Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:282, Did:0, useCase: 0

Skaitļi: 12 izlasēs laukumā dosies florbolistes no Zviedrijas čempionāta

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Skaitļi: 12 izlasēs laukumā dosies florbolistes no Zviedrijas čempionāta
Martina Andersone Simonsen (Goteborg) un Tea Ekholta (Kalmarsund) abas pārstāvēs Norvēģijas izlasi
Foto: Albin Skur

Ar interesantu statistiku pasaules sieviešu florbola čempionāta priekšvakarā klajā nācis lielākais zviedru florbola portāls Innebandymagazinet.se, publicējot informāciju, ka 12 no 16 pasaules čempionāta izlasēs vismaz viena florboliste ikdienā spēlē florbola lielvalstī Zviedrijā.

Loģiski, ka viena no šīm izlasēm ir deviņkārtējās pasaules čempiones un šā čempionāta saimnieces zviedrietes. Mājinieču potenciāli nopietnākās konkurentes somietes savās rindās iekļāvušas septiņas spēlētājās, kas ikdienā spēlē Zviedrijā, pārstāvot šīs valsts spēcīgāko līgu – SSL čempionātu. No šīm septiņām zināmākās ir māsa Ona un Vēra Kaupi, kuras spēlē “Thorengruppen” komandā kopā ar Mī Kipilu. Septiņas spēlētājas ar SSL čempionāta pierakstu ir arī Šveices valstsvienībai, no kurām zināmākā ir Mišele Viki, kura pārstāv “Sirius” komandu. Čehijas izlasē ir četras SSl čempionāta spēlētājas, bet Dānijas un Norvēģijas izlašu rindās laukumā dosies trīs spēlētājas, kuras ikdienā spēlē pasaules vadošajā florbola klubu čempionātā. Zviedrijā spēlē arī viena Igaunijas izlases spēlētāja Pireta Puidaka, kura pārstāv 1.divīzijas (trešā spēcīgākā līga) klubu “Hagunda”. No iepriekš nepieminētajām nācijām SSL čempionātā viena spēlētāja ir arī Slovākijai, jo Mihaela Spniarova pārstāv “Taby” komandu. Interesanti, ka trīs Itālijas izlases spēlētājas pārstāv Zviedrijas junioru līgas komandas, bet trīs spēlētājas no Zviedrijas zemākajām līgām ir arī Taizemes valstsvienībai. Plašākā pārstāvniecība (neskaitot pašas zviedrietes) Zviedrijā gan ir ASV valstsvienībai, kuru rindās ir desmit florbolistes no šīs valsts čempionāta. Tiesa, neviena no tām nespēlē augstāk par 1.divīziju.

Viena no četrām nācijām, kurai nav neviena spēlētāja ar Zviedrijas klubu pierakstu, ir Latvijas valstsvienība. Ilgus gadus Zviedrijas SSL čempionātā spēlēja Luīze Biļinska, taču viņa jau daudzus gadus uz valstsvienību netika aicināta un šajā sezonā Biļinska nopietnā līmenī ar florbolu vairs nenodarbojas. Tāpat kā ilggadējā Latvijas izlases vārtsardze Lauma Višņevska.

Spēlētāju skaits, kas šajā sezonā spēlē Zviedrijā

IzlaseSpēlētājasSSLCitur
Dānija541
Igaunija101
Somija770
Itālija303
Norvēģija734
Polija101
Šveice770
Slovākija110
Taizeme303
Čehija440
ASV10010