Pasaules kausa gaidītākās un potenciāli (ne)interesantākās spēles
Pasaules kausa finālturnīrs pietuvojies jau pavisam tuvu, un līdzjutēji arvien aktīvāk sarosās lielā futbola gaidās. Teju katram Pasaules kausā ir savi favorīti un savi „nedraugi”, taču šajā materiālā atlasītas spēles, kurām vajadzētu būt īpaši interesantām neitrālajiem futbola skatītājiem, kā arī tieši pretēji – piecas spēles, kuras ar milzu intrigu un ažiotāžu nevar lepoties. Vērā ņemti kritēriji no PK finālturnīru neapmeklējoša Latvijas futbola līdzjutēja skatupunkta, un, protams, pilnīgi nopietni tos varbūt arī nevajadzētu uztvert.
Piecas potenciāli visinteresantākās PK spēles
Spānija-Portugāle, 15. jūnijs
Jau uzreiz pēc grupu turnīra izlozes bija skaidrs, kura spēle piesaistīs vislielāko uzmanību un būs arī viena no visvairāk zvaigžņu pārstāvētajām. Kaimiņvalstis un futbolā principiālās konkurentes Spānija un Portugāle sacentīsies jau grupu turnīra pirmajā mačā, līdz ar to teorētiski vēl būs daudz nezināmā. Ja tā būtu grupas pēdējā spēle, ļoti viegli var iztēloties scenāriju, ka portugāļi un spāņi cīņā ar Maroku un Irānu jau iepriekš nodrošinājuši vietu astotdaļfinālā, kas spēlei atņemtu lielu daļu spriedzes, bet tagad Eiropas čempionei Portugālei ar Krištianu Ronaldu priekšgalā un iespaidīgu sastāvu nokomplektējušajai Spānijai būs visa motivācija Sočos notiekošajā mačā gūt uzvaru. Tā būs abu izlašu pirmā savstarpējā spēle kopš 2012. gada Eiropas čempionāta pusfināla, kad pendelēs uzvarēja spāņi.
Brazīlija – Šveice, 17. jūnijs
E grupā galvenās favorītes saliktas vienā mačā, kas norisināsies Rostovā, jau pirmajā kārtā. Šī būs vienīgā Pasaules kausa grupu turnīra spēle, kurā satiksies izlases no FIFA ranga labāko sešinieka – Brazīlija ir otrajā vietā, bet Šveice ir sestā. Šveice aizvadīja lielisku kvalifikācijas turnīru, kurā spēkojās arī ar Latviju, bet teicami nospēlēja arī Brazīlija savā reģionā. Šveice savu augsto vietu rangā gan sasniegusi, pārsvarā pateicoties stabilajam sniegumam pret vidusmēra izlasēm, kamēr ar grandiem spēlējusi krietni retāk. Vai PK pirmajā mačā pret Brazīliju izdosies pārsteigt pretiniekus? Tas ir svarīgs jautājums abām komandām, domājot jau par potenciālo astotdaļfinālu, kurā pretī nāks F grupas komandas ar Vāciju priekšgalā.
Ēģipte – Krievija, 19. jūnijs
Krievijas izlase FIFA rangā atrodas viszemākajā vietā no visām PK dalībniecēm, bet tas nav traucējis krievu sporta funkcionāriem izvirzīt augstus mērķus savai izlasei. A grupā objektīva favorīte ir Urugvaja, nosacīta pastarīte ir Saūda Arābija, līdz ar to visai ticams scenārijs, ka otrā vieta grupā un astotdaļfināla dalībniece izšķirsies tieši Krievijas un Ēģiptes mačā, kas notiks Sanktpēterburgā. Tā būs abu komandu pirmā savstarpējā spēle un nes sevī daudz nezināmā, turklāt abās nometnēs tiek turēta roka uz pulsa par Mohameda Salāha atveseļošanās ziņām. Nav šaubu par spēles karstasinīgo gaitu un vietējo līdzjutēju ažiotāžu, tāpat arī laikam lieki noliegt, ka arī Latvijas futbola sekotāji Krievijas izlases veiksmēm un neveiksmēm pievērsīs īpašu uzmanību.
Argentīna – Horvātija, 21. jūnijs
Nižņijnovgorodā paredzētā spēle būs otrajā kārtā D grupā. Argentīna un Horvātija ir grupas favorītes, kuru sastāvos netrūkst augstākā līmeņa zvaigžņu, protams, ar Lionelu Mesi priekšgalā. Horvātija tikmēr pretim gatavojas likt Luku Modriču, Ivanu Rakitiču, Mateo Kovačiču un Mario Mandžukiču, visus ļoti labi pazīstamus grandu klubu spēlētājus. Abas izlases iepriekš satikās 2014. gadā pārbaudes spēlē, bet šoreiz likmes būs daudz augstākas, it īpaši, ja ņem vērā D grupas spēku – Argentīnas un Horvātijas pirmo neveiksmi noteikti būs gatavas izmantot Nigērija un Islande.
Anglija -Beļģija, 28. jūnijs
Vai līdz 28. jūnijam G grupā vēl būs palikusi intriga par favorītu beļģu un angļu tikšanu astotdaļfinālā? Tā noteikti ir ticama iespēja, lai gan iebilst grasās gan Tunisija, gan Panama. Taču Anglijas un Beļģijas satikšanās grupas pēdējā spēlē, kas turklāt norisināsies vistuvāk Latvijai un arī Rietumeiropai, proti, Kaļiņingradā, būs viena no visgaidītākajam šajā turnīrā. Kopumā paredzēti tikai divi mači, kuros grupu turnīrā satiksies komandas no PK desmit galveno favorītu (bukmeikeru vērtējumā) loka – šis mačs un iepriekš pieminētā spēle starp Pireneju pussalas grandiem.
Anglijas un Beļģijas mačā netrūks visaugstākā līmeņa zvaigžņu abās nometnēs, taču šī būs arī savā ziņā simboliska satikšanās – vai Premjerlīgā spēlējošās beļģu zvaigznes Edens Azārs, Romelu Lukaku, Kevins de Breine un Tibo Kurtuā spēs pierādīt, ka spēku samēri starptautiskajā arēnā mainījušies?
Un piecas potenciāli neinteresantākās vai mazāk skatītākās PK spēles
Maroka – Irāna, 15. jūnijs
Ja dažas stundas iepriekš gaidāma Mohameda Salāha un Luisa Svaresa izrāde Urugvajas un Ēģiptes mačā, bet vakarā paredzēta Eiropas futbola grandu Spānijas un Portugāles divcīņa, grūti iztēloties argumentus, ar kuriem likt neitrālajam līdzjutējam izvēlēties Sanktpēterburgā paredzēto Marokas un Irānas maču. Lai arī Marokas sastāvā pārsvarā ir Eiropā spēlējoši futbolisti, ikdienas futbola sekotājam tāpat pazīstams tikai ļoti retais uzvārds, kamēr Irānas izlase droši vien lielākajai daļai ir pilnīgi tumša bilde.
Argentīna-Horvātija, 21. jūnijs
Paga, bet kā? Šī spēle taču jau tika pasludināta par vienu no gaidītākajām un interesantākajām! Tas tiesa, nevar noliegt, ka Lionela Mesi un Argentīnas zvaigžņu teju katra spēle tiks sagaidīta ar lielu interesi, tāpat arī Horvātijai ir ļoti skaļiem vārdiem nokomplektēta izlase, kas arī vairo ažiotāžu ap šo tikšanos. Taču šai spēlei ir vislielākais potenciāls pievilt tieši parādītā futbola ziņā. Tā būs otrās kārtas spēle, kurā abām komandām vajadzēs kārtīgi piedomāt pie turnīra tabulas, un maz ticams, ka horvāti ielaidīsies atklātā futbolā, tā vietā ļaujot Argentīnai spēlēt ar bumbu, bet soda laukuma tuvumā viņus nelaižot. Argentīnai tā nācās spēlēt gandrīz visos savos PK atlases mačos, un tajos uzbrukuma noslēgšana bija visai pieticīga – 18 spēlēs gūti tikai 19 vārti. Arī slavenie dienvidnieku ātrumi saspēlē šobrīd Argentīnas izlasei īsti neatbilst, jo vidējā līnijā bumba pārvietojas visai lēni, un parasti vienīgais, kurš mēģina saasināt situāciju, ir Mesi.
Trīs Līgo vakara mači
Kāpēc FIFA un UEFA nekad neņem vērā, ka 23. jūnija vakarā latviešiem paredzētas cita veida izklaides? Šoreiz maģiskajā Līgo vakara datumā ieliktas veselas trīs spēles. Dienu sāks Beļģijas tikšanās ar Tunisiju, kas, visticamāk, būs tikai pārbaudījums Tunisijas aizsardzībai, cik ilgi tā spēs izturēt beļģu spiedienu. Latvijas līdzjutējiem eksotisks mačs paredzēts vēlāk starp Dienvidkoreju un Meksiku, kamēr pašā vakarā jau sagaidāma futbola ziņā, visticamāk, aizraujoša spēkošanās starp Vāciju un Zviedriju. Vietā gan jautājums, vai ar to pietiks Latvijas līdzjutēju uzmanības nosargāšanai?
Tunisija – Panama, 28. jūnijs
Šeit var atkārtot iepriekšējo jautājumu - vai līdz 28. jūnijam G grupā vēl būs palikusi intriga par favorītu beļģu un angļu tikšanu astotdaļfinālā? Ja Panama vai Tunisija parūpēsies par lielu sensāciju un atbildēs pozītivi būs šo jautājumu, tad arī savstarpējā spēle būs pavisam citā kategorijā. Daudz ticamāks gan variants, ka Panamas un Tunisijas mačs būs vairs tikai par trešo vietu grupā, turklāt ja vēl ņem vērā, ka tas notiks vienlaicīgi ar Anglijas un Beļģijas zvaigžņu dueli...
Īpašā atkāpe: Krievija – Saūda Arābija, 14. jūnijs
Pasaules kausa atklāšanas spēle piesaistīs milzīgu uzmanību visā pasaulē, par to nav pat mazākās jēgas strīdēties. Lužņiku stadionā droši vien nebūs vietas, kur adatai nokrist, un 80 tūkstoši skatītāju noteikti parūpēsies par iespaidīgu atmosfēru, atbalstot mājinieku komandu. Taču šeit runa par citu lietu – spēles kvalitāti. Šī būs viena no vispieticīgākajām spēlēm PK finālturnīru vēsturē, ņemot vērā komandu spēku. Krievija FIFA rangā ieņem 72. vietu, bet Saūda Arābija - tikai 67. Šajā ziņā abas ir vājākās visā turnīrā. Krievija turklāt uz finālturnīru ieradīsies ar septiņām neuzvarētām spēlēm pēc kārtas, taču tāpat būs liela favorīte pret Saūda Arābiju.
+7 [+] [-]
Tad jau labāk vērts pieminēt mačū Kolumbija vs Polija vai Francija vs Dānija
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
+6 [+] [-]
Tas ir kapec lai Horvatija(nemot vera vinu pusragu liniju) atdotu bumbu Argentinai?
[+] [-]
Argentina-Islande
Vācija-Meksika
Horvātija-Nigērija
Argentina-Horvatija
Bet Spanija-Portugale, pilna nopietniba, kaut ka nesauktu par interesantako speli...
[+] [-]
+3 [+] [-]
Polija - Kolumbija noteikti pie interesantajām bija jāpiemin..
+1 [+] [-]
Es, piemēram, nesaprotu kāpēc autors uzskata Maroka-Irāna spēli par neinteresantu, abām komandām ir jāiet uz uzvaru, lai būtu kaut kādas cerības tālāk. Spānija-Irāna, piemēram, būs tipisks borefests, kur Irāna noliks busu un Spānija 90 minūtes pasosies savā starpā.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-Kuram no mums kumārī???
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Cerams, ka Lielie Grandi savstarpējās spēlēs neklapēs bumbu laukuma vidū un mazākā pieskāriena rezultātā nekritīs gar zemi uz 15min teatrālu pauzi.