Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Kazakevičs: "Nīderlande dominē visās grupas spēlēs – mēs nebūsim favorīti"

Agris Suveizda

Kazakevičs: "Nīderlande dominē visās grupas spēlēs – mēs nebūsim favorīti"
Dainis Kazakevičs. Foto: LFF

Latvijas futbola izlase oktobrī aizvadīs divas mājas spēles Pasaules kausa atlasē, "Daugavas" stadionā Rīgā uzņemot Nīderlandi un Turciju. Preses konferencē pirms rītvakar gaidāmās cīņas pret grupas līderi Nīderlandi piedalījās valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs un Īrijas kluba "Dundalk" malējais aizsargs Raivis Jurkovskis.

Kazakevičs: "Ikaunieks un Kamešs nespēlēs, Šteinboram nav neviena pilnvērtīga treniņa"

- Kāda ir situācija ar savainojumiem, īpaši Šteinbora un Kameša sakarā, kuru vietā tika izsaukti jauni spēlētāji [Zviedris un Ontužāns], taču kuri arvien nav svītroti no kandidātu saraksta?
- Ja vēl nometnes sākumā mums bija cerība, ka Kameša veselības stāvoklis, iespējams, ļaus nometnes gaitā pievienoties izlasei, tad jau pirmdien bija skaidrs, ka tā diemžēl nebūs. Vladimira līdz ar to nav izlasē, un viņš nebūs pieejams spēlēm. Daniela Ontužāna izsaukšana no U21 izlases ir tieši saistība ar Vladimira traumu un prombūtni. Pāvels pēdējā spēlē klubā aizvadīja pilnu maču, taču pēc spēles viņam radās veselības problēmas, ar kurām nometnes sākumā mēģinājām tikt galā. Pāvels joprojām nav aizvadījis nevienu pilnvērtīgu treniņu, jo vakar treniņā bija, taču strādāja pēc individuālas programmas. Tas bija iemesls uzaicināt Krišjāni Zviedri. Šā vakara treniņa pamatgrupā, iespējams, strādās visi četri vārtsargi, un tad jau izdarīsim izvēli par tiem trim, kuri rītvakar būs spēles pieteikumā.

- Ontužāna izsaukums nozīmē, ka viņam ir ļoti labas izredzes tikt laukumā kaut uz dažām minūtēm, pretēji varētu iztikt arī ar vienu spēlētāju mazāk?
- Ja pa pozīcijām paanalizētu mūsu situāciju, tad saprastu, ka mūsu gadījumā bez Kameša malējo pussargu pozīcijā bija nepieciešams vēl viens spēlētājs.

- Kādēļ Ontužānam šoreiz priekšroka pār Varslavānu?
- Tieši saistībā ar to, kāda stila spēlētājs mums bija nepieciešams šīm divām spēlēm un kuram no viņiem šajos mačos pret šiem konkrētajiem pretiniekiem būtu lielākas izredzes saņemt spēles minūtes.

- Cik liela iespējamība, ka rītvakara spēle pēc stila, rakstura un mūsu pretspēles atšķirsies no spēles Amstedamā?
- Ja runā par spēles kopējo ritējumu, skaidrs, ka diezin vai mēs būsim rītdienas spēles favorīti un ka Nīderlande ne tikai pret mums, bet visās grupas spēlēs spēlē ļoti dominējošu futbolu ar lielu bumbas kontroli, lielu teritoriālo pārsvaru. Ja runā par mūsu izpildījumu, ir vairākas lietas. Mums ir zināmi iztrūkumi sastāvā, tādēļ droši vien meklēsim citas taktiskās variācijas, nekā tas bija marta spēlē Nīderlandē, jo ar lielu pārliecību varu sacīt, ka bez Pāvela Šteinbora un Vladimira Kameša rītdienas spēlē nepiedalīsies arī Jānis Ikaunieks. Ja pieskaitām arī Vladislava Gutkovska diskvalifikāciju un Kristera Tobera traumu, mūsu sastāvs nav tik dziļš kā gribētos un situācija ir sliktāka nekā septembrī. Līdz ar to ir nianses pamatsastāva izvēlē un ir jāveic arī taktiskās izmaiņas.

- Gutkovska diskvalifikācijas dēļ uzbrukumā paliek tikai Uldriķis un Krollis. Vai nebija pārdomu U21 izlasē vai Virslīgā meklēt papildinājumu arī šajā pozīcijā?
- Nē, tādu pārdomu nebija, jo tuvākajā spēlē neplānojam spēlēt ar diviem uzbrucējiem. Līdz ar to uzbrucēju kopums, vēl ņemot vērā Gutkovska atgriešanos ierindā uz otro spēli, ir pietiekams.

- Papildinot uzbrucēju jautājumu, cik daudz treneru štābs ir pētījis Aivara Emša sniegumu Lietuvā un potenciālu izlases kontekstā?
- Jā, par Aivaru mums ir pilnīga informācija – sekojam viņam līdzi, esam lietas kursā ne tikai par viņa vārtu guvumiem, bet arī viņa kopējo līmeni, jo esam redzējuši diezgan daudz viņa spēļu.

- Kāda iemesla dēļ Ikaunieks rīt nespēlēs?
- Traumas dēļ. Viņš joprojām nav atguvies. Viņš ir ieradies nometnē, un darām visu, lai viņu, iespējams, varētu izmantot otrajā spēlē, bet šobrīd viņš traumas dēļ nav gatavs rītdienas spēlei.

- Ja vēl pirmdienas vakara treniņā piedalījās tikai 13 spēlētāji, cik daudz pilnvērtīgu treniņu ir bijis?
- Simtprocentīgi pilnvērtīgs treniņš bija vakar, lai gan arī otrdienas treniņā vēl nācās dozēt slodzes, taču jau piedalījās teju visi futbolisti, kuri gatavojas spēlei, izņemot traumētos. Varētu teikt, ka pēc cilvēku skaita pilnvērtīgi bijuši otrdienas un trešdienas treniņi, bet ne visi otrdien darbojās pilnā slodzē.

- Kā mainījusies Nīderlandes spēle, stils pēc treneru maiņas?
- Negribu ļoti dziļi runāt par pretiniekiem un pirmkārt orientējamies uz savu sniegumu, bet izmaiņas ir. Redzam, ka septembra nometnē bija izmainīti vairāki pamatsastāva spēlētāji, tāpat septembrī viņi izvēlējās nespēlēt ar izteiktu spēka stila centra uzbrucēju, kāds bija pret mums. Šīs spēles parādīja, ka viņiem uzbrukumā ir vairāki taktiskie risinājumi – arī bez izteikta centra uzbrucēja un ar Memfisu šajā pozīcijā. Plus viņi, manuprāt, ir kļuvuši disciplinētāki pārejas fāzēs, kad ļoti daudz uzbrūk pozicionāli, - viņu balansa pozīcijas ir kļuvušas daudz disciplinētākas. Pretinieks noteikti nav kļuvis vājāks.

- Reālākais kandidāts uz spēlēšanu uzbrukumā ir Uldriķis. Septembrī viņš izlasē dabūja ar bumbu pa galvu, kas liedza parādīt labāko sniegumu Melnkalnē. Kā tas notika, un kā Roberts jūtas tagad?
- To, kā tas notika, labāk vaicājiet Robertam – viņš varēs pastāstīt detaļās. Skaidrs ir viens: nometnes laikā mūsu medicīnas štābs nebija piefiksējis, ka problēma ir tik liela, un arī viņš pats par to pārāk nesūdzējās, taču sekas bija pietiekami nopietnas un ilgas – vēl vairākas nedēļas pēc nometnes viņš nevarēja spēlēt kluba sastāvā. Pat tad, kad sākām analizēt treniņa video, lai atrastu īsto brīdi, kurā viņš šo traumu dabūja, bija grūti sameklēt šo epizodi. Viņa galvas traumas jautājums palika ne līdz galam skaidrs – arī viņam pašam. Sapratām, kad viņš sāka just problēmu, bet nevarēja identificēt konkrēto brīdi, kad trauma treniņā tika gūta. Tagad Roberts trenējas pilnvērtīgi, un, atbraucot uz Latviju, veicām viņam papildus medicīniskās pārbaudes – tieši saistībā ar galvu, lai pārliecinātos, ka nekādu draudu nav un ka viņš var trenēties un spēlēt. Pārbaudes nekādas padziļinātas problēmas neparādīja, un viņš gatavojas spēlei.

- Šteinbors ne pirmo reizi ir zem jautājuma zīmes, Ozols jau ir sakrājis divciparu skaitu spēļu, bet trešajam un ceturtajam vārtsargam Matrevicam un Zviedrim nav nevienas. Vai tālākā kontekstā ir plāns viņiem dot šo iespēju, lai viņi būtu gatavi un pārliecināti gadījumā, ja pēkšņi kaut kas notiek?
- Protams, mums ir nepieciešams, lai spēļu pieredze būtu ne tikai diviem vārtsargiem. Tāds plāns un ideja ir, un mēs to plānveidīgi arī realizēsim. Tas, ko mēs nedarījām, - neveicām lielu rotāciju un veicām konkrētu izvēli par labu otrajam numuram Ozola personā, šā gada laikā dodot viņam spēļu praksi. Tagad ir jāsper nākamais solis, un mums ir divi pietiekami labi vārtsargi, kuri sevi labi parāda Virslīgā. Esmu apmierināts ar viņu sniegumu gan klubā, gan arī izlases nometnēs, tādēļ ir prieks, ka salīdzinājumā ar gada sākumu vārtsargu situācija ir nostabilizējusies un daudzsološa – Rihards ir ieguvis stabilu vietu "Valmierā", un arī Krišjānis spēlē regulāri. Mūsu plānos ir dot iespēju šiem puišiem, kuri ir aiz Pāvela un Roberta, sākt krāt izlases spēļu minūtes, taču tajā brīdī, kad to darīt būs vispareizāk.

- Krollim klubā ir mainījušās funkcijas, viņam vairāk spēlējot laukuma dziļumā, nevis pašā noslēguma fāzē. Vai viņu uztver kā universiālu spēlētāju vai izlasē redzi konkrētā pozīcijā? Un, otrkārt, kā viņš ir izmantojis savas iespējas izlasē – vai viņa minūšu skaits varētu pakāpeniski pieaugt?
- Tas, ka kluba rindās viņš parāda daudzveidīgāku sniegumu, ir liels pluss arī mums izlasē, jo bez konkrētas taktiskās shēmas izvēles mums ir arī vēlme pašlaik labākajiem spēlētajiem atrast vietu laukumā, viņus saliekot kopā vienas shēmas ietvaros. Raimonda kontekstā viņam kā primāro redzu centra uzbrucēja pozīciju, bet viņa daudzveidība kluba rindās noteikti paver arī plašākas iespējas tuvākā nākotnē, iespējams, būt lietderīgam izlasē vairākās pozīcijās. Ja runā par viņa minūtēm, kopumā varu teikt, ka viņš ir ļoti lietderīgs komandas spēlētājs. Nevaru teikt, ka visas minūtes viņš aizvadīja maksimāli lietderīgi, bet noteikti, ka efektīvu un pozitīvu darbību bijis vairāk. Iziešana uz maiņu bieži vien arī ir diezgan sarežģīts stāsts, jo īpaši ja komandai spēles ritējums tobrīd nav labvēlīgs – pozitīvi izmainīt spēles ritējumu, ejot uz maiņu, ir liels izaicinājums. Esmu pārliecināts, ka viņam, progresam turpinoties, ir lielas iespējas spēles laiku palielināt, bet viņš jau šobrīd ir izlases pirmo 14-15 spēlētāju lokā ar spēles laiku gandrīz katrā mačā.

- Ne tikai Krollis, bet arī viņa kluba biedrs Alvis Jaunzems septembrī spēlēja maz, kas nepatika "Valmieras" galvenajam trenerim Tamazam Pertijam, kurš uzskatīja, ka spēles laikam jābūt lielākam. Kā notiek šī spēles laika komunikācija ar spēlētājiem, un kādas ir viņa izredzes spēlēt rīt un pirmdien?
- Atbilde uz jautājuma pirmo daļu ir ļoti vienkārša – tanī brīdī, kad esi komandā, tu konkurē, un tad treneru štābs izdara izvēli par labu konkrētai taktikai un konkrētiem pamatsastāva spēlētājiem. Nekāda papildu komunikācija ar Alvi no manas puses nebija vajadzīga, jo mēs jau darba procesā komunicējam, kas ir labi un kas nav tik labi. Septembra nometnē viņš zaudēja konkurencē saviem konkurentiem. Tagad mums priekšā ir divas spēles, un viņa izredzes iegūt minūtes ir diezgan lielas. Viss pārējais ir viņa paša rokās. Kas attiecas uz spēles laiku, pozīciju, spēles stilu klubā un izlasē, tas katru reizi ir cits stāsts. Neuzskatu par vajadzīgu komentēt to, kā mūsu izlases spēlētāji tiek izmantoti klubā – pozīcija, lietderīgums, spēles laiks…Ir arī pietiekami daudz spēlētāju, kuriem gribētu lielāku spēles laiku Virslīgā, bet es noteikti neesmu tas, kurš kluba galvenajam trenerim norādīs, lai konkrētu spēlētāju izmantotu konkrētā pozīcijā ar konkrētu minūšu skaitu. Katram ir jādara savs darbs.

Jurkovskis: "Jādara viss iespējamais, lai rītvakar uzvarētu"

- Tev nesenā pagātnē bijusi ļoti liela spēļu prakse – cik labi jūties fiziski? Un ar ko saistīta netikšana pamatsastāvā iepriekšējos divos mačos?
- Jā, man neilgā laikā ir sanācis aizvadīt ļoti daudz spēļu, tāpēc arī iepriekšējos divos mačos gāju tikai uz maiņu – treneris izvēlējās dot atpūtu un laist laukumā citus spēlētājus, kuri bija atgriezušies pēc traumām. Kopumā jūtos labi – esmu atpūties un būšu gatavs abām spēlēm.

- Kādas mācības par mūsu spēli jāņem no Amsterdamas mača?
- Domāju, ka Amsterdamā mums bija pietiekami daudz momentu, lai gūtu vismaz vienus vārtus. Un arī nedrīkstam pretiniekiem ļaut izveidot tikpat momentu, cik Amsterdamas spēlē, - mums paveicās, ka ielaidām tikai divus vārtus. Jādara viss iespējamais, lai izietu laukumā un uzvarētu.

- Laukumā pretiniekus nešķiro, taču daudzi uzskata, ka tieši Nīderlandes izlasē ir pasaulē labākais centra aizsargs. Kurš no aizsargiem ir bijis tavs elks?
- Kad biju mazāks, man ļoti patika, kā spēlēja Serhio Ramoss, kurš ir spēlējis gan labo aizsargu, gan arī centra aizsargu. Viņš bija tas spēlētājs, uz kuru skatījos.

- Tev ļoti patīk pieslēgties uzbrukumam, taču pretinieki ir dažādi – ja pret Gibraltāru varēji spēlēt soda laukumā, tad Melnkalnē bija jābūt uzmanīgākam. Cik intuitīvi tev tas sanāk – vai pats saproti, kad drīksti un kad nedrīksti pieslēgties, vai to galvenokārt nosaka treneris?
- Tas viss, protams, ir atkarīgs no pretinieka, bet pats spēles laikā skatos, kad varu censties pieslēgties – aizmugurē nav spēlētāja un ir brīvas zonas, kurās ieskriet. Cenšos nepieslēgties pieslēgšanās pēc.

Biļetes uz spēli LATVIJA - NĪDERLANDE pērc ŠEIT!
Biļetes uz spēli LATVIJA - TURCIJA pērc ŠEIT!

1 2 47 komentāri

  +4 [+] [-]

, 2021-10-07 19:46, pirms 2 nedēļām
Gadsimta tēze..

 +10 [+] [-]

, 2021-10-07 19:54, pirms 2 nedēļām
Nebūsim favorīti pret Nīderlandi?Tiešām?Viņš pats saprot ko runā?

  +3 [+] [-]

, 2021-10-07 19:58, pirms 2 nedēļām
Leģions44 rakstīja: Nebūsim favorīti pret Nīderlandi?Tiešām?Viņš pats saprot ko runā?
pilnīgs inteleģences trūkums-vatņiks

  +9 [+] [-]

, 2021-10-07 20:01, pirms 2 nedēļām
Kā nebūsim?!.......

 +10 [+] [-]

, 2021-10-07 20:08, pirms 2 nedēļām
Daiņa murgus var lasīt pirms katras spēles. Pofig kāds pretinieks.

  +8 [+] [-]

, 2021-10-07 20:17, pirms 2 nedēļām
Dainis rādās izgāja runas mākslu pie mūsu prezidenta kunga, bet ar šo mega frāzi pārspēj pat pašu Egīlu!

     [+] [-]

, 2021-10-07 20:34, pirms 2 nedēļām
Ar šādu Latvijas izlases sastāvu arī viens punkts būtu super veiksme.
Tāpēc puikiem jāspēlē sava spēle un pie ikvienas bīstamas situācijas jābliež bumba autā.Ilgi nedomājot! Tā mēs savulaik nospēlējām bezvārtu niču ar spāņu grandiem. Paanalizē šito ,Daini !
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2021-10-07 21:25, pirms 2 nedēļām
striker rakstīja: Ar šādu Latvijas izlases sastāvu arī viens punkts būtu super veiksme.
Tāpēc puikiem jāspēlē sava spēle un pie ikvienas bīstamas situācijas jābliež bumba autā.Ilgi nedomājot! Tā mēs savulaik nospēlējām bezvārtu niču ar spāņu grandiem. Paanalizē šito ,Daini !
Kādreiz tiešām tā nekautrējāmies spēlēt. Rezultāti gan arī nekādi labie tajā posmā nebija. Pretiniekam smaga spēle gan garantēta.

     [+] [-]

, 2021-10-07 21:35, pirms 2 nedēļām
backstab rakstīja: Kādreiz tiešām tā nekautrējāmies spēlēt. Rezultāti gan arī nekādi labie tajā posmā nebija. Pretiniekam smaga spēle gan garantēta.
Nuja.Un tajā mačā Linardam bija lieliska izdevība arī golu ielikt,kad 1 pret vārtsargu izskrēja. Taktika primitīvā attaisnojās

  +8 [+] [-]

, 2021-10-07 21:42, pirms 2 nedēļām
Daini, mės tiešām nebūsim favorīti šajā mačā!?!

  +3 [+] [-]

, 2021-10-07 22:21, pirms 2 nedēļām
Bļag ģēnijs

  +4 [+] [-]

, 2021-10-07 22:27, pirms 2 nedēļām
Dainis trenējas būt Egils.

     [+] [-]

, 2021-10-07 22:30, pirms 2 nedēļām
Ja Dainis turpinās rūdīt valstsvienību , pēc gadiņiem pieciem būsim favorīti arī pret koka tupelēm ...

  +2 [+] [-]

, 2021-10-07 22:37, pirms 2 nedēļām
0-3

  +8 [+] [-]

, 2021-10-07 23:30, pirms 2 nedēļām
Vai nu Dainis, lieto kaut kādas tabletes vai nu galīgi traks, lai teiktu,ka nebūsim favorīti pret Nīderlandi. Atjēdzies, tuvākajā laikā nekur un ne ar vienu nebūsim favorīti.

     [+] [-]

, 2021-10-07 23:40, pirms 2 nedēļām
Narkomāns Jānis rakstīja: Dainis trenējas būt Egils.
Dainis jau ir Latvijas futbola Levits, labākais valstsvienības treneris atdzimušās latvju brīvvalsts 30 gadu laikā !

  +3 [+] [-]

, 2021-10-08 00:22, pirms 2 nedēļām
Izcila analīze no Daiņeļa puses! Domāju, būs sīva cīņa, Dainis ir noteicis pretinieku stiprās puses un būs izvēlējies atbilstošus vektorus! Jācer, ka funkcionālais stāvoklis spēlētājiem būs labs!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2021-10-08 09:26, pirms 2 nedēļām
Teorētiski spriežot, mēs nebūtu favorīti arī pret Gvatemalu, Zimbabvi un Trinidadu. Visas ir augstāk rangā.
Nav saprotams, kāpēc Kamešs ir primārā izvēle attiecība pret Ontužānu. Varbūt komandai grūti komunicēt ar viņu laukumā? U21 viņš viens pats pret Vācijas spēlētājiem skrēja.

     [+] [-]

, 2021-10-08 09:47, pirms 2 nedēļām
Domāju ,ka visiem skaidrs kads būs spēles scenārijs ,tāpēc ir jāizvelas čaļi kas ir gatavi (fiziski,mentāli utt) atstāt visu uz laukuma ... ,kā jau te daži pieminēja ,tieši tas bija pamatā neizsķirtiem ar eiropas čempioniem Dāņiem un Spāniju tālajā 199...kurā tur gadā .
Spēle aizmirstas ,bet rezultāts paliek ,kad mēs pēdējo reizi esam ņēmuši punktus no TOP komandām ....,laikam 2004 no fričiem .
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2021-10-08 10:06, pirms 2 nedēļām
Jawa rakstīja: Domāju ,ka visiem skaidrs kads būs spēles scenārijs ,tāpēc ir jāizvelas čaļi kas ir gatavi (fiziski,mentāli utt) atstāt visu uz laukuma ... ,kā jau te daži pieminēja ,tieši tas bija pamatā neizsķirtiem ar eiropas čempioniem Dāņiem un Spāniju tālajā 199...kurā tur gadā .
Spēle aizmirstas ,bet rezultāts paliek ,kad mēs pēdējo reizi esam ņēmuši punktus no TOP komandām ....,laikam 2004 no fričiem .
Biju toreiz tajā spēlē ar Dāniju,no tās reizes vairāk uz futbolu neeju....
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -2 [+] [-]

, 2021-10-08 10:24, pirms 2 nedēļām
Nav ko te Daini aplikt.Dains ir sakarīgs džeks. Un arī skaidrā valodā pasaka,ka mēs pret holandiešiem nebūsim favorīti,ja kāds vbt.domā savādāk.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2021-10-08 11:29, pirms 2 nedēļām
Atsitīs savu termiņu, savāks piķi, kas neatbilst viņa fizkultūras prasmēm un čomi iebīdīs atpakaļ LFF kantorī kūpināt cigāru. Zaļa dzīve LFF fruktiem.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
1 2 47 komentāri