Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Noslēdzies bērnu un jauniešu atklātais komandu čempionāts šahā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Noslēdzies bērnu un jauniešu atklātais komandu čempionāts šahā
Par 49.Cerību kausa uzvarētājiem kļuva Daugavpils komanda "Daugava chess". Foto: Latvijas Šaha federācija.

Sestdien un svētdien Rīgā, Transporta un sakaru institūta zālē (TSI) aizvadīts Latvijas 49. bērnu un jauniešu atklātais komandu čempionāts “Cerību kauss”, kurā piedalījās 32 komandas no visas Latvijas informē Rīgas Šaha skola (RŠS).

Pēdējos divos gados Cerību kausu sacensības neizdevās noorganizēt saistībā ar "Covid-19". Tāpēc pēc ilgā pārtraukuma un gaidīšanas RŠS vēlējās bērniem sarīkot nopietnas meistarsacīkstes, tāpēc arī nolikumā ieviesa korekcijas un šogad nolēma pielaist spēlēt bērnus un jauniešus vecumā līdz 13 gadiem jeb tos, kuri dzimuši 2009.gadā un jaunākus. Parasti sacentās U-12 grupas jaunieši.

Komandas aizvadīja Šveices sistēmas deviņas kārtas ar apdomas laiku 15 minūtes partijai plus 10 sekundes par gājienu. Katra vienība sastāvēja no četriem spēlētājiem, arī viena meiteņu galdiņa.

Par 49.Cerību kausa uzvarētājiem kļuva Daugavpils komanda "Daugava chess", treneris E.Dzirkalis. Pirmo vietu komandai nodrošināja izcīnītie 25,5 punkti. "Daugava chess" sastāvā spēlēja Sofja Vasiļjeva, Jegors Andrusevičs, Daniils Aleksejevs un Milana Gaiļevska. 2.vietu ar 24,5 punktiem izcīnīja “ThinkB4UMove I”, Rīgas Šaha skolas trenera E.Ungura komanda – Marija Kuzņecova, Renārs Mūzis, Patriks Ivulāns un Marija Krasiļņikova, bet trešie ar 23,5 punktiem palika "H7", kas bija Rīgas Šaha skolas trenera V.Putkas komanda: Kristiāns Vārpiņš, Toms Jeronovičs, Ralfs Manžurcevs un Naomi Maklakova.

Pirmo trīs vietu komandas un treneri saņēma arī īpaši sarūpētos suvenīrus no TSI. Komandu vērtējumā specbalvu no TSI saņēma vienīgā meiteņu komanda “Šahs un caps”, Rīgas Šaha skolas trenere N.Maklakova.

Kā arī tika apbalvoti 1.–3.vietu ieguvēji pie katra galdiņa un noteikti labākie rezervisti zēniem un meitenēm. 1.galdiņš: Sofja Vasiļeva, 2.Vadims Aleidzans, 3.Reinis Valdats, 2.galdiņš: 1.Oļegs Kaļiņins, 2.Iļja Kotovs, 3.Emīls Šļubovskis, 3.galdiņš: 1. Romans Tolmačevs, 2.Raimonds Freibergs, 3. Alberts Priedeslapa, 4.galdiņš: 1.Naomi Maklakova (9 punkti no 9!), 2. Marija Krasiļņikova, 3.Maria Labecka. Labākais rezervists zēniem – Aleksandrs Gorohovs, un labākā rezerviste meitenēm – Viktorija Rožkova.

Informāciju sagatavoja
Nellija Maklakova