Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:128, Did:0, useCase: 0

Deviņi klubi parakstījuši UEFA deklarāciju, "Real", "Barcelona" un "Juventus" draud sankcijas

Kārlis Justovičs
Kārlis Justovičs

Deviņi klubi parakstījuši UEFA deklarāciju, "Real", "Barcelona" un "Juventus" draud sankcijas
Aleksandrs Čeferins. Foto: AFP/Scanpix

Deviņi no 12 jaunizveidotās Eiropas Superlīgas klubiem, kuri apņēmās šo projektu pamest, šodien parakstīja UEFA izlīguma deklarāciju, kurā šie klubi pauduši oficiālu atvainošanos par iesaistīšanos Superlīgas projektā, kā arī atzinuši šo projektu par neleģitīmu.

Izlīguma deklarāciju parakstījušo klubu vidū ir sešas Anglijas vienības - Mančestras "United", "Liverpool", Mančestras "City", Londonas "Arsenal", Londonas "Chelsea" un Totenhemas "Hotspur". Deklarāciju parakstījuši arī Itālijas klubi "Milan" un Milānas "Inter", kā arī Madrides "Atletico" no Spānijas. Savukārt trīs "dumpiniekiem", kuri vēl joprojām ir apņēmušies palikt Superlīgā - Madrides "Real", "Barcelona" un Turīnas "Juventus" - draud bargi UEFA disciplinārsodi.

UEFA izlīguma deklarāciju parakstījušie klubi veiks kolektīvu ziedojumu 15 miljonu eiro apmērā, kas paredzēts futbola infrastruktūras attīstībai Eiropā, tostarp Lielbritānijā. Tāpat klubiem par veikto dumpi būs jāšķiras no 5% šosezon UEFA turnīros nopelnītās prēmijas (katram klubam tas izmaksās no diviem līdz astoņiem miljoniem eiro), kā arī jāapņemas ievērot citi deklarācijā norādītie punkti. Piemēram, par spēlēšanu nesankcionētā turnīrā paredzēts 100 miljonu eiro sods, bet par jebkuras citas apņemšanās pārkāpšanu - 50 miljonu eiro sods.

Tuvākajā laikā minētajiem deviņiem klubiem arī būs jāsarauj jebkādas juridiskās saites ar Eiropas Superlīgas organizāciju, kā arī jāatjauno dalība Eiropas Klubu asociācijā.

Izmantotie avoti:
https://www.uefa.com/insideuefa/med...

     [+] [-]

, 2021-05-07 20:50, pirms mēneša
skarbi ! 3 klubu superlīga paliek

     [+] [-]

, 2021-05-07 21:07, pirms mēneša
Skarbi un pareizi.

  -2 [+] [-]

, 2021-05-07 21:15, pirms mēneša
Ko vēl Barsa un Vecā sinjora gaida?! A nu fiksi prom! Lai Peress paliek viens pats ar savu Real un Superlīgu!!!

  +2 [+] [-]

, 2021-05-07 21:23, pirms mēneša
Neesmu Super līgas fans un neesmu līdz galam iedziļinājies šajā tēmā, bet smieklīgi cik gan varens tas UEFA ir pret biezajiem Eiropas klubiem, visiem aste starp kājām un vēl samaksāsim sodus miljonos.

  -1 [+] [-]

, 2021-05-07 21:50, pirms mēneša
Un tās saucas sankcijas?

  +1 [+] [-]

, 2021-05-07 21:59, pirms mēneša
Interesanti, ar ko Čempionu līga 2024.gadā atšķirsies no Superlīgas projekta? Tikai ar to, ka nauda turpinās plūst UEFA kasē. Visa panika no UEFA puses ir tikai un vienīgi ietekmes un naudas dēļ. Tikmēr var novērst uzmanību no korupcijas UEFA un uzspodrināt sev pogas.

  -1 [+] [-]

, 2021-05-07 22:05, pirms mēneša
pff... tā tak viņiem sīknauda!!

     [+] [-]

, 2021-05-07 22:50, pirms mēneša
Tad nu gan baigais turnīrs ar 3 komandām, pieaicnātu vismaz FC Rīga, lai var izslēgšanas turnīru izspēlēt