Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 3

Mūžībā devusies Jelgavas futbola leģenda Gints Freimanis

Agris Suveizda

Mūžībā devusies Jelgavas futbola leģenda Gints Freimanis
Gints Freimanis. Foto: fkjelgava.lv

Nepilnu mēnesi pēc 38. dzimšanas dienas mūžībā devies bijušais Latvijas izlases aizsargs, trīskārtējais Latvijas kausa un trīskārtējais Baltijas kausa ieguvējs Gints Freimanis, pavēstījis kādreizējais futbola kluba "Jelgava" prezidents Ainārs Tamisārs.

"Miris viens no visgaišākajiem cilvēkiem, ko pazinu…Jelgavas un Latvijas futbola dvēsele…Lai vieglas smiltis un lai Taisaulē daudz labu futbola spēļu. Ginta piederīgajiem un draugiem visdziļākā līdzjūtība," sociālajos tīklos rakstīja Tamisārs.

"Gints Freimanis līdzjutēju atmiņā allaž paliks kā nepiekāpīgs cīnītājs laukumā, kurš negrieza ceļu nevienam pretiniekam un savas komandas labā bija gatavs uz visu. Īsts darba cilvēks ar augstiem dzīves principiem un starojošu labestību," teikts Latvijas Futbola federācijas mājaslapā.

Vēl februārī Freimanis ar ziedošanas portāla Ziedot.lv starpniecību lūdza palīdzību cīņā pret slimību: "2021. gada oktobrī man atklāja ādas vēzi - melanomu 4. stadijā, kā rezultātā tika veikta operācija abos cirkšņos, jo bija metastāzes. Metastāzes bija sākušas arī plaušās, aknās un nierē. Iekšējos orgānos izdevās apstādināt un samazināt melanomas attīstību. Diemžēl, veicot kārtējās pārbaudes šā gada 17. janvārī, atklāja metastāzes galvā. Nepieciešama jūsu palīdzība, lai turpinātu ārstēties. Lai Dievs ir žēlīgs!" Nepieciešamie līdzekļi drīz vien arī tika saziedoti.

Freimanis visvairāk ir pazīstams kā "Jelgavas" spēlētājs, kopā ar klubu izcīnot trīs Latvijas kausus un vienu Virslīgas sudrabu. Latvijas izlasē viņš no 2014. gada maija līdz 2018. gada oktobrim aizvadīja 13 spēles, izcīnīja trīs Baltijas kausus un guva vienus vārtus – kvalifikācijas spēlē Ungārijā (1:3). Bijis arī Ventspils, Rēzeknes un Jūrmalas klubos, uzspēlējis Īrijas augstākajā līgā un bijis arī Vācijā. Pagājušās sezonas viņš pavadīja dzimtajā Saldū 1. līgā.