Starkovs: "Neminēšu Grieķijas - Ukrainas dueļa iznākumu"
Jau šajā sestdienā Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra Eiropas zonā norisināsies pirmās „play-off” spēles. Latvijas futbola izlases pāridarītāja Grieķija savā laukumā uzņems Ukrainas valstsvienību. Interviju ukraiņu avīzei sniedzis mūsu izlases treneris Aleksandrs Starkovs.
Vai jau no paša sākuma uzskatījāt Grieķiju par savu galveno konkurenti?
Izlasei, kas FIFA rangā atrodas 100. vietā, cikla sākumā šādas domas vispār nenāca prātā. Objektīvi mūsu grupā varēja izcelt trīs favorītus – Grieķiju, Šveici un Izraēlu. Perspektīvi izskatījās arī Moldova, kura minētajā rangā toreiz būtiski apsteidza Latviju.
Riskēšu minēt, ka grieķu pusē bija arī milzīgais fanu atbalsts. Cik grūti klājās jūsu puišiem ar skatītāju spiediena izturēšanu? Ukraiņiem tur jāspēlē sestdien.
Protams, morālo aspektu nevar neņemt vērā, tomēr kopumā mūsu pieredzējušie puiši ātri piemērojās šādiem apstākļiem. Zinājām visus grieķu plusus un mīnusus. Bet kas attiecas uz citiem apstākļiem, tad norvēģu arbitrs Toms Ovrebo pelnījis dažus „komplimentus”. Vēl pie 0:0 viņa asistents nogulēja acīmredzamu aizmuguri, kā rezultātā nonācām zaudētājos jau 4. minūtē. Situācija atkārtojās arī 2. puslaikā. Diemžēl...
Varbūt arī ar 11 metru soda sitienu kaut kas nebija tīrs? Kijevas līdzjutējiem labi pazīstamais Māris Verpakovskis iesita divus vārtus, un Latvija 40. minūtē atradās vadībā ar 2:1...
Viņa vārti bija komandas darba augļi, īpaši labi otro vārtu guvumā piespēlēja Ģirts Karlsons, bet Māris bija īstajā vietā īstajā brīdī, kas arī ne katram ir pa spēkam. Cita lieta, ka pēc ielaistās strīdīgās pendeles pie rezultāta 2:2 bija nepieciešams nevis vienkārši pussargs ar uzvārdu Astafjevs, bet īsts līderis, kas turētu komandas spēli savās rokās. Eiropas eks-čempioni, lielā mērā pateicoties Karagunim un malējiem aizsargiem, pārtvēra iniciatīvu.
Un tomēr iznāk, ka Starkovs zināja, kā jāspēlē pret Rehāgelu, lai viltīgajam vācietim maz neliktos?
To var nosaukt dažādi. 1. puslaiks jebkurā gadījumā mums izdevās gan kvalitātes, gan rezultāta ziņā. Pretinieks pēc pārtraukuma cīņā meta Amanatidi, bet mēs neko nemainījām. Pirmās 45 minūtes parādīja, ka varam ar viņiem cīnīties, bet, ja jau beigās uzvarēja grieķi, tad viņi bija stiprāki. Bija vēl arī citi faktori – viena no tiem vārdu zinājām jau pēc Rīgas mača. Viņa vārds...
Teofanis Gekas, kuram abi vārti Rīgā un četri no pieciem Atēnās. Jūsu aizsargi sedza viņu personīgi vai ar zonas palīdzību?
Tikai ar zonas palīdzību. Tas ir mūsu ierastais stils, kuru ar palīgiem Juriju Ševļakovu un Igoru Kļosovu neredzējām iemeslu mainīt. Varu jums nosaukt to spēlētāju uzvārdus, kuri minētajās epizodēs par viņu bija atbildīgi. Taču noformulēšu vienkāršāk – aizsardzībā nospēlējām ne pārāk veiksmīgi, bet Gekas ļoti veiksmīgi uzbrukumā.
Vai var teikt, ka grieķi uzstājīgi veido kombinācijas tā, lai tās noslēgtu Gekas?
Nedomāju. 2008. gada septembrī ļoti labs bija Nirnbergas Haristeass. Liela uzmanība jāpievērš arī Samaras no „Celtic”. Gekam tās bija „viņa dienas”, kā rezultātā arī sakrājās tie 10 gūtie vārti atlases ciklā. Cik sapratu, Rehāgels centīgi izmanto arī taktiku ar trim uzbrucējiem.
Vēl viena iezīme – ne Rīgā, ne Atēnās vārtos vairs nestāvēja Nikopolidis. Arī Latvijai vairs nebija Koliņko, kuru uzskatījām par spēcīgāko detaļu Starkova mehānismā.
Nikopolidis pabeidza karjeru izlasē vēl pirms atlases cikla, lai gan turpina spēlēt Pireju „Olympiakos” sastāvā. Pamēģini vien uzminēt, kurš Grieķijai stāsies vārtos, ja pēdējos trīs izšķirīgajos mačos Kišiņevā un Atēnās ar mums un Luksemburgu bija trīs dažādi vārtsargi.
Vai Atēnās kaut ko izšķīra fakts, ka grieķiem daudz spēlētāju no Rietumeiropas?
Pilnībā to nenoliegšu, jo arī mums veiksmīgajā Euro2004 septiņi puiši toreiz spēlēja britu salās, kā arī bija Juris Laizāns no Krievijas čempionvienības „CSKA”. Taču nav mazsvarīgs fakts, vai grieķi tajos „Schalke” un „Genoa” klubos spēlē pamatsastāvā vai sēž uz soliņa? Un vispār mūsdienu futbolā viss ir nosacīti. Rīgas „Skonto” pāris pēdējos gados trenēja Pols Ešvorts, „Ventspili” trenē itālis Nuncio Dzavetjēri, bet „Liepājas Metalurgu” – vācietis Ridigers Abramčiks.
Riskēsiet minēt, kā ies Grieķijas – Ukrainas cīņās? Mūsu izlasi jūs taču arī labi zināt...
Zinu gan, bet minēt neriskēšu. Favorīts – nosacīts jēdziens. Šādās spēlēs daudz ko izšķir sīkumi. Esmu pārliecināts, ka mans kolēģis Ukrainas izlasē Aleksejs Mihaiļičenko par šiem sīkumiem parūpēsies.
Izmantotie resursi:
novaya.com.ua
+15 [+] [-]
+9 [+] [-]
+6 [+] [-]
+4 [+] [-]
P.S. PAR UKRAINU
+5 [+] [-]
Tie Grieķi bieži uz tiesnešiem līduši cauri!Arī EURO 2004!
+3 [+] [-]
+4 [+] [-]
Latvija spēlēja pret GrieķNorvēģiju.
-1 [+] [-]
+4 [+] [-]
esmu kko palaidis garam???
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Nevienam vairs cinities negribas.. kad nozime tadu sasodiitu pendeli
Froza Ukraina
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]