FIFA turpinās eksperimentu, maču laikā izmantojot piecus tiesnešus
Starptautiskā Futbola Asociāciju padome (IFAB) otrdien paziņojusi, ka FIFA konfederācijām un futbola līgu asociācijām var tikt dots divu gadu pārbaudes periods, lai spēļu laikā izmēģinātu sistēmu ar pieciem tiesnešiem. Tāpat pieņemti jauni noteikumi, kas saistīti ar 11 metru soda sitienu izpildi.
Šādu lēmumu IFAB, kurā ietilpst FIFA, kā arī Anglijas, Ziemeļīrijas, Velsas un Skotijas futbola līgu asociācijas, pieņēma otrdien īpašā tikšanās reizē Šveices pilsētā Cīrihē. Sapulcē tika apspriests arī jau notikušais eksperiments Eiropas līgā, kurā, kā zināms, šosezon spēļu laikā tika izmantoti pieci tiesneši (papildus galvenajam mača arbitram un diviem līnijtiesnešiem aiz katras komandas vārtiem norīkots vēl pa vienam tiesnesim).
Pašreiz FIFA nolēmusi šo eksperimentu turpināt, piedāvājot šādu sistēmu arī futbola līgu asociācijām (kopā 208) un sešām konfederācijām. Ja kāds izteiks vēlmi izmēģināt šādu sistēmu, tad pēc nolikuma tā būs jāizmanto konkrētā visa turnīra vai čempionāta garumā. Jautājuma izskatīšana tiks pabeigta šī gada jūlijā īpašā sapulcē. ''Ir sperts liels solis uz priekšu, un tas vēsta par tiesnešu darba attīstību. Tagad UEFA Izpildkomiteja izlems, kurā Eiropas futbola turnīrā vai turnīros tā vēlas turpināt jau Eiropas līgā iesākto eksperimentu tuvāko divu gadu laikā,'' sacīja UEFA prezidents Mišels Platinī.
Pirmo reizi sistēma ar pieciem tiesnešiem tika izmēģināta 2008. gada U19 Eiropas čempionātā. Pēc šī turnīra IFAB atļāva turpināt eksperimentu jau profesionālā līmenī. Pēc FIFA un IFAB piekrišanas piecu tiesnešu sistēmu ieviesa Eiropas līgas pirmajā sezonā. Jāatzīmē, ka gaidāmajā PK izcīņā DĀR šī sistēma izmantota netiks. Kā zināms, daudz tika runāts arī par video atkārtojumu ieviešanu, taču FIFA prezidents Zeps Blaters jau pērnā gada izskaņā skaidri un gaiši paziņoja, ka, kamēr viņš būs FIFA prezidents, šis jautājums vairs netiks izskatīts.
Jauni noteikumi saistībā ar 11 metru soda sitienu izpildi
Tāpat IFAB devusi zaļo gaismu mainīt nolikuma 14. punktu, kurš saistīts ar 11 metru soda sitienu izpildi. Proti, pendeles izpildīšanas brīdī tiek atļautas māņkustības ar mērķi piemānīt pretinieku vārtsargu. Taču, ja spēlētājs māņkustības veiks tad, kad jau būs pabeidzis savu skrējienu līdz bumbai (daudzkārt noteikti redzēts, ka spēlētājs gandrīz apstājas, lai redzētu, uz kuru pusi lec vārtsargs), tas tiks uzskatīts par 14. punkta pārkāpumu. Šādā situācijā tiesnesis būs spiests spēlētājam parādīt dzelteno kartīti par nesportisku uzvedību, bet soda sitiens būs jāizpilda vēlreiz. Šis likums stāsies spēkā 1. jūnijā, tātad 10 dienas pirms PK izcīņas sākuma un tiks pielietots arī finālturnīrā.
Izmantotie resursi:
uefa.com
+25 [+] [-]
Par pendeļu izpildīšanu - domāju, ka īpaši nekādu lielo atšķirību mēs, skatītāji, neizjutīsim.
+4 [+] [-]
-1 [+] [-]
+9 [+] [-]
+10 [+] [-]
- CORINTHIANS 2XO ATLÉTICO-PR -...
seit ir!!!!
+18 [+] [-]
SAVĀDĀK JAU SĀK RIEBTIES KĀ KAUTKĀDS C.RONALDO TUR 5REIZ APSTĀJAS PIRMS UZSIT, ĶIP BAIGI MĀNA, RIEBJĀS KA TĀ DARA.
+8 [+] [-]
+29 [+] [-]
+32 [+] [-]
+17 [+] [-]
+5 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+7 [+] [-]
Esmu pret šādu ideju!
[+] [-]
[+] [-]
Un tikai nevajag par "pauzēm" runāt. Ir iespējams mierīgi panākt, ka nekādu papildus paužu faktiski nav.
[+] [-]
Video atkārtojums un arī tie papildus tiesneši vienkārši nodrošina, ka spēle ir godīgāka.
Neizprotu loģiku, ka, ja nav iespējams līdzvērtīgi padarīt godīgākas zemākās līgas, šādu godīgumu nevajag ieviest arī vadošajās līgās. Piedod, bet izklausās absurdi.