Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:282, Did:0, useCase: 3

Skaidrojam: cik sarežģīts bija florbolistes Ankudinovas realizētais bullītis?

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Skaidrojam: cik sarežģīts bija florbolistes Ankudinovas realizētais bullītis?
Anna Ankudinova

Latvijas sieviešu florbola valstsvienība līdz šim nav priecējusi ar uzvarām 2021. gada pasaules čempionātā Zviedrijā. Tomēr viens no grupu turnīra spilgtākajiem momentiem bijis Annas Ankudinovas realizētais soda metiens spēlē pret Poliju. Portāls “Sportacentrs.com” skaidro, cik sarežģīts bija šis realizētais “bullītis”.

Latvijas sieviešu valstsvienība pasaules čempionāta pirmajā spēlē ar rezultātu 4:6 piedzīvoja zaudējumu mačā pret Poliju. Pašā spēles izskaņā tiesneši nozīmēja soda metienu uz Polijas izlases vārtiem, ko ar ļoti skaistiem finta paņēmieniem realizēja Anna Ankudinova. Pēc spēles vārtu guvumu kā ļoti skaistu un sarežģīti izpildāmu izcēla vairāki pasaules florbola ziņu portāli. Vienlaikus komentāru sadaļā parādījās jautājumi vai tad bumbiņu drīkst pavilt atpakaļ, izpildot soda metienu.

Kā portāls “Sportacentrs.com” noskaidroja pie Starptautiskās kategorijas tiesneša Māra Kumerdanka 2018. gadā pamainījās noteikumi attiecībā uz soda metieniem un pēc jaunajiem noteikumiem vai nu bumbiņai vai spēlētājam vai abiem ir jābūt kustībā uz priekšu. Respektīvi, bumbiņu drīkst pavilkt arī atpakaļ, pie nosacījuma, ja soda metiena izpildītājs atrodas kustībā uz priekšu.

Bet cik tad patiesībā izpildītais soda metiens bija sarežģīts? To jautājām diviem no atraktīvākajiem soda metienu izpildītājiem Latvijas vīriešu florbola izlasē – Klāvam Jansonam un Artūram Jurševskim:

“Noteikti augstākās klases izpildījums,” atzīst Artūrs. “Protams, pie rezultāta, kad spēle jau ir izšķirta, ir daudz vieglāk uzņemties tādā veidā doties izpildīt “bullīti”. Domāju, ka Anna jau bija sagatavojusi mājas darbu šim demonstrējumam, atlika tikai to veiksmīgi izpildīt, kas arī izdevās. Lai kaut ko tādu izpildītu, tas ir jāatstrādā desmitiem reižu treniņos. Pie tam, katru reizi tomēr arī jāskatās, kā uz katru no izdarītajām māņkustībām reaģē vārtsargs, tas bieži vien var izjaukt ieplānoto.”

Arī Klāvs Jansons bija labi informēts par izpildīto šedevru: “Manuprāt, šis soda metiens un kā apliecinājums Annas ieguldītajam darbam jau no mazotnes. Viņa ir ļoti prasmīga spēlētāja un nūjas tehnika viņai ir ļoti augstā līmenī, kas arī ļauj šāda veida “bullīšus” realizēt. Galvenā lieta, pie kā jāpiestrādā, lai kaut ko tādu izpildītu noteikti ir nūjas tehnika, kas ļauj pie šādiem apgriezieniem noturēt bumbiņu pie nūjas lāpstiņas un izdarīt metienu.” Vaicājot vai Klāvs savā arsenālā iekļāvis ko līdzīgu, spēlētājs atzina, ka “pats šāda veida bullīti neesmu mēģinājis pat treniņu laikā, bet, kas zina, viss ir iespējams.”

Jurševskis darbībā:

Jansons darbībā:

Kā pēc mača Sportacentrs.com atzina pati Anna Ankudinova, tad viņa šo soda metienu bija sagatavojusi treniņos, bet spēlē ko tādu izmēģināja pirmo reizi un bija ļoti priecīga, ka tas izdevās veiksmīgs. Vai arsenālā ir vēl kas interesants? Tas jau būšot atkarīgs no tālākām situācijām…

     [+] [-]

, 2021-12-01 09:15, pirms 7 mēnešiem
Nu nez! Bullīts kā bullīts! Krišs Treimanis arī PČ ir licis izklaides bullīšus!

     [+] [-]

, 2021-12-01 10:59, pirms 7 mēnešiem
Pa smuko!

     [+] [-]

, 2021-12-01 11:26, pirms 7 mēnešiem
Tiesnesis Imants Vīnkalns ,gan šito nezina, ka bumbiņu drīkst drīkst pavilkt atpakaļ, ja ir kustība uz priekšu.

     [+] [-]

, 2021-12-01 12:05, pirms 7 mēnešiem
Ņiživijs, Daugaviņš, Dārziņš, Akudinova.