Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:125, Did:0, useCase: 3

FIFA vēl uz gadu pagarina iespēju apturēt līgumus Krievijas un Ukrainas klubos

Agris Suveizda

FIFA vēl uz gadu pagarina iespēju apturēt līgumus Krievijas un Ukrainas klubos
Tete kara laikā īrē no Doneckas "Shakhtar" pārcēlās uz Lionas "Olympique". Foto: AFP/Scanpix

LETA--DPA. Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) otrdien pagarināja termiņu ārzemju spēlētāju un treneru tiesībām apturēt līgumus ar Krievijas un Ukrainas klubiem līdz nākamā gada jūnijam.

FIFA pēc padomes lēmuma paziņoja, ka ir devusi "spēlētājiem un treneriem iespēju trenēties, spēlēt un saņemt algu, vienlaikus aizsargājot Ukrainas klubu intereses un veicinot ārzemju spēlētāju un treneru izbraukšanu no Krievijas".

Īpašie noteikumi tika ieviesti 7.martā, nepilnu divu nedēļu laikā pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, un sākotnēji tie bija spēkā līdz šā gada 30.jūnijam.

FIFA un Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) ir izslēgušas Krievijas komandas no visiem starptautiskajiem turnīriem. FIFA paziņoja, ka tā "turpinās sekot līdzi situācijai Ukrainā", ka tā "arī turpina nosodīt Krievijas joprojām turpinošos spēka pielietošanu un aicina ātri izbeigt karadarbību un atgriezties pie miera".

Futbola spēlēšana Ukrainā tika apturēta Krievijas iebrukuma sākumā, un klubu mājas spēles Eiropas sacensībās notiek ārpus savas valsts.

Izmantotie resursi:
LETA