Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:282, Did:0, useCase: 3

Bērziņa: "Līdz šim labākā bijusi pirmā trešdaļa pret Šveici"

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Bērziņa: "Līdz šim labākā bijusi pirmā trešdaļa pret Šveici"
Samanta Bērziņa
Foto: IFF Floorball

Latvijas sieviešu florbola izlasē par labāko spēlētāju pasaules čempionāta spēlē pret Šveici tika atzīta Samanta Bērziņa, kura aizvada otro čempionātu pieaugušo spēcīgāko sabiedrībā. Pēc mača viņa sniedza interviju arī portālam Sportacentrs.com

“Neskatoties uz rezultātu, mūsu komandas sniegums mačā pret Šveici bija daudz labāks, nekā cīņā ar polietēm. Uzskatu, ka pirmajā spēlē meitenes nebija psiholoģiski gatavas cīņai. Šoreiz spēlētājām ar lielāku un azartu,” pēc spēles pret Šveices izlasi sarunā ar Sportacentrs.com atzina Latvijas izlases labākā spēlētāja Samanta Bērziņa. Uz jautājumu, vai piekrīt apgalvojumam, ka pirmais periods pret Šveici bijis līdz šim labākais periodā, spēlētāja atbildēja apstiprinoši: “Jā, pirmais periods ar šveicietēm bijis vislabākais. Arī otrais periods vēl bija diezgan labs, taču trešajā trešdaļā ļoti īsā laika posmā ielaidām trīs vārtus, kuru rezultātā nolaidām rokas un pazuda spēki.”

Mača laikā Samanta Bērziņa vienā no cīņas epizodēm neveiksmīgi atsitās ar galvu pret laukuma grīdas segumu, tomēr pēc nonākšanas mediķu aprūpē drīz vien atgriezās spēlē: “Kritiens bija negaidīts. Diezgan spēcīgi atsitu pakausi pret grīdu. Sākumā nedaudz noreiba galva, taču jau pēc neilga laiciņa viss bija kārtībā un varēju spēlēt tālāk.”

Sezonas ievadā Samanta bija devusies uz Šveici un pievienojās šīs valsts 1.divīzijas klubam “Floorball Liones Zurich”, taču pēc neilgas uzkavēšanās ārvalstīs, gados jaunā spēlētāja nolēma atgriezties dzimtenē. Vai spēlētājai nebija papildus slogs, ka jāspēlē tieši pret šveicietēm? “Ne pirms spēles, ne spēles laikā mani tas neuztrauca. Es zināju, ka šo spēli vēro mana Šveices komanda, treneri un daudzi citi, taču par to domāt spēles laikā nebija laika. Man bija svarīgi uziet laukumā un parādīt kvalitatīvu sniegumu neatkarīgi no pretiniekiem.”

Mača izskaņā latvietēm arī izdevās gūt vārtus, taču tiesneši šo vārtu guvumu neatzina: “Spēles pašās beigās mums bija stūra izspēle pretinieču laukuma pusē, kuru izspēlējot, Simona Grāpēna guva vārtus, taču tiesneši tos diemžēl neieskaitīja. Tiesnesis paskaidroja, ka Jūlija Rozīte esot ar augumu bloķējusi kādu Šveices izlases spēlētāju.”

Ņemot vērā rezultātus pirmajās divās spēļu kārtās, no sportiskā viedokļa mačam ar čehietēm nav nekādas nozīmes, tādēļ motivācija jāmeklē citur: “Jā spēle pret Čehiju mums grupas tabulā neko nemainīs, taču šādu spēļu pieredzi mēs nekur citur neiegūsim, tādēļ dosimies laukumā un darīsim ko varēsim. Trešdienas spēle pret Norvēģiju mums būs ļoti svarīga, tādēļ pret čehietēm dažas meitenes tiks nedaudz atpūtinātas, lai trešdien dotos laukumā ar jauniem spēkiem. Emocijas, manuprāt, mums ir jākrāj katrai pašai sev, labi nospēlējot laukumā un pierādot sevi, tad arī komandai kopumā krāsies pozitīvās emocijas,” sarunu noslēdz Samanta Bērziņa.