"Sion" prezidents noklausās spēlētāju telefonsarunas
Aktuālam kļūstot Eiropas totalizatora skandālam, mūsu vārtsarga Andra Vaņina pārstāvētā kluba "Sion" prezidents Kristians Konstantēns atzinies, ka pirms svarīgiem mačiem tiek kontrolētas komandas futbolistu telefonsarunas, lai novērstu negodīgu spēli laukumā.
Jau esam ziņojuši par milzīgo totalizatoru skandālu Eiropas futbolā - ir aizdomas par aptuveni 200 sarunātām spēlēm, tostarp trīs arī prestižākajā Eiropas klubu turnīrā - UEFA Čempionu līgā. Galvenokārt sarunātās spēles gan notikušas vietējos čempionātos. Konkrētāk - Vācijā, Beļģijā, Šveicē, Horvātijā, Slovēnijā, Turcijā, Ungārijā, Bosnijā un Hercegovinā, kā arī Austrijā. Ar katru dienu kļūst zināmi jauni fakti, atklājas iesaistītās personas un tiek apcietināti vai citādāk sodīti vainīgie. Šveicē skandālā iesaistīti esot seši klubi - "Yverdon", "Thun", "Servette", "Gossau", kā arī Superlīgas vienības "Xamax" un "Sion", kuru pārstāv mūsu vārtsargs Andris Vaņins.
Uzzinot, ka aizdomās tiek turēts arī "Sion" klubs, vairāki komandas līdzjutēji internetā izteicās, ka kluba prezidents Kristians Konstantēns nebūtu cilvēks, kurš būtu gatavs pārdot komandas spēles. Prezidentam svarīgākais ir gūt panākumus - ja tas nenotiek, vainoti tiek treneri un spēlētāji. Konstantēns nupat Šveices TV raidījumā atzinies, ka pirms svarīgiem mačiem viņš liek noklausīties "Sion" futbolistu telefonsarunas, lai pārliecinātos, ka netiek plānota negodīga spēle: "Piemēram, pirms starptautiskajiem mačiem, kuri varētu būt apdraudēti, es liku noklausīties savu spēlētāju telefonsarunas. Katrreiz, kad to daru, vēršos arī pie (tiesas) tiesneša."
"Sion" līdzdalība totalizatoru skandālā gan, visticamāk, ir neapzināta. Proti, vasarā bosniešu klubs "NK Travnik" Šveicē aizvadījis treniņnometni, vienā pārbaudes spēlē tiekoties ar "Sion". Šajā mačā "Sion" uzvarēja ar 4:1, taču, kā izskatās, bosnieši apzināti zaudējuši. "Domāju, ka esam aizvadījuši labu spēli, taču tagad izskatās, ka bosnieši mums to apzināta atļāva darīt," komentējis Konstantēns.
Kamēr Latvijā totalizatoru skandālā iesaistītās personas tiek "pavirzītas tālāk no futbola" pierādījumu trūkuma vai vienkārši to nemeklēšanas dēļ, Eiropā vainīgie tiek bargi sodīti. Jau apcietinātas vairākas personas Vācijā un Šveicē, konfiscētas lielas naudas summas, nu uzpeld arī iesaistīto futbolistu vārdi - piemēram, "Thun" uzbrucēju Omaru Faji diskvalificējis viņa paša klubs, taču pagaidām vēl nav zināms, kādu lomu skandālā spēlējis pats futbolists.
Kā izskatās, tieši Šveicē sarunāto spēļu daudzums bijis vislielākais - vismaz 22 "Challange League" (pēc spēka 2. līga) un sešas pārbaudes spēles. Pagaidām noskaidrots, ka godīgi nav noritējušas 22 spēles Vācijā, 17 - Beļģijā, 14 - Horvātijā, 13 - Ungārijā, 11 - Austrijā, astoņas - Bosnijā un Hercogovinā, kā arī pa septiņām Slovēnijā un Turcijā. Skaidrs ir tas, ka skandāls tikai uzņem apgriezienus.
+2 [+] [-]
+19 [+] [-]
+4 [+] [-]
njā, kkā futbola prestižs strauji krīt...
+7 [+] [-]
Latgaļs: Tjehņīskā kortībā...
+4 [+] [-]
+1 [+] [-]
+6 [+] [-]
[+] [-]