Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

LFF akadēmijas statusu piešķīrusi 13 klubiem, akadēmiju finansējums - 515 tūkstoši

Agris Suveizda

LFF akadēmijas statusu piešķīrusi 13 klubiem, akadēmiju finansējums - 515 tūkstoši
Foto: LFF

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Akreditācijas komisija izvērtējusi jaunatnes futbola klubu darbu 2020. gadā, kā arī piešķīrusi akadēmijas statusu un finansējuma apjomu 2021. gadam, vēstīts federācijas mājaslapā.

Saskaņā ar komisijas lēmumu akadēmijas statuss 2021. gadā piešķirts sekojošām organizācijām:

Biedrība "Futbola skola "Metta""
Biedrība "Futbola centrs "Daugavpils""
Liepājas Futbola skola
Rīgas Futbola skola
Biedrība "Futbola klubs "Jelgava""
Biedrība "Futbola klubs "Tukums 2000""
Biedrība "Riga Football Club"
Biedrība "Ventspils Olimpiskā cerība"
Biedrība "Jura Docenko futbola skola "Alberts""
Biedrība "Sporta klubs "Super Nova""
Biedrība "FK "Dinamo Riga""
Biedrība "Valmieras futbola klubs"
Biedrība "Rēzeknes FA"

Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu akadēmijas statusu saņēmušo organizāciju klāstā būtisku izmaiņu nav. Šī gada griezumā kopējais akadēmiju finansējuma apjoms ir 515 000 EUR. LFF jaunatnes futbola klubu akreditēšanas sistēma paredz uzturēt kvalitatīvu klubu struktūras modeli futbola klubos un skolās, sekmēt darba kvalitātes paaugstināšanu klubos un skolās, nodrošinot augsta līmeņa jauno futbolistu sagatavošanu Latvijas nacionālajai un jauniešu izlasēm, kā arī veicināt futbola klubu un skolu izaugsmi, nosakot attīstības izvērtēšanas kritērijus, kluba attīstības mērķus un sadarbojieties ar futbola klubiem to izpildes panākšanā.

Akadēmijas statusu saņēmušo organizāciju uzdevumi ir gatavot spēlētājus Latvijas nacionālajai izlasei un jauniešu izlasēm, gatavot spēlētājus Latvijas virslīgas čempionātam un nodrošināt visus apstākļus profesionālu futbolistu sagatavošanai. Statusa un finansējuma saņemšanai organizācijai jāatbilst virknei kvalitatīvo un kvantitatīvo kritēriju, starp kuriem ir arī tādi atskaites punkti kā komandu skaits jaunatnes sacensībās, audzēkņu skaits dažādās vecuma grupās, treneru skaits un viņu kvalifikācija, kā arī infrastruktūras prasību, dokumentācijas, juridiskā un treniņprocesa metodiskā atbilstība.

Pašmāju jaunatnes futbola klubi tiek klasificēti vairākos līmeņos, paredzot attiecīgus atbalsta un izaugsmes veicināšanas mehānismus. Ar kopējo sarakstu iespējams iepazīties ŠEIT.

Izmantotie resursi:
https://lff.lv/zinas/13049/akademij...

  +2 [+] [-]

, 2021-01-06 17:26, pirms 7 mēnešiem
Akadēmiju karikatūras. Dažiem nav savas bāzes , citiem nav visu vecumu komandas. Albertam akadēmijas pluss tikai viens - žurnālists Rīgas domē.

  +2 [+] [-]

, 2021-01-06 17:46, pirms 7 mēnešiem
Ko iesāks Jūrmalas ''Spartaks'' un Daugavpils ''Lokomotiv''?

     [+] [-]

, 2021-01-06 22:09, pirms 7 mēnešiem
Un kas tad ar pārējiem klubiem,kuriem nav akadēmijas status? vai viņus nefinansē?