Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Širovs otrais spēcīga sastāva starptautiskā piemiņas turnīrā šahā Ādažos

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Širovs otrais spēcīga sastāva starptautiskā piemiņas turnīrā šahā Ādažos
Foto: Latvijas Šaha federācija.

Ādažu vidusskolā pagājušajā nedēļas nogalē ika aizvadīts jau piektais pēc skaita Fēliksa Circeņa piemiņas turnīrs šahā, kas šoreiz pulcēja 61 dalībnieku, kuri startēja zem septiņiem karogiem: Latvijas, Lietuvas, Francijas, Spānijas, Ungārijas, Kanādas un FIDE (Starptautiskā Šaha federācija).

Tik plaša ģeogrāfiskā pārstāvniecība F.Circeņa piemiņas turnīrā vēl nebija bijusi. Turnīrs notika pēc Šveices sistēmas 7 kārtās; laika kontrole uz visu partiju bija 10 minūtes un 5 sekundes klāt par katru izdarītu gājienu.

Savu augsto klasi apliecināja Aleksandrs Motiļevs, kurš ir bijis gan Krievijas, gan Eiropas čempions, bet šajā turnīrā startēja zem FIDE karoga. Pārspējot savu sīvāko sāncensi, zem Spānijas karoga spēlējošo Spānijas lielmeistaru Alekseju Širovu, Aleksandrs Motiļevs ieguva 7 punktus no 7 iespējamajiem un pelnīti izcīnīja pirmo vietu. Jāatzīmē, ka viņš pieder pie tiem 44 Krievijas šahistiem, kas jau Ukrainas kara sākumā parakstīja aicinājumu Krievijas Federācijas prezidentam izbeigt karu Ukrainā. Šobrīd viņš pamatā uzturas Serbijā, uz kurieni drīzumā centīsies aizvest arī savu ģimeni.

Turnīrā otro vietu izcīnīja Spānijas lielmeistars Aleksejs Širovs, kurš ieguva 6 punktus (vienīgais zaudējums Aleksandram Motiļevam), bet trešo vietu ar 5,5 punktiem izcīnīja Rīgas FIDE meistars Nikolajs Katišonoks. Tālākās vietas ar 5 punktiem jau dalīja vairāki šahisti, bet pēc koeficienta 4.vietā Baltezera pārstāvis Jurijs Agafonovs, piektais rīdzinieks Aivars Laizāns, bet sestais Rīgas parstāvis Igors Ivanovs.

No senioriem S-50 grupā spēcīgākais bija rīdzinieks Kārlis Gobleja, bet S-65 grupā Salacgrīvas pārstāvis Aivars Skuja. Starp dāmām labākais rezultāts bija Daugavpils pārstāvei Stefānijai Dombrovskai, bet labākais rezultāts starp ādažniekiem bija FIDE meistaram Jānim Grasim. Balvas saņēma arī labākie juniori U-10, U-12, U-14, U-16 un U-18 kategorijās.

Pirmo sešu vietu ieguvēji, labākā dāma un labākie seniori S-50 un S-65 grupās saņēma naudas balvas. Bija arī pārsteiguma balvas – visjaunākajam dalībniekam (Kirilam Mihailovam), visvecākajam dalībniekam (Jānim Visockim), labākajam Ādažu militārās bāzes pārstāvim (Eiženam Smitam no Kanādas), labākajam Ādažu vidusskolas pārstāvim (Gustavam Hugo Jokstam), bet gandarījuma balva pienācās Kristapam Krustkalnam no Carnikavas.

Izmantotie resursi:
Latvijas Šaha Federācija

     [+] [-]

, 2022-05-31 06:45, pirms 3 mēnešiem
Ceru, ka "labākajam Ādažu militārās bāzes pārstāvim (Eiženam Smitam)" balvu nesponsorēja Šaha federācija vai pašvaldība?