Rosina pārskatīt Čempionu līgas formātu, Superlīgas ideju atliek malā
Eiropas klubu asociācija (ECA) Parīzē aizvadījusi savu 16. asambleju, kurā diskutēts par Eiropas futbola sistēmu un pieņemts lēmums nākamo 6-9 mēnešu laikā piedāvāt konkrētus ierosinājumus pārmaiņām. Savukārt ideja par atsevišķas Superlīgas izveidi nav guvusi atbalstu, un ECA pārstāvji pagaidām par to izsakās visai piesardzīgi, norādot, ka nekādi priekšdarbi šobrīd netiek veikti.
ECA priekšsēdētājs Karls Haincs Rumenige pirms mēneša bija publiski izteicis iespēju rīkot turnīru, kurā piedalītos 20 komandas no piecām Eiropas spēcīgākajām līgām – Anglijas, Spānijas, Vācijas, Francijas un Itālijas. Rumenige Vācijas medijiem bija norādījis, ka šādas Superlīgas tapšana nav izslēgts variants un tās organizēšanu varētu uzņemties gan UEFA, gan kāda privāta organizācija. Superlīgas ideja gan bija pavīdējusi arī vairākus gadus iepriekš, taču toreiz tieši ECA un Rumenige noliedza šāda turnīra nepieciešamību, savukārt janvārī Minhenes "Bayern" izpildirektors jau piedāvāja Superlīgas potenciālās aprises.
Pēc šodien notikušās ECA sanāksmes tomēr tika paziņots, ka pagaidām asociācijas plānos nav šādas līgas izveide un ECA neplāno mainīt savas prioritātes saistībā ar Čempionu līgu. Taču tiks rosināts izvērtēt Čempionu līgas un Eiropas līgas formātu ar mērķi veikt optimizāciju.
Šis izvērtēšanas process ilgs vismaz pusgadu, un rezultāti sagaidāmi 2016. gada beigās. Taču arī tad ECA tikai piedāvās ierosinājumus, kamēr pārmaiņas praksē pieņemt varēs tikai krietni vēlāk. UEFA noteikumi paredz, ka tās sacensību formātu iespējams mainīt tikai trīs gadu cikla beigās, un pašreizējais cikls ilgs līdz 2018. gada vasarai.
ECA vecākais viceprezidents Umberto Gandīni pēc sanāksmes izteicās medijiem, ka pārmaiņu mērķis ir padarīt Čempionu līgu pievilcīgāku līdzjutējiem un klubiem. „Pagaidām vēl neesam vienojušies, ka pārmaiņas vispār ir nepieciešamas. Uzklausīsim šīs izrādes galveno aktierus, arī pašu UEFA, un tad skatīsimies, kas tieši ir nepieciešams. Beigās var sanākt, ka tās ir niecīgas pārmaiņas, bet var sanākt izmainīt arī vairākus nozīmīgus līgas aspektus.”
Šobrīd Čempionu līgā paredzētas vietas 78 komandām no visām 54 UEFA dalībvalstīm, savukārt pamatsacensībās iekļūst 32. Pēc sanāksmes Rumenige norādīja, ka „stagnācija nozīmē regresu, taču noteikti pastāv risinājums, kā apmierināt visu iesaistīto pušu intereses”. Jāpiezīmē, ka Čempionu līgas kvalifikācijas sakarā izskanējusi ideja Eiropas lielākajiem klubiem piešķirt automātisku vietu Čempionu līgā un neņemt vērā šo klubu sniegumu nacionālajā čempionātā.
ECA sanāksmē arī tika nolemts iebilst pret FIFA Reformu komitejas ierosinājumu paplašināt Pasaules kausa finālturnīru no 32 līdz 42 izlasēm. „Šī nu ir lieta, kas mūs patiešām nekārdina,” norādījis Gandīni, „AC Milan” direktors. „Mēs, klubi, uzskatām sevi par galvenajiem aktieru nodrošinātājiem šajās futbola izrādēs”.
Izmantotie resursi:
Champions League: Clubs want changes but play...
European Club Association to discuss Champions...
+13 [+] [-]
Kaitina tas respekts pret lielajiem klubiem. Kā maz klubs spēs kļūt liels ja jācīnās ne vien laukumos, bet koridoros?
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
kaa intereses,top taa saukto 20 klubu Eiropaa,tas ka tev ir liels pikjis negarentee tev vietu lielaakajaa klubu turniiraa Eiropaa,izciini to laukumaa, pret garanteetajaam vietaam esmu pilniigi pret,kaa ta sanaaks,tagad klubi ciinaas lai iekljuutu cetriniekaa,citaas liigaas trijniekaa,lai vareetu tikt turniiraa un nograabt lielo pikji,bet ar taadu leemumu atkritiis taada vajadziiba,kaa MU un Chelsea gadiijumaa,nemaakat speeleet,pikjis attaa atta,nevis garenteets deelj skaniigaa vaarda un panaakumiem cik gadus atpakalj
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
par ČL kaut dažus konkrētus jautājumus izteikuši, tukša pļāpāšana, "Pagaidām vēl neesam vienojušies, ka pārmaiņas vispār ir nepieciešamas",
kas tieši jāmaina ?
Superlīgas ideju atkal velk no pagraba, bagātie klubi cer bilanci uzlabot
+1 [+] [-]
[+] [-]