Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 3

LFF un FIFA aicina piedalīties jaunā stadiona projekta aptaujā

Andrejs Siliņš

Šī gada 31. janvārī Rīgas domes sēdē vienbalsīgi tika atbalstīts lēmumprojekts par nekustamo īpašumu Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 116A, Ērgļu ielā 2 un Aleksandra Čaka ielā bez numura nodošanu bezatlīdzības lietošanā biedrībai Latvijas Futbola federācija (LFF) ar mērķi teritorijā, kur līdz šim atradies Latvijas Universitātes stadions, izbūvēt jaunu, mūsdienīgu, UEFA un FIFA prasībām atbilstošu sporta bāzi ar stadionu, kas var tikt izmantots Latvijas nacionālās futbola izlases spēlēm.

2012.gada 12.jūlijā LFF ar darba vizīti viesojās Starptautiskās futbola asociāciju apvienības (FIFA) stadionu būvniecības komisijas pārstāvji. Tikšanās laikā tika panākta vienošanās par nepieciešamību veikt publisko aptauju ar mērķi noskaidrot sabiedrības viedokli par jaunā futbola stadiona infrastruktūras prasībām, lai izvērtētu labāko tā būvniecības koncepciju un komercializācijas modeli.

LFF un FIFA laika posmā no 23.-30.jūlijam aicina piedalīties sabiedrības aptaujā, kuras mērķis ir apzināt Latvijas iedzīvotāju un futbola līdzjutēju viedokli, kas būs noteicošs jaunā futbola stadiona infrastruktūras būvniecības procesā. Anketu izstrādājusi FIFA nolīgtā tirgus izpētes kompānija „SPORT+MARKT AG”. Aptaujas anketa ir anonīma.

Aptaujas anketa un projekta apraksts pieejams:

LFF: Sabiedrības aptauja

Tiešā saite uz aptauju:

Stadia Consultancy Riga

Balstoties uz apkopotajiem aptaujas rezultātiem, LFF stadionu būvniecības atbildīgā komisija sadarbībā ar FIFA izstrādās stadiona būvniecības koncepciju. Aptaujas rezultāti tiks publicēti arī LFF mājaslapā, savukārt darba izpētes rezultāti, kas būs pamatā jaunā stadiona projektēšanas darba uzdevuma sagatavošanai arhitektiem, tiks prezentēti augusta beigās.

Kā papildus motivējošo faktoru, katram desmitajam anketas aizpildītājam, kurš anketā būs norādījis savu epasta adresi, LFF dāvās ielūgumu uz 2014.gada FIFA Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmo spēli starp Latvijas un Grieķijas nacionālajām izlasēm, kas notiks 7.septembrī 21:30 Skonto stadionā, Rīgā. Ielūgumu īpašniekiem līdz piektdienai, 4.augustam tiks izsūtīts apstiprinājums uz anketā norādīto epasta adresi.

Aptaujas noslēgumā starp visiem anketu aizpildījušiem respondentiem, kuri būs norādījuši savu epasta adresi, pirmdien, 30.jūlijā radio „SWH” raidījuma „Nedēļas Sporta apskats” tiešraidē tiks noteikts viens laimīgais respondents, kurš savā īpašumā iegūs VIP ielūgumu divām personām jaunā futbola stadiona atklāšanas svinīgajā pasākumā 2014.gada rudenī.

Informāciju sagatavoja
Viktors Sopirins
Latvijas Futbola federācija
Administrācija, preses sekretārs

1 2 49 komentāri

 +15 [+] [-]

, 2012-07-23 17:54, pirms 14 gadiem
C'mon, VAJAG!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -4 [+] [-]

, 2012-07-23 18:29, pirms 14 gadiem
ralfino rakstīja: Cik tad liels tas stadionstiek plānots?
60 000

  +9 [+] [-]

, 2012-07-23 18:44, pirms 14 gadiem
Super! Lieliska ziņa !

  +1 [+] [-]

, 2012-07-23 18:48, pirms 14 gadiem
Leonards Raiļans rakstīja: C'mon, VAJAG!
Vajadzēt jau vajag, bet kāda stadiona vīzija ir no LFF puses. Tikai pliks stadions futbolam, varbūt padomāt par iespēju spēlēt regbiju, blakus izbūvēt viesnīcu, hokeja halli, sporta spēļu halli [volejs, basis, roķene]. Ēstuves, suvenīru bodes, u.c. Kur parkosies n-tie tūkstoši auto? Blakus ielās?

 +11 [+] [-]

, 2012-07-23 18:51, pirms 14 gadiem
Labs! Nepagāja ne 100 gadi, kad kaut kas tiek sākts darīt.

  +9 [+] [-]

, 2012-07-23 18:52, pirms 14 gadiem
Ja tu aizpildītu aptauju tu redzētu, ka tas viss tiek plānots !

PuLVeris rakstīja: Vajadzēt jau vajag, bet kāda stadiona vīzija ir no LFF puses. Tikai pliks stadions futbolam, varbūt padomāt par iespēju spēlēt regbiju, blakus izbūvēt viesnīcu, hokeja halli, sporta spēļu halli [volejs, basis, roķene]. Ēstuves, suvenīru bodes, u.c. Kur parkosies n-tie tūkstoši auto? Blakus ielās?

  +5 [+] [-]

, 2012-07-23 18:57, pirms 14 gadiem
airiX rakstīja: Ja tu aizpildītu aptauju tu redzētu, ka tas viss tiek plānots !
Viņam ir zem 14

  +2 [+] [-]

, 2012-07-23 18:57, pirms 14 gadiem
airiX rakstīja: Ja tu aizpildītu aptauju tu redzētu, ka tas viss tiek plānots !
Uz papīra var pašu velnu gribēt un izdomāt, kā tas saderēsies ar dzīvē realizējamo?!

  +8 [+] [-]

, 2012-07-23 18:58, pirms 14 gadiem
Prieks, ka projekts virzās uz priekšu. Ja būs mūsdienīgs, skatītājiem komfortabls stadions, tad tas piesaistīs daudzus skatītājus arī futbolam kā tas bija ar Arēnu Rīga hokeja un basketbola gadījumā, kad daudzi pat negāja ne tik ļoti kā uz sporta pasākumu, bet kā labu izklaides pasākumu, kur varēja patīkamā atmosfērā, ērtos benķos nopērkot uzkodas labi atpūsties.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +5 [+] [-]

, 2012-07-23 19:50, pirms 14 gadiem
Lai jau izdodas! Man gan ir šaubas par tā projekta vērienu - stadions, viesnīca, tirdzniecības centrs u.t.t. Vieta jau tur ļoti ierobežota, principā jau daudz vairāk vietas par šī brīža nelielajām tribīnēm, futbola/regbija laukumu un rezerves laukumu.... Nestādos priekšā kā tur var ievietot FIFA standartu stadionu ar visu nepieciešamo infrastuktūru....

  -4 [+] [-]

, 2012-07-23 20:38, pirms 14 gadiem
давай АРЕНУ!!!!!!!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +6 [+] [-]

, 2012-07-23 20:51, pirms 14 gadiem
Tā... anketu aizpildīju, tagad domāju, kuru čomu aicināt uz VIP ložu 2014.gadā

  +5 [+] [-]

, 2012-07-23 20:51, pirms 14 gadiem
super pēc 2 gadiem būs gatavs
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +4 [+] [-]

, 2012-07-23 21:11, pirms 14 gadiem
kur tad palika projekts uz Deglava ielas? laikam kādam kabatā netika

  +8 [+] [-]

, 2012-07-23 21:15, pirms 14 gadiem
Nāves ēnā rakstīja: Vai ir nojausma ka varetu nosaukt stadionu?
Ushakov Arena.

  +1 [+] [-]

, 2012-07-23 21:22, pirms 14 gadiem
Un atkal prasa par darba algu..

  +3 [+] [-]

, 2012-07-23 21:37, pirms 14 gadiem
1. stadiona ietilpiba bus apmeram 5000
2. stadiona nosaukums vel nav zinams
3. deglavas ielas stadions ir talaka nakotne
4. visu kas anketa nav iespejams uzbuvet tapec janoskaidro viedoklis ko tad jus gribat, un te ir jusu iespeja to pateikt
5. vizija rodas pec izpetes un tad kad izpete bus veikta tad ari vares uzzinat gala viziju
6. tuksots mashinu tur nebus, un pie stadiona ir labi nodrosinats sabiedriskais transports, tramvajs, trojebus, autobus.
7. Shi ir ta iespeja nevis nolikt, bet paust savu viedokli sakariga, un konstruktiva forma
8. Rigas dome jau ir atbalstijusi stadiona buvniecibu nododot to lietošanā LFF stadiona buvniecibai
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2012-07-23 21:58, pirms 14 gadiem
Nāves ēnā rakstīja: Par godu Starkovam , lai Andris5 psihene ieklust
Kas tev apmeklētāju trūkst?

  +1 [+] [-]

, 2012-07-23 22:15, pirms 14 gadiem
Aptaujā divas kļūdas:
1. Nav iespējas atbildēt ar pilnīgu ""nē"" uz jautājumu par iespēju izmantošanu pasākumu dienā vai citā dienā.
2. Demogrāfiskajā daļā nav iespējas apvienot atbildes "darbs"" un "pensionārs"" (resp., sevi nevar definēt strādājošs pensionārs).

  +2 [+] [-]

, 2012-07-23 22:17, pirms 14 gadiem
olga rakstīja: Aptaujā divas kļūdas:
1. Nav iespējas atbildēt ar pilnīgu ""nē"" uz jautājumu par iespēju izmantošanu pasākumu dienā vai citā dienā.
2. Demogrāfiskajā daļā nav iespējas apvienot atbildes "darbs"" un "pensionārs"" (resp., sevi nevar definēt strādājošs pensionārs).
Paldies par konstruktivu aizradijumu

  +4 [+] [-]

, 2012-07-23 22:31, pirms 14 gadiem
Andrens rakstīja: 1. stadiona ietilpiba bus apmeram 5000
Ja tā ir taisnība, kas Jūs galīgi galvu esat saspieduši? 5000 priekš valsts lielākā stadiona NAV NEKAS!! Skonto nojauks un Daugavas stadiona izcilo stāvokli visi var novērtēt šeit ==> Daugavas stadiona mazās ietilpības dēļ Deju...
Ko darīsim, kad mums ielozēs kādu lielāku komandu - Krieviju, Turciju, par grandiem nemaz nerunāsim? Ārā liksim lielos ekrānus? Un kā ar pārbaudes spēlēm? Šķiet tām stadions mums nemaz nav vajadzīgs (Drīz par to būs cits stāsts).

  +1 [+] [-]

, 2012-07-23 22:32, pirms 14 gadiem
nebūs 5000 vietas es domāju pēc teritorijas un aptaujas līmeņa visu skaitu un izskatu un kas bus ieksa noteiks apmeram aptauja un llff un fifa saliekot visu kopa un izvelkot videjo

  +1 [+] [-]

, 2012-07-23 22:53, pirms 14 gadiem
Vai Jūs aktīvi spēlējat futbolu jauniešu, amatieru komandā vai prieka pēc?
Jā Nē



Kā lai atbild?

  +5 [+] [-]

, 2012-07-23 22:56, pirms 14 gadiem
Un, es ceru, ka 5000 vietas ir joks..

Nesaprotu, kāda jēga ir no visiem papildus jautājumiem par futbola muzeju, viesnīcu, restorānu u.t.t., ja plāno būvēt stadionu ar 5000 vietām.

Kādēļ tad Arēnā ir 10200 vietas?

  +5 [+] [-]

, 2012-07-24 01:55, pirms 14 gadiem
Soncha rakstīja: Un, es ceru, ka 5000 vietas ir joks..

Nesaprotu, kāda jēga ir no visiem papildus jautājumiem par futbola muzeju, viesnīcu, restorānu u.t.t., ja plāno būvēt stadionu ar 5000 vietām.

Kādēļ tad Arēnā ir 10200 vietas?
Nu,lai būtu vismaz 10000 vietas,tad priekš stadiona vajag kādu patiešām labu komandu,kas varētu sezonu aizvadīt šajā stadionā,bet tā kā reāli pat uz izlases spēlēm labi,ja atnāk 5000,tad kāda jēga no tiem atlikušajiem 5000? Dēļ tā,ka 2-3 reizes gadā ir iespējams,ka būs vairāk kā 5000 skatītāju? Bet nu man jau ar paam gribētos,lai stadionā būtu vismaz 10000,vnk principa pēc,ka tā vajag,jo tas ir pilsētas galvenais stadions un lai būtu perspektīva kādreiz sarīkot piemēram Eiropas čempionātu vieglatlētikā(kaut arī tas jau ir no fantastikas scenārija). Bet nu vienalga.

  +3 [+] [-]

, 2012-07-24 09:36, pirms 14 gadiem
Ferrari Nr.1 in my heart rakstīja: Nu,lai būtu vismaz 10000 vietas,tad priekš stadiona vajag kādu patiešām labu komandu,kas varētu sezonu aizvadīt šajā stadionā,bet tā kā reāli pat uz izlases spēlēm labi,ja atnāk 5000,tad kāda jēga no tiem atlikušajiem 5000? Dēļ tā,ka 2-3 reizes gadā ir iespējams,ka būs vairāk kā 5000 skatītāju? Bet nu man jau ar paam gribētos,lai stadionā būtu vismaz 10000,vnk principa pēc,ka tā vajag,jo tas ir pilsētas galvenais stadions un lai būtu perspektīva kādreiz sarīkot piemēram Eiropas čempionātu vieglatlētikā(kaut arī tas jau ir no fantastikas scenārija). Bet nu vienalga.
Neesmu iedziļinājies šai projektā jo tiek pieminēts vārds LFF,un ja šie 3 burti figurē,tad tur nekas jēdzīgs nevar sanākt!
Ja būvē stadionu, tad būvē kārtīgu,ne mazāk kā 20 000 vietām!Nenāk mums skatīties to futbolu,bet pienāks laiki kad nāks!Tiesa tie laiki pienāks tikais pēc tam kad LFF strādās cilvēki kuri patiesi mīl futbolu,un domās par līdzjutējiem.Pie šiem čekistiem un olu liķiera dzērājiem ,futbols tikais grims!
(Pagaidu stadions nav mums vajadzīgs,vajadzīgs stadions arī nākamajām paaudzēm!)

  +2 [+] [-]

, 2012-07-24 09:49, pirms 14 gadiem
Tajā zemes gabalā, ja runa iet par bijušo LU stadionu, ir tik maz vietas, ka pilnīgi jāpriecājās būtu, ja izdotos tos pašus 5000 iespiest. Viesnīcai un tehniskajām telpām vieta atrastos Tallinas un Čaka ielas pusē.
Kopumā ļoti apsveicama ideja, galvenais lai projekts virzītos uz priekšu stabili un bez aizķeršanās.

  +1 [+] [-]

, 2012-07-24 10:15, pirms 14 gadiem
Dariits!

  +2 [+] [-]

, 2012-07-24 10:28, pirms 14 gadiem
Skyscraper50 rakstīja: Tajā zemes gabalā, ja runa iet par bijušo LU stadionu, ir tik maz vietas, ka pilnīgi jāpriecājās būtu, ja izdotos tos pašus 5000 iespiest. Viesnīcai un tehniskajām telpām vieta atrastos Tallinas un Čaka ielas pusē.
Kopumā ļoti apsveicama ideja, galvenais lai projekts virzītos uz priekšu stabili un bez aizķeršanās.
Latvijas Futbola federācija (LFF) ar mērķi teritorijā, kur līdz šim atradies Latvijas Universitātes stadions, izbūvēt jaunu, mūsdienīgu, UEFA un FIFA prasībām atbilstošu sporta bāzi ar stadionu, kas var tikt izmantots Latvijas nacionālās futbola izlases spēlēm.
----------------
Tad kāda vispār jēga šādam projektam?
Pilnīgākā ņirgāšanās!Futbolu līdzjutēju pazemošana!Bet kur guņa tur jau nekas sakarīgs nevar notikt.Un kā vispār var apsveikt šādu ideju!

  +1 [+] [-]

, 2012-07-24 10:46, pirms 14 gadiem
Andris5 rakstīja: Tad kāda vispār jēga šādam projektam?
Izskatās, ka tas ir uz laiku, kamēr uzbūvēs to stadionu Deglava ielā.
Savādāk paliksim vispār bez UEFA kritērijiem atbilstoša stadiona, nāksies mūsu izlases mājas spēles pārcelt uz Tallinu.
1 2 49 komentāri