Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Šaha kalendāra gads noslēdzies ar aizraujošu blica turnīru

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Šaha kalendāra gads noslēdzies ar aizraujošu blica turnīru
Foto: Rīgas Šaha skola.

Latvijas Šaha federācijas kalendārā 2022.gadā pēdējā iekļautās sacensības bija Rīgas Šaha federācijas blica turnīrs, kas spraigi un aizraujoši aizritējā pilnā zālē, dodot labu enerģijas un sportisko impulsu nākamajam šaha gadam.

Kamēr pasaules šaha ranga pirmais numurs Mangnuss Kārlsens no Norvēģijas kļuva par pasaules čempionu ātrspēlē jeb blicā un arī ātrajā šahā jeb rapidā, tikmēr Rīgas Šaha skola rīkoja blica turnīru, kas izsauca lielu interesi. Sacensībās piedalījās 54 dalībnieki, kas ir maksimums, cik zāle Maskavas ielā 32 spēj ietilpināt. Daudziem gribējās pabeigt šaha gadu ar aizraujošām sacensībām. Dalībniekus gaidīja Šveices sistēmas 11 kārtas ar apdomas laiku partijai 4 minūtes plus 2 sekundes par gājienu, kā arī FIDE reitinga aprēķins.

Vadošo dalībnieku sastāvs pēc spēka pulcējās visai vienmērīgs, reitingfavorīti bija FM Aleksejs Žučkovs (2287), IM Guntars Antoms (2209) un Lauris Laimiņš (2132). Pie galdiņiem sēdās arī daudz jauniešu, kā arī septiņas daiļā dzimuma pārstāves. Kaut arī kandidātu uzvarai turnīrā netrūka, sacensību gaitā līdera godā bija tikai divi šahisti. Bez rīdzinieka Žučkova vēl arī jēkabpilietis Nikolajs Krilovs (2055).

Rīgas Šaha federācijas blicam noslēdzoties, visvairāk punktus bija ieguvis Krilovs (9,5), kuram deviņas uzvaras, viens neizšķirts un viens zaudējums. Vienīgā neveiksme viņam bija pret otrās vietas ieguvēju Žučkovu, kuram finišā bija 9 punkti. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa starta reitinga 13 numurs, jaunais Artjoms Tolmačevs (1940), kurš ieguva 8 punktus.

Nākamās vietas ar 7,5 punktiem ieguva attiecīgi Toms Kalniņš (1972), IM Guntars Antoms (2209), Lauris Laimiņš (2132) un Uldis Melderis (1864). Ar 7 punktiem labākā no dāmām bija Marija Kuzņecova (2011), par puspunktu šajā vērtējumā apsteidzot FIDE meistari Agnesu Stepaniju Ter-Avetisjanu (1863) un lielmeistari Ilzi Bērziņu (2032).

Jāatzīmē arī deviņus gadu vecā Daniela Benioseva (1578) sniegums. Viņam 6,5 punkti, 15.vieta un vislielākais reitinga pieaugums – plus 150,8 (!).

Izmantotie resursi:
Latvijas Šaha Federācija