Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2896, Did:0, useCase: 3

YEKINDAR: "Karš Ukrainā bija galvenais faktors aiziešanai no Virtus.pro"

Rolands Eliņš

YEKINDAR: "Karš Ukrainā bija galvenais faktors aiziešanai no Virtus.pro"
Mareks YEKINDAR Gaļinskis pēc izstāšanās no "Major", kas izrādījās viņa pēdējā spēle ar līdzšinējiem komandas biedriem. Foto: brcho/HLTV

Lai arī Krievijas esporta organizācija "Virtus.pro" savā paziņojumā norāda, ka sadarbības pārtraukšana notikusi vairāku iemeslu dēļ, cita starpā pieminot "starptautisko noskaņojumu", Latvijas esportists Mareks YEKINDAR Gaļinskis portālam Sportacentrs.com norādīja, ka tas noticis pēc viņa iniciatīvas un šobrīd notiekošā kara Ukrainā dēļ.

Oficiālā situācija šobrīd ir tāda, ka viens no pasaules labākajiem CS:GO esportistiem YEKINDAR ir nosēdināts rezervē, proti, izņemts no "Virtus.pro" aktīvā statusa. Komanda savā paziņojumā kā pirmo norādīja, ka tas saistīts ar komandas nesasniegtajiem mērķiem, kam sekoja piebilde konkrēti par YEKINDAR: "Viņa ceļš mūsu komandā ir beidzies vairāku iemeslu dēļ, daži no tiem saistīti ar pašreizējo starptautisko noskaņojumu."

Par šo formulējumu portāls Sportacentrs.com aicināja izteikties pašam YEKINDAR, kurš savos sociālajos tīklos izteica pateicību komandai un komandas biedriem par kopā pavadīto laiku, taču arī norādīja, ka pats bijis iniciators šādam pavērsieniem.

"Vispirms pateikšu, ka man joprojām ir spēkā esošs līgums ar "Virtus.pro", tāpēc pagaidām par pilnīgi visiem apstākļiem vēl neizteikšos," sacīja jaunais esportists, kurš HLTV 2021. gada rangā tika novērtēts kā astotais labākais spēlētājs pasaulē.

"Karš Ukrainā bija galvenais faktors, kādēļ nonācām līdz šādai situācijai," uzsvēra YEKINDAR. "Bet nu jāatzīst, ka arī iepriekš bija domas par pārmaiņu nepieciešamību, jo komandas sniegumā nebija tāda progresa, kāds mums bija nepieciešams."

YEKINDAR pēc kara sākuma "Virtus.pro" sastāvā aizvadīja tikai vienu spēli, kas notika uzreiz nākamajā dienā pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Pēc tam viņa komandai tika liegta dalība lielajos starptautiskajos turnīros, jo tā saistīta ar Kremlim pietuvināto oligarhu Ališeru Usmanovu (ko komanda pati noliedza un aizliegumu startēt nosauca par tā saukto "cancel" kultūru), taču YEKINDAR ar komandas biedriem varēja startēt kā neitrālie spēlētāji, ko viņi darīja ar nosaukumu "Outsiders" un neitrālu karogu. Viņi šādā formātā spēlēja arī šomēnes "Major" turnīrā Beļģijā, par ko jau iepriekš runāja, ka tas būs pēdējais šajā sastāvā.

"Virtus.pro" iepriekš savā paziņojumā rakstīja, ka YEKINDAR vēl ir ilgtermiņa līgums ar komandu. Mareks jautājumus par sava līguma detaļām nevarēja komentēt, kā arī neizteicās, vai līguma nosacījumi lieguši viņam komandu atstāt jau agrāk. "Šajā sakarā teikšu to, ka pavasarī vēl ritēja sezona, un pievilt četrus komandas biedrus arī ir nepareizi," par to, kādēļ šāds lēmums pieņemts tieši tagad, sacīja YEKINDAR.

Lai YEKINDAR varētu pievienoties citai komandai, attiecīgi viņa līgumam jātiek izpirktam, un šajā sakarā gan tiek ziņots, ka interesentu netrūkst.