaumē, izbrīns ir nevietā.

     [+] [-]

, 2021-03-08 19:47, pirms 4 mēnešiem
Ontario rakstīja: Lasenko ir bez olam, pielaidis Noah klaunus, par to nav nekadu saubu, visa komiteja pakalu laizitaji.
Kā tu to zini? Tu jau man tāds aizdomīgs visu laiku likies

     [+] [-]

, 2021-03-08 19:48, pirms 4 mēnešiem
RolandsB rakstīja: Šādos gadījumos varētu piesaistīt apdrošināšanas kompāniju izsniegtās polises. Skaidrs, ka polises nebūtu lētas, bet, ja Virslīgas klubs nevar iegādāties polisi uz sezonu par kādiem 10k-20k€, tad tam tur nav jābūt.
Vēl ņemam vērā, ka apdrošināšanas kompānijas ir privātas kompānijas, kas izvērtē riskus, līdz ar to tas būtu kā papildus filtrs neļaut piedalīties šādiem pusgada projektiem, manuprāt.
Roland B Kurš apdrošinātājs uz kaut ko tādu parakstīsies, ieslēdz smadzenes, tikai tiem klubiem kuriem būs caursaktāms budžets, un tādi būs tikai 4-5 klubi. Ja raksti tad padomā pirms raksti

     [+] [-]

, 2021-03-08 20:13, pirms 4 mēnešiem
Līmenis rakstīja: Roland B Kurš apdrošinātājs uz kaut ko tādu parakstīsies, ieslēdz smadzenes, tikai tiem klubiem kuriem būs caursaktāms budžets, un tādi būs tikai 4-5 klubi. Ja raksti tad padomā pirms raksti
Varbūt pats ieslēdz! Vai tad tāds nav mērķis? Nepielaist sacensībām kaut kādus kreisos ar nepārskatāmu budžetu, krāpniekus, kas cenšās viegli tikt pie UEFA naudām utt.
1 2 36 komentāri