Ceļš uz Pasaules kausa finālturnīru uzņem apgriezienus
Šajā nedēļas nogalē gaidāmas daudzas jo daudzas spēles Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā futbolā. Savā starpā spēkosies ne tikai Eiropas komandas UEFA zonā, bet arī Āzijas (AFC), Āfrikas (CAF), Dienvidamerikas (CONMEBOL) un Ziemeļamerikas/Centrālamerikas (CONCACAF) izlases.
Eiropa (UEFA)
Kā zināms, Latvijas izlase izbraukumā 2. grupas ietvaros tiksies ar Luksemburgas komandu, bet vēl UEFA atlases zonā sestdien gaidāmas tādas cīņas kā Portugāle - Zviedrija, Izraēla - Grieķija (mūsu grupa), Spānija - Turcija, Rumānija - Serbija, Lietuva - Francija, Īrija - Bulgārija, Melnkalne - Itālija, Nīderlande - Skotija.
Pagaidām vēl grūti spriest par komandu izredzēm, jo nav aizvadīta pat puse grupu turnīra. Var vienīgi atzīmēt, ka no lielajām izlasēm sākums ne īpaši labi padevies Portugālei, Zviedrijai (abas sestdien tiksies tieši savā starpā!), Francijai, Rumānijai, Bulgārijai. Atgādinām, ka uz finālturnīru no Eiropas automātiski tiks visu deviņu grupu uzvarētājas, bet astoņas labākās otro vietu ieguvējas izspēlēs vēl četras ceļazīmes ar "play-off" starpniecību. eSports.lv informēs ne tikai par maču iznākumiem, bet arī sniegs plašāku ieskatu pirms šīs nedēļas nogales spēlēm.
Āzija (AFC)
Āzijas zonā par 4.5 ceļazīmēm (piektā komanda spēlēs pārspēli ar Austrālijas zonas (OFC) uzvarētāju Jaunzēlandi) cīņu turpina 10 komandas, kas sadalītas divās grupās pa piecām komandām. Katras grupas divas labākās izlases uzreiz iekļūs PK finālturnīrā, bet trešo vietu ieguvējas izspēlēs ceļazīmi par iekļūšanu minētajā pārspēlē.
Šobrīd, kad aizvadīta tieši puse (četras spēles jeb pirmais aplis), A grupā izcilās pozīcijās ir Austrālija (pirmo reizi spēlē Āzijas zonā) un Japāna, bet B grupā labas izredzes ir uzreiz trim komandām - Dienvidkorejai, Ziemeļkorejai un Irānai. Sestdien gaidāmi tādi mači kā Japāna - Bahreina, Ziemeļkoreja - AAE, Irāna - Saūda Arābija. Japāna, Ziemeļkoreja un Irāna var vēl jo vairāk nostiprināties savu grupu augšgalā.
Āfrika (CAF)
Āfrikā jau noslēgušās divas no trim atlases kārtām, un no 52 izlasēm cīņu par piecām ceļazīmēm (2010. gada PK saimnieci DĀR neskaitot) uz finālturnīru turpina cīnīties 20 labākās komandas. Tās ir sadalītas piecās grupās pa četrām vienībām, un atlases sistēma ir ļoti vienkārša - katras grupas uzvarētāja pēc divu apļu turnīra iekļūs finālturnīrā.
Šajā nedēļas nogalē tiks aizvadīta pirmā kārta, un gaidāmas tādas spēles kā Togo - Kamerūna, Maroka - Gabona (1. grupa), Kenija - Tunisija, Mozambika - Nigērija (2. grupa), Ruanda - Alžīrija, Ēģipte - Zambija (3. grupa), Sudāna - Mali, Gana - Benina (4. grupa), Burkinafaso - Gvineja, Kotdivuāra - Malavi (5. grupa).
Austrālija un Okeānija (OFC)
Šeit viss jau ir beidzies. Austrālijas prombūtnē uzvaru šajā zonā viegli izcīnīja Jaunzēlande, taču vieta PK finālturnīrā nebūt vēl nav nodrošināta. Ņemot vērā OFC zonas spēku (vai drīzāk nespēku), zonas labākajai izlasei Jaunzēlandei cīņā par tiesībām spēlēt finālturnīrā būs jātiekas ar Āzijas zonas (AFC) piekto labāko komandu. Šobrīd Āzijā daudz kas vēl nav skaidrs, bet visreālāk, ka nāksies spēkoties ar kādu no šīm vienībām: Bahreina, Katara, Ziemeļkoreja, Irāna, Saūda Arābija.
Dienvidamerika (CONMEBOL)
Tā kā Dienvidamerikā kvalifikācijas turnīrā piedalās tikai 10 komandas, tad atlases sistēma šeit nav komplicēta - visas vienības vienkārši aizvada divu apļu turnīru, katra kopumā nospēlējot 18 mačus. Šobrīd izspēlētas 10 no 18 kārtām, un vadībā atrodas Paragvaja (23 punkti), Brazīlija (17), Argentīna (16) un Čīle (16), bet tālāk Urugvaja (13), Ekvadora (12), Kolumbija (11), Venecuēla (10), Bolīvija (9) un Peru (7).
Uz PK finālturnīru automātiski iekļūs četras labākās vienības, bet piektā spēlēs "play-off" ar CONCACAF (Ziemeļamerika, Centrālamerika, Karību reģions) pārstāvi. Ja, piemēram, Urugvaja kāpinās tempu, tad pārspēle (vai pat vispār netikšana) varētu draudēt arī Brazīlijai vai Argentīnai, kuras nemaz tik izcili nespēlē un ik pa laikam zaudē punktus. Šajā nedēļas nogalē Argentīna uzņems Venecuēlu, bet Brazīliju gaida smags pārbaudījums Ekvadorā. Vēl spēlēs Urugvaja - Paragvaja, Kolumbija - Bolīvija un Peru - Čīle.
CONCACAF
CONCACAF zonā no 35 komandām cīņu turpina vairs tikai sešas labākās izlases (ASV, Meksika, Hondurasa, Trinidada un Tobago, Salvadora un Kostarika), kas aizvada divu apļu turnīru. Uz finālturnīru uzreiz tiks trīs labākās komandas, bet ceturtā aizvadīs "play-off" ar Dienvidamerikas pārstāvi.
Šobrīd aizvadīta viena no desmit kārtām, uzvaru guvusi ASV, kas ar 2:0 pārspēja Meksiku. Meksikāņi noteikti alkst gūt pirmo uzvaru, un viņiem būs mačs savā laukumā ar Kostariku, kurai arī jau ir trīs punkti. ASV viesos spēkosies ar Salvadoru, bet Trinidada un Tobago uzņems Hondurasu.
+2 [+] [-]
Argeniem arī pirmā kvalifikācijas spēle El Diego vadībā pēc divām pārbaudes spēlēm. Kaut gan Venecuēla tradicionāli ir bijusi švakākā no CONMEBOL komandām, šajā atlases ciklā tā vairs nav. Jāskatās arī, kā Maradona atrisinās Rikelmes demaršu.
+10 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Netherlands 3 3 0 0 5 1 9
Iceland 4 1 1 2 4 4 4
Scotland 3 1 1 1 2 2 4
Macedonia FYR 3 1 0 2 2 3 3
Norway 3 0 2 1 2 3 2
NED sameeraa viegla grupina, punktini ariii vaacaaas, laikam bilete ir rokaaa!
[+] [-]
BBC D-Amerikas apskatnieka Tim Vickery blogs par Rikelmes un Argentīnas situāciju.
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
Pie tam norvēģus tagad atkal trenē Olsens, kas ir aizsardzības un pretuzbrukumu futbola piekritējs, un tādos apstākļos var notikt šis tas negaidīts.
Taču priecē Huntelāra labā forma. Galvenais nesataisīt mēslus aizsardzībā.
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Kuits kaa parasti melnaa darba dariitaajs ( nu vins man peec taada ciiniitaaja izskataas)!
Viss groziisies ap Robbenu, Sneijderu un RvP!
Un lai ariii Huntelaars Realaa ir atveeries, Euro2008 un kvalifikaacijas speelees mani vins nepaarliecina/aaja, bet tas taa!
+3 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
EČ2008 pamata target man bija Rūdis, tagad ņemot vērā Huntelāra pašreizējo formu, būtu grēks viņu nelikt pamatā. Un pēdējā pārbaudes spēlē pret Tunisiju Klāss arī golu ielika.
Kuijt droši vien ies pamatā. Eiropas čempī patika, kā viņu izmanto - pirmajā puslaikā ar savu kapāšanu viņš pamatīgi nogurdina pretinieku malējos spēlētājus, otrajā nāk uz maiņu Robens vai van Persijs un viņiem ir vieglāk izvērsties.
Nekādu infu par Robena un Sneidera traumām neatradu, tā kā jātur īkšķi, ka viss ir kārtībā.
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Vini tak reaali dzeki, var tikt
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]