Vai Lionels Mesi patiešām ir rekordists?
Muļķīgs jautājums? Nesakiet vis. Vai esat dzirdējuši par zambieti Godfriju Čitalu? Es arī nebiju dzirdējis un neko par tādu nezināju. Nebūtu Mesi labojis "Nācijas bombardiera" vācieša Gerda Millera rekordu, nezinātu neko par Čitalu joprojām...
Gerds Millers 1972. gadā pavisam guva 85 vārtus un tieši so viņa "mūžīgo rekordu" šogad laboja argentīnietis Lionels Mesi. Bet izrādās, ka tajā pašā 1972. gadā Zambijas kluba "Kitwe United" uzbrucējs Godfrijs Čitalu izlasē un klubā kopā guva 107 vārtus. Zambijas čempionātā viņš bija pamanījies gūt vismaz vienus vārtus 17 spēlēs pēc kārtas. Zambijas izlases rindās Čitalu spēlēja 1978. gada Afrikas nāciju kausa izcīņā un 1980. gada olimpiskajās spēlēs Maskavā. Pirmajā no šiem turnīriem viņš īpaši neizcelās (Zambija neizkļuva no apakšgrupas), bet olimpiskajās spēlēs guva vārtus mačā pret PSRS izlasi (1:3) un kļuva par vecāko vārtu guvēju turnīrā. Tas vēl nebija laiks, kad Afrikas futbola pērles pārcēlās uz Eiropas spēcīgākajiem klubiem un arī tāpēc Čitalu palika "nezināmā varoņa" statusā.
Pēc futbolista karjeras beigām Godfrijs Čitalu kļuva par treneri. 1993. gadā viņš sāka trenēt Zambijas izlasi un arī viņš diemžēļ bija tajā lidmašīnā, kas avarēja ceļā uz Senegālu, kur bija paredzēta Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēle... Pirms dažiem gadiem Godfrijs Čitalu tika nominēts starp visu laiku 50 labākajiem Afrikas futbolistiem.
Nebūtu Mesi labojis Millera rekordu, neviens laikam arī neatcerētos par zambieti Čitalu, bet tagad tieši Mesi izcēla viņu no aizmirstības. Zambijas futbola federācijas pārstāvji jau ir vērsušies FIFA ar lūgumu pārskatīt Mesi sasniegumu - proti, īstais rekordists ir cits. Godfrijs Čitalu. Tiesa, par dažām viņa 1972. gadā aizvadītajām spēlēm trūkst precīzi ziņu (ir tikai materiāli Zambijas laikrakstos), tā ka, iespējams, futbola statistiķiem nāksies pamatīgi parakties arhīvos.
+18 [+] [-]
+1 [+] [-]
+6 [+] [-]
+8 [+] [-]
[+] [-]
+6 [+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
+11 [+] [-]
+7 [+] [-]
+2 [+] [-]
+5 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+7 [+] [-]
[+] [-]
Tad jau Balderis ari ir rekordists, kad speleja Latvijas Zeltā?
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
Izlasi rakstu un tad komentē !
[+] [-]
Turnīram ir jābūt oficiālam un turnīriem ir arī līmeņi kur piemēram Spānijā, Vācijā, Francijā, Portugālē, Itālijā, utt. Golu skaita kā vienu veselu, bet piemēram Igaunijā kur Čakulajevs sasita 45 (vai 44 - īsti neatceros cik) Viņam vārtu skaits bija jādala ar 1.5 vai pat 2 jo tas ir daudz zemāks līmenis.
P.S.
Nepiekasaties par vārdiem un pieturzīmēm, nēsmu nācis pareizi rakstīt (Ja nēsat analfabeti tad domu saprotat)
-1 [+] [-]
Stipri shaubos vai entos gadus atpakal- Zambijaa maksaajaa futbolistiem algas. Pārtiku varbut iedeva, kur dzivot ari, bet to dod ari jaunieshiem visur pasaulee.
Latvijaa ari spele PČ un EČ finalaa tika, bet ari mums ir bijushi pusprofesionali futbolisti izlasee.
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+4 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+1
[+] [-]
acīmredzot runa ir par sezonas, nevis kalendārā gada rekordu. Zambijas gadījumā, kur čempi spēlē pēc pavasara-rudens sistēmas (pieņemot, ka tāpat bija 72. gadā), tas ir viens un tas pats. izskatās, džeki tikai tagad atjēgušies, ka vispār eksistē tāds kalendārā gada rekords, un steidzīgi kačā pravas.
Zambijas federācija stāsta, ka izveidojusi "neatkarīgu vietējo komisiju", kam uzdots dokumentēt visus Čitalu golus. jādomā, nekas tik neatkarīgs pasaulē nav manīts kopš Kirhenšteina valdības laikiem... turklāt pat Čitalu rekorda aizstāvji atzīst, ka 70. gados ar protokolēšanu Āfrikas futbolā bija bēdīgi.
rezultātā droši vien oficiāli (t.i. FIFĀli) paliks Messi rekords, bet Āfrikai būs vēl viens iemesls apvainoties uz visu pasauli.
When I grow older
I will be stronger
They'll call me freedom
Just like the waving flag
An then it goes back...
+1 [+] [-]