Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2739, Did:0, useCase: 3

Marokas līdzjutēji Briselē sarīko nekārtības, kurās cietuši 22 policisti

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Marokas līdzjutēji Briselē sarīko nekārtības, kurās cietuši 22 policisti
Skatlogs pēc līdzjutēju svinībām
Foto: AFP/Scanpix

Marokas futbola izlase pēc 20 gadu pārtraukuma kvalificējusies Pasaules kausa izcīņai. Līdzjutēji Beļģijas galvaspilsētā Briselē sarīkojuši nekārtības, kurās cietuši 22 policisti.

Vakar Marokas izlase izbraukumā ar 2:0 apspēlēja tuvāko sekotāju Kotdivuāru un pirmo reizi kopš 1998. gada kvalificējās Pasaules kausa finālturnīram. Toreiz izdevās uzvarēt vienā grupas spēlē, kopā savācot četrus punktus, bet neiekļūstot izslēgšanas mačos.

Protams, Marokas valstsvienības līdzjutēji vēlējās atzīmēt sasniegumu un izgāja ielās. Sadursmes notikušas arī Beļģijas galvaspilsētā Briselē, kurā dzīvo aptuveni 100 tūkstoši cilvēku ar Marokas izcelsmi. Laika posmā no 1960. līdz 1980. gadam Beļģijā iebrauca daudz marokāņu strādnieku.

Ielās devās pusotrs tūkstotis komandas atbalstītāju, tomēr svinības drīz pārauga nekārtībās. Tika aizdedzinātas mašīnas un izdauzīti veikalu logi. Lai savaldītu pūli, policijai nācās izmantot ūdens lielgabalu. Sadursmēs cieta 22 policisti. Tāpat uzbrukumi tika raidīti ugunsdzēsēju, kuri bija ieradušies, lai dzēstu degošās mašīnas, virzienā.

"Galvenā problēma – ka šādi notikumi tiek izmantots kā aizsegs, lai darītu nepieņemamas lietas," teica Beļģijas Iekšlietu ministrs Jans Jambons. "Mums ir novērošanas kameru ieraksti. Vainīgie samaksās." Pašlaik neviens nekārtību dalībnieks vēl nav arestēts.

Izmantotie resursi:
Cars burnt, police hurt in Brussels after...