Unikāls sasniegums Latvijas esportā - broky iekļauts 2021. gada pasaules rangā
Latvijas esportists Helvijs broky Saukants kļuvis par pirmo latvieti, kurš iekļauts gada labāko datorspēles CS:GO spēlētāju rangā. Šovakar oficiāli paziņots, ka viņš izpelnījies atzinību kā 2021. gada ranga 20. vietas ieguvējs.
Datorspēles "Counter Strike:GO" sezonas izskaņā oficiālais portāls HLTV tradicionāli apbalvo gada labākos spēlētājus, kuri saņem individuālas balvas. Tiek nosaukti gada 20 labākie spēlētāji, ņemot vērā viņu individuālo sniegumu un savās komandās paveikto.
2021. gads ieies vēsturē ar to, ka pirmoreiz šajā rangā starp pasaules labākajiem atzīmēts arī Latvijas esportists. Šis gods ticis Helvijam broky Saukantam, kurš atklājis šī gada ranga izziņošanu, tiek nosaukts 20. vietā.
"Lai arī viņa kopējā statistika un titulu iztrūkums nebūt negarantēja viņam vietu pasaules rangā," rakstīts HLTV mājaslapā, "dziļāks ieskats broky paveiktajā 2021. gadā parāda, ka viņš gandrīz vienmēr savu labāko sniegumu parādīja lielākajos turnīros un pret spēcīgākajiem pretiniekiem. Tas viss, neskatoties uz to, ka viņa komandai "FaZe" milzīgu panākumu nebija."
20 gadus vecais Saukants bija viens no tikai trim spēlētājiem, kuriem šogad reitings spēlēs pret "Top20" komandām nebija zemāks kā viņa vidējais reitings, turklāt viņa reitings piecos lielajos turnīros bija gandrīz tikpat augsts kā vidēji šogad.
HLTV aprakstā norādīts, ka broky bija pieklājīgs sniegums vairākos lielajos turnīros, taču, lai viņš ieņemtu vēl augstāku vietu rangā, pietrūka īpašas izcelšanās un patiešām iespaidīga veikuma kādā no svarīgajām spēlēm.
broky esporta elitē ielauzās pirms diviem gadiem, kad pievienojās slavenajai "FaZe" komandai. Tobrīd viņa vārds esporta pasaulē bija pazīstams tikai no dažiem mazāka mēroga turnīriem, kamēr "FaZe" ir kā esporta superzvaigžņu komanda ar lielu budžetu un iespējām veikt liela mēroga transfērus.
Nupat kā "FaZe" savas rindas papildinājusi ar Igaunijas spēlētāju ropz, kura pāreja šodien izziņota oficiāli, un nākamsezon viņš būs broky komandas biedrs. ropz ir augsta līmeņa spēlētājs, kurš pasaules rangā vietu ieņem jau trīs gadus pēc kārtas un iepriekšējā gadā bija septītajā vietā.
Jāpiemin, ka šobrīd izziņota tikai pasaules ranga 20. vieta, attiecīgi vēl tiks nosaukti 19 laureāti, un šeit ir vērts cerēt uz vēl viena Latvijas esportista parādīšanos. Mareks YEKINDAR Gaļinskis bija viens no "Virtus.pro" vadošajiem spēlētājiem un izcēlās ar spilgtu sniegumu vairākos lielajos turnīros, un viņa komanda gadu pabeidza septītajā vietā pasaules rangā.
Publiski pieejamā informācija liecina, ka YEKINDAR 2021. gadā prēmijās nopelnīja 108 tūkstošus dolārus (karjerā kopumā 267 tūkstoši), kamēr broky aizvadītajā gadā prēmijās ieguva 43 tūkstošus dolāru (karjerā kopā 183 tūkstoši).
Izmantotie resursi:
https://www.hltv.org/news/33049/top...
-1 [+] [-]
-3 [+] [-]
Gaidām eksperta Tumanova komentāru un analīzi.
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
Tur čaļi ar lieko svaru slidina pelīti pa galdu
+6 [+] [-]
-1 [+] [-]
Nē!
Tas ka ieliek nosaukumā vārdu "sports" nepadara to par sportu.
Tad jau sākam cept rakstus par adīšanas sportu, alus brūvēšanas sportu utt.
[+] [-]
Ja tiešām tā būs un gałenieks jekindars tiks pat top10, kas pat nav nereäli, tad tas viennozīmīgi būs gada sasniegums Latvijas sportā!🥇✌️🏆
Ja konkrēti par broky saukantu, tad 2021 gadā vińa straujais progress ir nedaudz sabremzējies. Cītīgi sekoju līdz visām Faze komandas kaujām, nu nebija 2021 savā līmenī vińi! Overpass, Train- tās bija kartes, kur klans varēja cīnīties, kā jau te ekaperts Ragazzi pieminēja, broky saukants lielisks pistołu raundos, perfekti šauj ar abām rokām!
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Šautriņas ir sports, jo tā ir sacensība, kura iekļauj fizisku aktivitāti un balstīta uz precizitāti, bet jo svarīgāk, tā ir sacensība starp REĀLIEM cilvēkiem. Un Latvijas darts organizācija saņem naudu no Sporta ministrijas, tā ka jā, šautriņas ir sports.
-1 [+] [-]
[+] [-]
Labākie spēlētāji pasaulē arī ārpus datora trenē reakciju, piemēram kā hokejā vārtsargi, pret sienu met tenisa bumbiņas un ķer, tāpat arī e-sportisti trenējas un vēl daudzi vingrinājumi.
[+] [-]
+2 [+] [-]
Šautriņās pasaules labākie spēlētāji ir 50 un pat vairāk kā 60 gadīgi veči ar kārtīgiem vēderiem kamēr e-sportā konkurence ir tik liela, ka čaļi līdz 30 gadiem nevar noturēties elitē un iet "pensijā".
Vari mest šautriņas, dambreti un e-sportus kaut kādā atsevišķā kategorijā ārpus "sports" rāmjiem, bet pateikt, ka viens ir sports, bet otrs nē parādi cik maz tu zini par šo tēmu un cik aprobežots ir tavs viedoklis.
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Kamēr ja runa iet par e-sportu, tad var sākt spēlēt tiklīdz jēdz ierubīt kompi.
Tas ka nav nepieciešama lieliskākā ķermeņa uzbūve, lai kvalitatīvi mestu šautras ir fakts. Bet Ja netici, ka tas ir fiziski nogurdinoši (nemaz naerunājot par mentālo pusi), iesaku pašam pamēģināt kaut 30 minūtes no vietas uzmest ar kārtīgām šautriņām, nevis 5 gramu smagām, kuras nāk ar kaut kādiem maximas papīra dēļiem. To ka nākamjā dienā nevarēsi pacelt roku varu garantēt. Un ja stāvēsi atbilstoši, tā lai kaut kur varētu trāpīt, nevis vienkārši mest, lai trāpa dēlī, jutīsi kārtīgu efektu uz balsta kāju.
Bet vēl joprojām nav skaidrs, kādēļ šī ir sportacentra komanetāru rakstīšanas etiķete: "atbilde un nepamatots apvainojums".
Viendokļi ir dažādi un tas ir labi, jo tas raisa diskusiju. Bet es taču nevienu par "glupu" un "aprobežotu" nedēvēju.
Viss ko es saku, ka manā uztverē e-sports nav sports. Tavā uztverē šautriņas nav sports. Katram savs viedoklis, kuru ir spēja pamatot. Ja kādam būs gana labs arguments, lai pārliecinātu mani par pretējo,e smu atvērts viedokļa maiņai.
[+] [-]
[+] [-]
“If you have a body, you are an athlete” ...
[+] [-]
Un zini, viņiem savā ziņā būs taisnība.
Es e-sportu neuzskatu par sportu tā iemesla dēļ, ka tur "sportists" ar savām prasmēm nerada notikumus/izmaiņas reālajā pasaulē, bet gan virtuālajā, algoritmu un programmu radītajā. OK, te mēs varam diskutēt, kas vispār ir realitāte. Ir daudz pazīmju, ka mēs paši esam uzprogrammēti kodi, nevis reālas būtnes...
[+] [-]
Un abi šie "sporti" vai "nesporti" ir diezgan līdzvērtīgi.
Ja mājās ballītē metat pa mērķi, tu taču to nesauksi par sportu ?
Tāpat vienkārši datorspēļu spēlīšu spēlēšana pie datora nav vēl e-sports.
Gan šautriņās, gan e-sportā tam ir jāvelta daudzi gadi, lai kaut ko sasniegtu. Un tam jābūt mērķtiecīgi.
Vari 10 gadus katru dienu spēlēt datorspēles, bet no "e-sporta" tur nebūs ne smakas, tāpat kā tad, ja uz dullo katru dienu mētāsi šautriņas pa mērķi.
-1 [+] [-]
Man ir krietns daudzums pazīstamu cilvēku, kuri diezgan nopietnā līmenī spēlē LoL un CS:GO, kā arī viens čoms, kurš ir Grand Champ Rocket league.
Pats arī prieka pēc mēdzu uzspēlēt Rocket league un esmu sekojis līdzi profesionāļu turnīriem.
Prasmes nepieciešamas pavisam noteikti, arī tās ir jāatīsta.
Bet kopsummā nonākam pie secinājuma - kaut ko var uzskatīt vai neuzskatīt par spotu balstoties uz kādas definīcijas, ja gribam būt pilnīgi politkorekti.
Bet subjektīvais viedoklis jau katram savs.