Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:128, Did:0, useCase: 3

Dīvāna eksperts: futbola slavas gājiens Florencē un vietējās blusas

Dīvāna eksperts
Dīvāna eksperts

Dīvāna eksperts: futbola slavas gājiens Florencē un vietējās blusas
Pāvels Šteinbors. Foto: Nora Krevņeva-Baibakova/RFS

Vasara oficiāli nebeigsies vēl nedēļu, taču Dīvāna eksperta rīcībā esošā informācija liecina, ka rudens jau sācies un attiecīgi arī sporta kalendārs pildās arvien naskāk. Šis rudens īpašs ar to, ka futbola Eirokausu spēlēs Latvijas kājbumbas sabiedrība nav tikai pasīva vērotāja, bet gan arī aktīva dalībniece, kas šobrīd turklāt mierīgi var tēmēt uz Konferences līgas izslēgšanas spēlēm.

Pirms nedēļas RFS komanda aizbrauca uz Florenci spēlēt pret savas apakšgrupas galveno favorīti "Fiorentina" un viesos tika pie neizšķirta 1:1. Ņemot vērā, ka RFS pagaidām izbraukumā ir iesitusi vairāk vārtu nekā "Fiorentina", tad rīdzinieki grupu turnīrā sanāk augstākā vietā nekā "Fiorentina" un ieņem otro pozīciju, kas ļaus piedalīties izslēgšanas spēlēs.

Principā nav saprotams, kādēļ neviens Rīgā nekliedz "Stop the count!", jo nebūtu nemaz slikti, ja grupu turnīrā vairs neko spēlēt nevajadzētu un izslēgšanas spēļu dalībnieces noteiktu jau tagad. Tiesa, iepriekšējam "Stop the count" bļāvējam tas nekādus īpašos rezultātus nenesa, līdz ar to varbūt arī labi, ka Rīgā cilvēki mācījušies no aizokeāna pieredzes.

Tagad RFS uzņems skotu klubu "Hearts", kur, cerams, tik daudz uz Pāvela Šteinbora pieredzi vārtos paļauties nevajadzēs, proti, RFS pati varēs uzbrukt vairāk, jo tā tīri uz papīra Dīvāna eksperts atzīst tikai divus skotu klubus, un "Hearts", par kura eksistenci īstie futbola eksperti uzzināja tikai šoruden, to vidū nav. Tāpat jāatklāj, ka Dīvāna eksperts veicis nopietnu pētījumu, kurā secinājis, ka Latvijas futbols bijis izcili veiksmīgs tieši "Viaplay" tiešraidēs – Latvijas izlase jūnijā Nāciju līgā pārmaiņas pēc sita vārtus pēc garastāvokļa, kamēr RFS Konferences līgu sāka ar 1:1 pret "Fiorentina", kas globālā mērogā principā turpat blakus Latvijas futbola izlases četrām jūnija uzvarām.

Latvijas futbola sabiedrība šobrīd pat sajutās tik spēcīga, ka sociālajos tīklos nekautrējās iesmiet, ka Baltijas līgas hokejā Lietuvā tiek izspēlēta laukumā, kurā atzīmētas kērlinga spēles līnijas un apļi. Nav tas pats vizuāli iespaidīgākais skats, tiesa, domājot par ledus haļļu izmaksām rudenī un ziemā, ka tik beigās nesanāk tā, ka arī Latvijas hokejs priecāsies, ka var spēlēt kaut vai kērlinga laukumā.

Futbola sabiedrībai lieliska izdevās arī pirmdiena, kurā medijos futbola tēma uz priekšu virzījās pat divos stāstos. Futbols to pamanījās paveikt Valmierā, kur vietējo fanu pirotehnikas izmantošanas rezultātā muguras apdegumus cieta kāds bērns un kur "Riga" vārtsargs Ozols aizmirsa par kameru eksistenci un netālu no mikrofona palaida sulīgus vārdus cita jaunā puikas virzienā, novēlot, lai viens no "Valmieras" bumbu padevāja vecākiem atstātu šo pasauli. Teorētiski jau šis apgalvojums ir precīzs, jo šo sauli diemžēl nāksies atstāt mums visiem, tiesa, Dīvāna eksperts izsaka savas šaubas, ka Ozola prātu tajā brīdī būtu nodarbinājusi eksistenciālisma filozofija (vai vispār jebkādas normālas domas).

Ja mūsdienās ir kaut kas skaidrs, tad tas, ka laika gaitā iespējams izrāpties no jebkuriem melnajiem PR, ja vien laukumā sarūpē uzvaras. Kristapa Porziņģa "fucking Latvia" palicis tik tālā pagātnē, ka to bail pat piesaukt, kamēr viņa vasaras "karu Ukrainā nekomentēšu" tika nogludināts jau pāris stundu laikā. Attiecīgi arī Ozolam pēc kārtīgas pasēdēšanas stūrī karjeru beigt vēl nenāksies, ja vien izdosies bumbas paturēt ārpus sava vārtu tīkla.

Par Porziņģi paturpinot, viņa faktors palīdzējis LBS vēlreiz izlases mājas spēli izpārdot dažu stundu laikā. Mājas mačs pret Lielbritāniju sportiskās nozīmes ziņā ir ļoti svarīgs, un 10 tūkstošiem cilvēku jau šobrīd ir skaidrs, ka pēc diviem mēnešiem viņi būs Arēnā Rīga. Protams, var pavaicāt, vai visi no viņiem zina, ka Porziņģis šajā mačā vairs nepiedalīsies, bet tas arī nav svarīgi – Porziņģa faktors tāpat nāk komplektā.

Pirms tam Latvijas basketbolā gaidāma vēl viena spoža spēle, kurā principā talanta nebūs mazāk nekā gaidāmajā izlases mačā, proti, sestdien no basketbola atvadīsies Jānis Blūms, kurš to atzīmēs ar atvadu maču TV4 tiešraidē. Blūms metis izaicinājumu LBL2 komandai "Saldus", kurai stāsies pretim ar dažiem saviem čomiem, kuru vārdi ir šur tur dzirdēti (Biedriņš, Kambala, Kristaps Valters, Armands Šķēle, Žanis Peiners, Renalds Seibutis, Marko Baničs). Neesot gan apsolīts, ka visi nosauktie patiešām dosies laukumā, jo daži varētu vienkārši būt kopā ar komandu un bumbas mešanu grozā atstāt Blūma ziņā.

Te gan interesanti atzīmēt, ka Biedriņš tā pavisam publiski savu karjeru nav noslēdzis – pēc NBA kluba "Jazz" atstāšanas viņš gluži vienkārši nevienai citai komandai nepievienojās. Ja kāds, piemēram, izdomā aiz gara laika atvērt Biedriņa profilu ESPN, tad tur pēdējais ieraksts ir "Vai Biedriņa gaitas NBA ir noslēgušās?".

     [+] [-]

, 2022-09-14 19:06, pirms pusgada
Biedriņam ar vajag atvadu spēli!
Bet viņš jau drosi vien galīgā neformā, pat sodiņu nespēs iemest!