UEFA uzsāks oficiālu izmeklēšanu, serbi un albāņi vaino cits citu (+video)
UEFA delegāts Hari Bins pēc skandalozā Serbijas un Albānijas mača atturējies no konkrēta viedokļa paušanas, sakot, ka oficiālais ziņojums būs pieejams vien UEFA un lieta tiks izskatīta tuvākajās dienās, savukārt Serbijas un Albānijas pušu pārstāvji, ieskaitot augstākā ranga aamatpersonas, vainu noveļ uz otru pusi - serbi saskata neattaisnojamu provokāciju, bet albāņi ir sašutuši par vietējo līdzjutēju agresivitāti, fiziski uzbrūkot spēlētājiem.
"Pēc tā, ko mēs visi redzējām stadionā, spēle tika apturēta," īsā pēcspēles preses konferencē pavēstīja UEFA atbildīgais delegāts Hari Bins. "Šobrīd nerunāšu par to, kurš ir vainīgs un kurš ne. Kopā ar Disciplinārās komitejas locekļiem tiks izveidots ziņojums, kuru saņems UEFA, un esmu pārliecināts, ka lēmums tiks pieņemts tuvāko dienu laikā. Taču apstākļi bija tādi, ka spēle pilnīgi noteikti nevarēja turpināties." UEFA prezidents Mišels Platinī pagaidām arī demonstrējis neitrālu nostāju, paužot skumjas par politikas iejaukšanos sportā, kas esot paredzēts, lai cilvēkus vienotu, nevs šķirtu. Platinī raksturojis notikumus kā "neattaisnojamus".
UEFA preses sekretārs Pedro Pinto pavēstījis, ka oficiāli uzsākta izmeklēšana ir tikai laika jautājums un faktiski tā jau sākusies, turklāt apsūdzēto lomās ir abu izlašu federācijas. Gan Albānijai, gan Serbijai dots laiks līdz nākamajai trešdienai, lai iepazīstinātu UEFA Disciplināro komiteju ar savu notikumu izklāstu un detaļām. Pinto arī atbildējis neitrālo futbola līdzjutēju nesapratnei par to, kā divas politiskā konfliktā iejauktas valstis varēja nonākt vienā kvalifikācijas grupā, proti, neviena no tām nepieprasīja šādus drošības pasākumus.
Viss tracis izcēlās bezpilota lidmašīnas dēļ, kura virs laukuma nogādāja karogu Albānijasu krāsās ar vārdu, kas negatīvi rakstura serbu ietekmi Kosovā. Serbijas mediji ziņo, ka šajā sakarā apcietināts Albānijas premjerministra brālis Olsi Rama, kurš esot no savas VIP sēdvietas vadījis lidaparātu. Maču un līdz ar to arī lidaparāta parādīšanos klātienē vērojis arī Serbijas prezidents Tomislavs Nikoličs, bet jau tuvākajās dienās bija paredzēta augsta mēroga Albānijas premjera Edi Ramas diplomātiska vizīte Serbijā, kas notikumam piešķirt papildus politisko nokrāsu. Ziņas par premjerministra brāļa apcietināšanu gan nav apstiprinātas, un albāņu puse tās noliegusi.
Šis mačs atstājis savu iespaidu arī Kosovā, kur izcēlušies nemieri, taču neviena no izlasēm atbildību par notikušo uzņemties nevēlas. Edi Rama savā "Twitter" profilā norādījis, ka "lepojas ar savu komandu, taču viņam žēl par serbiem, kuri apkaunojuši sevi visas pasaules priekšā", savukārt izlases pussargs Loriks Cana paudis sašutumu par piedzīvoto: "Atbraucām spēlēt futbolu, taču kļuvām par upuri fiziskiem uzbrukumiem, kurus izdarīja serbu līdzjutēji. Nevēlējāmies pēc tam vairs atgriezties laukumā, vēlējāmies tikai, lai situācija atgrieztos normas robežās un Serbijas līdzjutēji nesistu ar krēsliem mūsu spēlētājus. Man iesita pa seju, maniem partneriem arī. UEFA cilvēki visu labi redzēja, un Serbiju tagad gaida sods."
Tik pārliecināts gan nav Serbijas Ārlietu minists Ivica Dačičs, kurš norādījis, ka Serbija neuzņemsies nekādu atbildību par notikušo: "Nekas līdzīgs futbolā vēl nebija pieredzēts, un skaidrs, ka viss tika sagatavots jau iepriekš. Galvenais jautājums šobrīd ir, kā reaģēs Eiropas Savienība un UEFA, jo, ja kāds serbs paceltu Tirānā vai Prištinā Lielās Serbijas karogu, esmu drošs, ka šis jautājums jau tagad būtu ANO Drošības padomes dienas kārtībā." Savukārt Serbijas izlases kapteinis Braņislavs Ivanovičs atzinis, ka serbi vēlējušies pabeigt maču, par spīti visām problēmām.
UEFA ierasti ļoti bargi izturas pret pat niecīgiem pārkāpumiem tribīnēs un aizskarošiem saukļiem, un tās rīcībā ir gan iespēja likt izlasēm aizvadīt mājas spēles pie tukšām tribīnēm vai neitrālā laukumā, piešķirt tehnisko zaudējumu, kā arī diskvalificēt pilnībā. Šodien tā paziņojusi, ka uzsākta izmeklēšana par Rumānijas un Ungārijas spēli 11. oktobrī. kura noslēdzās 1:1, taču rumāņu līdzjutēji tiek apsūdzēti pirotehnikas izmantošanā, nekārtībās tribīnēs, savukārt ungāriem papildus būs jātaisnojas arī par rasistisku uzvedību. Savukārt Maskavas CSKA oficiāli apstrīdējis UEFA lēmumu par nākamo trīs mājas maču aizvadīšanu pie slēgtām tribīnēm. UEFA šo lietu izskatīs 27. oktobrī.
Serbijas un Albānijas konflikts futbola laukumā
Izmantotie resursi:
The official website for European football –...
Delegat UEFA Hari Bin: Ne želim da pričam ko je...
novosti.rs
Albania PM brother arrested as Euro qualifier...
Naslovna strana | Novosti.rs
UEFA to investigate Serbia-Albania violence
Video: Sportska centrala - najnovije sportske vesti i...
+9 [+] [-]
+11 [+] [-]
Jau uzreiz pēc izlozes bija skaidrs, ka nekārtības būs... un būs lielas... Diemžēl
+6 [+] [-]
Respekts Kolarovam, kurš mēģināja savaldīt psihus un aizstāvēt albāņus.
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
+5 [+] [-]
+5 [+] [-]
-3 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
Noteikti jāsoda serbi, šitas jau ir par traku, uzvedas ka neizglītoti neandertalieši, kas no alas izlīduši tikko
+9 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]