Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2921, Did:0, useCase: 0

UEFA atņem Bilbao "Euro 2020" rīkošanas tiesības, baski grasās tiesāties

Agris Suveizda

UEFA atņem Bilbao "Euro 2020" rīkošanas tiesības, baski grasās tiesāties
"San Mames" stadions Bilbao. Foto: Reuters/Scanpix

UEFA Izpildkomitejai rīt vajadzētu pieņemt galīgo lēmumu par "Euro 2020" finālturnīra norises pilsētām, taču Bilbao pavēstījusi, ka jau ir saņēmusi vēstuli ar paziņojumu par rīkošanas tiesību atņemšanu.

UEFA 9. aprīlī apstiprināja astoņas no divpadsmit sākotnējām "Euro 2020" rīkotājpilsētām, kuras spēja sniegt prasītās garantijas par skatītāju klātbūtni spēlēs. Budapešta sola pat pilnībā atvērtas tribīnes, Baku un Sanktpēterburga pirmās garantijas iesniedza 50% ietilpībai, un tāpat apstiprinātas tika Londona, Bukareste, Amsterdama, Glāzgova un Kopenhāgena. Vēlāk šim pulciņam pievienojās arī Roma. Rītdienas sēdē plānots lemt par Minhenes, Bilbao un Dublinas gatavību rīkot finālturnīru, un pašlaik ticamākais scenārijs ir tāds, ka no šā trio rīkošanas tiesības saglabās vienīgi Minhene.

Lai arī UEFA oficiālajos informācijas kanālos apstiprinājuma vēl nav, Bilbao jau paziņojusi, ka saņēmusi vēstuli, kurā sacīts, ka tai ir atņemtas rīkošanas tiesības. "Neļausim šādi izrīkoties ar Bilbao vai Basku Zemes institūcijām un neļausim arī apšaubīt basku spēju organizēt starptautiskus notikumus. Esam sešus gadus smagi strādājuši un pildījuši 2014. gadā noslēgtā līguma nosacījumus, strikti izpildot visas prasības un pienākumus, kurus paredz abu pušu parakstītais dokuments," teikts organizatoru paziņojumā. Bilbao galvenais klupšanas akmens ir Basku Zemes varas iestāžu aizliegums atcelt pulcēšanās aizliegumu.

"Iepriekšējās dienās vairākkārt lūdzām UEFA izskaidrot, kurus līguma aspektus neesam izpildījuši, kā dēļ mums ir atņemtas rīkošanas tiesības, un kurā vietā līgumā ir rakstīts, ka drīkst mainīt rīkotājpilsētu bez konsultēšanās un dialoga ar pašreizējo mājvietu," organizatori turpināja. "Tādējādi uzskatām, ka neesam saņēmuši pienācīgu skaidrojumu. Šāda skaidrojuma nav. Līgums starp mums, UEFA un Spānijas federāciju, kā arī UEFA oficiālais paziņojums jau ir nodots juristu rokās."

Bilbao 53 tūkstošu vietu ietilpīgajā "San Mames" stadionā bija paredzēts uzņemt četras spēles – Spānijas grupu turnīra spēles pret Zviedriju, Poliju un Slovēniju, kā arī vienu astotdaļfināla spēli. Iepriekš lēsts, ka Bilbao spēles varētu tikt nodotas Seviljai.

Apakšgrupas

GrupaPilsētaPilsētaIzlaseIzlaseIzlaseIzlase
A grupaRomaBakuTurcijaItālijaVelsaŠveice
B grupaKopenhāgenaSanktpēterburgaDānijaSomijaBeļģijaKrievija
C grupaAmsterdamaBukaresteNīderlandeRumānijaAustrijaZiemeļmaķedonija
D grupaLondonaGlāzgovaAnglijaHorvātijaSkotijaČehija
E grupaBilbaoDublinaSpānijaZviedrijaPolijaSlovākija
F grupaBudapeštaMinheneUngārijaPortugāleFrancijaVācija