Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Pirmo reizi Latvijā notiks Ziemeļvalstu čempionāts burāšanā jauniešiem

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pirmo reizi Latvijā notiks Ziemeļvalstu čempionāts burāšanā jauniešiem
Foto: Latvijas Zēģelētāju savienība.

Rīt sāksies līdz šim nebijis notikums Latvijas burāšanā – Ziemeļvalstu čempionāts jauniešiem. Čempionāts nedēļas garumā Kuivižu jahtklubā pulcēs vairāk nekā 250 dalībniekus no septiņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Zviedrijas, Norvēgijas un Somijas.

Svinīgā sacensību atklāšana plānota šodien Salacgrīvā plkst. 19.00, ko iespējams vērot arī iedzīvotājiem. No trešdienas četru dienu garumā jaunieši sacentīsies līča piekrastē iepretim Kuivižiem un Salacgrīvai, lai jau sestdien noskaidrotu Eiropas ziemeļvalstu reģiona labākos burātājus četrās laivu klasēs – Optimist, ILCA4, ILCA6 un vējdēļu klasē iQFOiL.

Kā skaidro sacensību organizatori, pērn Ziemeļvalstu čempionāts burāšanā jauniešiem notika Somijā, vienojot 189 jaunos burātājus. “Mums kā nelielai valstij ar augošām burāšanas tradīcijām ir piešķirts uzticības kredīts no Ziemeļvalstu burāšanas federācijas,” skaidro Inga Jākobsone, Latvijas Zēģelētāju savienības valdes locekle, kura panāca iespēju organizēt zīmīgo notikumu Latvijā. “Ziemeļvalstīs burāšana ir nacionāla līmeņa prioritārs sporta veids, līdz ar to arī burāšanas centri ir pieredzes bagātāki,” tā Jākobsone, papildinot, “iespēja organizēt čempionātu ir ne tikai liels pagodinājums, bet arī investīcija Latvijas burāšanas attīstībā. Mūsu jaunajiem sportistiem tā ir iespēja lepoties ar izvēlēto sporta veidu, bet starptautiskajiem partneriem tas ir nepārprotams signāls – esam starp burāšanas nācijām, kas spēj uzņemt tik svarīgus notikumus, šādi ierakstot Latvijas vārdu organizētājvalstu kartē.”

Čempionātā viskuplāk tiks pārstāvēta Optimist klase, kurā piedalīsies 188 jauni sportisti. Kā norāda organizatori, šajā klasē diviem jaunākajiem sportistiem ir vien 10 gadu. Paredzams, ka lielākais burātāju skaits Latvijā ieradīsies no Igaunijas – 53, no Latvijas – 49, Zviedrijas – 43 burātāji. Somiju šogad čempionātā pārstāvēs 36 burātāji, Dāniju – 34, Norvēģiju – 22, savukārt, no kaimiņvalsts Lietuvas par goda pjedestālu cīnīsies 21 burātājs. Vienlīdzīgā cīņā par labāko titulu čempionātā spēkiem mērosies vairāk nekā 100 jaunās sportistes un aptuveni 150 jaunie sportisti.

Sacensību programma

25. jūnijs – plkst. 19.00 čempionāta svinīga atklāšana Salacgrīvā ar dalībnieku gājienu no Bocmaņa laukuma uz Salacgrīvas jahtu ostu “Bura”.

26. jūnijs – pirmā sacensību diena (Kuivižos, līča piekrastes akvatorijā).

27. jūnijs – otrā sacensību diena (Kuivižos, līča piekrastes akvatorijā).

28. jūnijs – trešā sacensību diena (Kuivižos, līča piekrastes akvatorijā un Salacgrīvas upē). Salacgrīvas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem iespēja vērot klātienē Optimist klases sportistu sacensības, kas notiks plkst. 11.00 Salacas upē pie Salacgrīvas jahtu ostas “Bura”.

29. jūnijs – ceturtā sacensību diena un čempionāta noslēgums – uzvarētāju apbalvošana notiks vakarpusē pie sacensību centra “Kapteiņu osta” jahtkluba ēkas.

Izmantotie resursi:
https://www.sailinglatvia.lv/index....