Platinī pret ārvalstu investīcijām Eiropas klubos
UEFA prezidents Mišels Platinī nosoda ārvalstu investīciju ieplūšanu Anglijas futbola klubos, apgalvojot, ka angļu klubi tādā veidā zaudējot savu identitāti. Francūzis ir noraizējies par to, ka Anglijas situācija varētu kļūt par tendenci visā Eiropā.
Augusta beigās ''Abu Dhabi United Group'' iegādājās ''Manchester City'', kas nu kļuvis par kārtējo Anglijas klubu, kas pieder ārzemju īpašniekiem. Anglijas Premjerlīgā tādu klubu skaits aizvien pieaug - ''Manchester United'', ''Aston Villa'' un ''Liverpool'' pieder amerikāņiem, ''Chelsea'' krievam, ''West Ham'' īpašnieks ir no Islandes...
Platinī uzskata, ka klubiem būtu jādara viss, lai tie nezaudētu savu identitāti: ''Piemēram, ja Liverpūles vai Mančestras klubu iegādājas Kataras biznesmenis, un kluba pārvaldē vairs nav neviens pārstāvis no minētajām pilsētām, tad klubs zaudē savu identitāti. Domāju, ka tas nav labi, katariešiem ir jāiegulda nauda sava futbola attīstībā.''
UEFA prezidents nevēlas, lai tāda situācija, kāda šobrīd novērojama Anglijā, izplatītos pa visu Eiropu: ''Vai mēs varam ar to cīnīties? Es centīšos. Vai jūs vēlaties Liverpūles prezidenta amatā arābu šeihu, par treneri brazīlieti un komandā 11 Āfrikas spēlētājus? Kāds tam visam būtu sakars ar Liverpūli? Mums ir jāizdomā jauni noteikumi, lai izvairītos no tādām lietām.''
Izmantotie resursi:
skysports.com
-4 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+4 [+] [-]
[+] [-]
-7 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
Un no franchu klubirm aiziet pashmaju labakie speletaji un nevar iegadaties labakos pasaules speletajus... tieshi tadelj ka nepietiek finansejuma, jo vinjiem nav multi miljardieru iipashniku....
Labak lai tas pljapa aizdomajas, kapeec franchu klubi ir tik nepopulari prieksh lielajam naudas investicijam!!!
+6 [+] [-]
domaju ja paintereseties lielakajai dalju klubiem butu kada saistiiba ar arzemem!!!
+2 [+] [-]
" The deal comes only months after Florida businessman Malcolm Glazer, president and CEO of First Allied Corp. and the majority owner of the NFL's Tampa Bay Buccaneers, bought a controlling stake in Man United, a deal that angered many local fans"
-4 [+] [-]
-5 [+] [-]
+3 [+] [-]
-4 [+] [-]
+1 [+] [-]
-3 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
Valdis Bērziņš jau pieminēja, ka Aston Villa ir viens no klubiem, kas iegādājas angļu spēlētājus (Šorijs, Sidvels), sagatavo angļu spēlētājus (Jangs, Agbonlahors) un ļauj spēlēt angļu spēlētājiem, un uzminiet, kas ir kluba īpašnieks? Amerikānis - Rendijs Lērners. Tā kā ne vienmēr īpašnieks no ārzemēm nozīmē slikto klubu angļu futbolam, viss atkarīgs no kluba izvēlētās politikas.
Hose, tā dēvētā "angļu" futbola jau kā tāda vairs nav. Premjerlīgā ir Premjerlīgas futbola spēles maniere, kas nebūt nenozīmē to, ka tā būtu angliska. Ārzemju spēlētāji, īpašnieki un treneri (protams, pārspīlējums, bet lielā mērā tā arī ir). Tradīcijas ir palikušas galvenokārt fanos un klubu brendos, futbola klubu tēlā. Tieši šis spēcīgais tēls + lielie ienākumi no TV translācijām manuprāt ir tas, kas vilina ārzemju investorus.
Ja kaut kur varbūt vēl ir saglabājies īsti britisks futbols, tad tas ir Skotijā un zemākajās līgās Anglijā. Pat izlasē Kapello dresē angļus spēlēt kontinentālo futbolu.
Pilnībā piekrītu wtmm par algu griestiem. Platinī sava populisma vietā varētu ķerties pie reāliem risinājumiem. Vai tiešām no jauna jāizgudro divritenis? Amerikā tas darbojas, kāpēc lai nedarbotos Eiropā? Nekas, apdomāsies riņķī un apkārt, un gan jau arī līdz tam aizdomāsies.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Tu šeit runā par labākajiem no labākajiem, elites spici
Bet padomā lūdzu, kāpēc tad Tavuprāt Real un Barca ir tādi superklubi, kas var pašfinansēties. Tāpēc, ka viņiem ir tāds brends kā reti kam. Daudzi spēlētāji sapņo tur spēlēt. Santjago Bernabeu ir 80 tūkstoši skatītāju vietu, Camp Nou 98 tūkstoši, un šie klubi šos stadionus piepilda. Miljoniem cilvēku visā pasaulē pērk viņu atribūtiku. VĀRDS, tradīcijas, prestižs un nenormāla atpazīstamība - tas tukšā vietā nerodas.
Lai kaut ko tādu radītu (t.i., iegūtu trofejas, slavu, slavenākos un labākos spēlētājus), "taisnākais ceļš" ir pumpēt nenormālo naudu kā Čelsī un M.City gadījumā, jo mūsdienās ar dažiem izņēmumiem visi sagaida rezultātus tūlīt un tagad.
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
vajag lasīt esportu, tad zinātu, ka tā ziņa ir arī te:
Blaters: Jāievieš klubu iegādes noteikumi
[+] [-]
[+] [-]
Jau sākas.. pirmās vēsmas, hehe
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Bet šis man izskatās bezmaz vai vienīgais reālais veids, kā izlīdzināt konkurenci, un manuprāt, federācijas līdz tam logiskā ceļā nonāks kaut kādos 5 gados, tieši kā Tu rakstīji - pakāpeniski un nesasteigti, un ka lūk, šis izteikums liecina, ka par to jau tiek domāts, bet pagaidām tikai atsevišķu personu ideju līmenī.