Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2896, Did:0, useCase: 3

YEKINDAR un broky uz pasaules esporta kartes: cik kruti viņi ir?

YEKINDAR un broky uz pasaules esporta kartes: cik kruti viņi ir?
YEKINDAR un broky. Foto: "Rush B Media"/HLTV

Latvijas esporta zvaigznes ir Mareks YEKINDAR Gaļinskis un Helvijs broky Saukants. Abi ir ļoti prasmīgi spēles "Counter-Strike: Global Offensive" (CS:GO) meistari, taču cik kruti viņi ir uz pasaules vadošo spēlētāju fona? Portāls Sportacentrs.com lūkoja to noskaidrot, prasot viedokli tiem, kuri esporta vidē nav apmaldījušies.

Cik kruti uz citu spēlētāju fona ir YEKINDAR un broky?
Reinis Grīnbergs aka hyskeee, savulaik spēlējis vienā komandā ar YEKINDAR un broky, un viņi kopā uzvarējuši Baltijas Esporta līgā
Viss atkarīgs, cik plaši skatāmies. Ja skatāmies uz Latvijas spēlētāju fona, viņi ir krietnu līmeni augstāk nekā jebkurš cits. Ja skatāmies pasaules mērogā, es teiktu, ka YEKINDAR ar šī brīža formu ir Top5 spēlētājs pasaulē un brokyTop30. Šobrīd Mareks ir spēlētājs, par kuru runā visvairāk visā pasaulē tieši tā dēļ, ka viņš ir labā formā.

Bruno Gailītis, ražošanas vadītājs esporta uzņēmumā GOEXANIMO
Uz kopējā pasaules fona YEKINDAR un broky noteikti var uzskatīt par augstākā kalibra spēlētājiem. To apliecina ne vien viņu individuālās spēles prasmes, bet arī fakts, ka abi ir veiksmīgi nostabilizējušies pasaules klases komandās, kurās šķietami ir uz palikšanu.

Rolands Eliņš, Sportacentrs.com žurnālists
YEKINDAR un broky attiecīgi gada un pusotra gada laikā ir nostabilizējušies starp pasaules elites līmeņa komandām un spēlē tajās vadošas lomas, uzņemoties iniciatīvu un iekrājot labu statistiku. Taču teikt, ka viņi savās komandās ir divreiz labāki par visiem pārējiem, arī nevar, un, galu galā, to arī nevar nemaz tik vienkārši izmērīt un noteikt, jo ļoti svarīgas ir arī lietas, kas publiski gluži vienkārši nenonāk (iekšējā komunikācija, pieturēšanās pie komandas taktikas, partneru piesegšana). Tāpēc jāņem vērā arī komandas panākumi, un pēdējā pusgada laikā YEKINDAR tie ir ļoti augsti, kamēr "FaZe" komanda spēlē viduvēji, it sevišķi, ja ņem vērā tās ambīcijas un zvaigžņoto sastāvu. Taču "FaZe" piemērs arī norāda, ka CS:GO ar labiem spēlētājiem vien uzvaras gūt nevar, un sabalansēts sastāvs, kas saspēlējies jau ilgtermiņā, ir ļoti vērtīgs.

Vai YEKINDAR un broky ir starp Top10 "Counter-Strike" spēlētājiem pasaulē?
Reinis Grīnbergs: Šis jautājums, manuprāt, iet roku rokā ar iepriekšējo. Jāatzīst gan, ka viņi abi ir ļoti dažādi spēlētāji un savā komandā pilda divus dažādus uzdevumus līdz ar to viņi ir jāvērtē ar citiem spēlētājiem, kas pilda to pašu. Marekam tas būtu kā - "rifle/entry fragger" (spēlētājs, kurš cenšas radīt vietu saviem komandas biedriem, lai pēc tam varētu izspēlēt kādu no taktikām). Broky jeb ir komandas snaiperis, kurš pārsvarā paliks komandai aiz muguras un piesegs viņus no tālākas distances. Es teiktu, ka savās lomās viņi abi ir Top10 spēlētāji visā pasaulē.

Bruno Gailītis: Vadošais CS:GO jaunumu medijs HLTV.org katru gadu publicē savu pasaules 20 labāko spēlētāju sarakstu un pagājušā gada rangā broky palika tieši aiz strīpas, kas, protams, ir apsveicami, taču tas gluži nav tas pats. Jāpiebilst, ka līdz šim latviešiem šādu prieku piedzīvot vēl nav izdevies, bet es personīgi esmu optimistiski noskaņots un spekulēšu, ka 2021. gada sarakstā mēs noteikti ieraudzīsim YEKINDAR, kurš pašlaik kopā ar komandu "Virtus.pro" ir uzņēmis vēl neredzētus apgriezienus. Tāpat arī neteiktu, ka broky ir mazāk iespēju tur paspīdēt, jo arī viņa pārstāvētajai komandai "FaZe Clan" ir milzīgs potenciāls šogad parādīt labu sniegumu, pateicoties tam, ka komandā atgriezies dāņu kapteinis karrigan, kas tiek uzskatīts par vienu no labākajiem kapteiņiem visā pasaulē. Pats personīgi teiktu, ka tieši šobrīd YEKINDAR noteikti ir Top10 spēlētājs visā pasaulē. Savukārt broky visdrīzāk atrodas turpat, kur noslēdza pagājušo gadu - tieši ārpus labāko divdesmitnieka.

Rolands Eliņš: Īsā atbilde - nē. Vadošajā esporta portālā HLTV 2020. gada Top20 spēlētāju rangā viņu nebija, un nav īsta pamata šo rangu apstrīdēt kā pilnīgi neobjektīvu. Ne broky, ne YEKINDAR arī vēl ieguvuši nevienu MVP balvu kādā no lielajiem turnīriem (lai gan var argumentēt, ka nesen Katovicē YEKINDAR tam bija tuvu). Taču ārzemju esporta portālos viņi abi tiek raksturoti joprojām kā jaunie talanti ar lielām izaugsmes iespējām, un, ja "Virtus.pro" turpinās spēlēt tikpat veiksmīgi, YEKINDAR 2021. gada rangā jau noteikti varēs tēmēt uz vietu starp labākajiem pasaulē.

Kas YEKINDAR un broky izceļ uz pārējo fona?
Reinis Grīnbergs: Individuālā meistarība. Viņi abi ir ļoti pārliecināti savās prasmēs, kas šajā spēlē ir ļoti svarīgi. Tev vienmēr jābūt pārliecinātam par to, ko dari un ka esi labāks par pretinieku. Protams, tas, kas viņus izceļ visvairāk, ir viņu dabas dotais talants. Viņi ir ļoti smagi strādājuši, lai to izkoptu, bet bez šī talanta viņi noteikti nebūtu tik labi spēlētāji kā šobrīd. Mareku vēl vairāk izceļ viņa personība. Viņš vienmēr dodas uz intervijām un sniegs interesantas atbildes.

Bruno Gailītis: Ja man vajadzētu pāris vārdos raksturot abus mūsu censoņus, es teiktu, ka YEKINDAR uz pārējo fona izceļ viņa darba ētika. Tas darba apjoms, ko viņš iegulda, lai uzlabotu savu spēlētprasmi, ir kaut kas patiesi apbrīnojams, un es pat teiktu neredzēts uz pasaules mēroga spēlētāju fona. Savukārt, broky izceļas ar savu "slepkavas instinktu", un, vērojot viņu spēles laikā, var just, ka viņš ir kā zivs ūdeni. Viņa spēlē nevar manīt ne uztraukumu, nedz arī apjukumu. Tā vien šķiet, ka viņš ir dzimis, lai spēlētu.

Rolands Eliņš: broky sakarā tā ir spēle brīžos, kad jāpaļaujas vairs tikai uz sevi. Tā sauktie "clutch" brīži, kad viņš palicis viens pret vairākiem pretiniekiem, un spēle kļūst citāda. Tādos brīžos pretiniekiem ir milzīgas priekšrocības, taču broky vairākkārt izcēlies ar punkta izvilkšanu savai komandai, un arī statistiski iepriekšējā sezonā viņš bija viens no labākajiem pasaulē tieši šajā elementā.

Pie kā YEKINDAR un broky vēl jāstrādā?
Reinis Grīnbergs: "Counter-Strike" ir spēle, kur tu nevari atpūsties un visu laiku ir jāturpina trenēties gan individuāli, gan ar komandu. Ceru, ka viņi abi turpinās ieguldīt to pašu darbu, ko līdz šim. Tad ar laiku viņi iegūs pieredzi, kas viņiem varbūt vēl mazliet pietrūkst, un tad es neredzu, kas viņus varētu atturēt kļūt par vieniem no labākajiem "Counter-Strike" spēlētājiem.

Bruno Gailītis: Abiem puišiem vēl viss ir priekšā un esmu pārliecināts, ka savas karjeras galvenās virsotnes sasnieguši nav neviens no viņiem.

     [+] [-]

, 2021-03-18 20:25, pirms gada
Nevajag būt tik kautrīgiem
Abi viennozīmīgi ir top 5 spēlmańi
Broky saukants pagājušā gada pavasarī noteikti bija labākais pasaulē, tagad vińu apsteidzis gałenieks jekindars

     [+] [-]

, 2021-03-18 20:28, pirms gada
Broky saukantam īpaši labi padodas pistołu raundi
Gałenieks jekindars, savukārt vienā savstarpējā spēlē laiku atpakał novāca olafmeisteru, koldzeru in niko kovāču
Augstas raudzes meistars

     [+] [-]

, 2021-03-18 21:23, pirms gada
Nevar saprast vai Tumavovs troļļo vai nav adekvāts.

  -1 [+] [-]

, 2021-03-18 22:20, pirms gada
elegaN rakstīja: Nevar saprast vai Tumavovs troļļo vai nav adekvāts.
tak skaidrs, ka troļļo

  -2 [+] [-]

, 2021-03-18 23:13, pirms gada
kruti - urlu izteiciens. Latviski - spici, grodi, zohi, ...

  +1 [+] [-]

, 2021-03-19 12:48, pirms gada
Eksperts Eliņš pats vispār kādreiz ir CS:GO spēlējis?

     [+] [-]

, 2021-03-22 14:42, pirms gada
Yekindar šobrīd statistiski ir labāks pat par ZyWoo jeb ļoti līdzīgi. Tā kā, ja viņš noturēs šo līmeni, tad top 20 sarakstā viņam noteikti būtu jābūt, bet visdrīzāk pat top 10.
Par Broky piekritīšu Elliņam - viņš šobrīd ir turpat kur pagājušā gada vērtējumā - nedaudz ārpus top 20. Broky palicis ļoti neagresīvs un ar AWP arī vairs nesanāk tik labi kā iepriekš. nu vismaz tīri vizuāli tā šķiet, lai gan neesmu eksperts. Viņam ir spožāki mirkļi, bet kopumā tomēr iet ļoti viduvēji pēdējā laikā. Ceru, ka tas šogad mainīsies. Pēdējās spēles jau bija diezgan solīdas.