Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Rīgas līča regates uzvarētāji: "Ar katru gadu kļūstam burāšanā arvien gudrāki"

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Rīgas līča regates uzvarētāji: "Ar katru gadu kļūstam burāšanā arvien gudrāki"
Foto:Jānis Spurdziņš/SONY

Nedēļas nogalē noslēdzās Rīgas līča regate, kur vienā no ieskaites klasēm nopietnā konkurencē uzvarēja Latvijas jahtas "Gabriel" burātāji. "Gabriel" kapteinis Andris Zirdziņš pirmdien Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka ekipāža krāj arvien jaunas zināšanas, kas sarežģītajā sporta veidā palīdz kļūt arvien labākiem.

Piecu dienu regatē, kas pirms nedēļas sākās Rīgā un noslēdzās piektdien Pērnavā, piedalījās 65 komandas no Latvijas, Lietuvas Igaunijas un Somijas, sacenšoties sešās ieskaites grupās. "Gabriel" uzvarēja LYS1 grupā. LYS ir noteikta handikapa sistēma, lai sacensībās izlīdzinātu iespējas dalībniekiem ar atšķirīgu projektu un lieluma jahtām.

"Gabriel" uzvarēja ar pārliecinošu un stabilu sniegumu, atkārtojot pērn šajā grupā gūto panākumu. "Gabriel" ar kapteini Zirdziņu tikai vienā posmā palika bez uzvaras, tomēr kopvērtējumā pārliecinoši ieguva pirmo vietu LYS1 ieskaites klasē. Sacensības risinājās sarežģītos laikapstākļos gan ar spēcīgu vēju, gan bezvēju un pamatīgu lietu.

Komandas stūrmanis un taktiķis Gundars Bērziņš par panākuma galveno atslēgu nosauca kapteiņa veikumu. Savukārt kapteinis Zirdziņš uzteica Bērziņu par padziļinātām zināšanām burāšanā, kas vairāku gadu garumā palīdzēja ekipāžai apgūt ļoti noderīgas zināšanas.

"Burāšana ir par to, kā tu izmanto laikapstākļus, ārējo vidi, viļņus, straumes," teica Bērziņš. "Plus vēl pozicionējums pret pārējiem konkurentiem. Tas ir burāšanas skaistums, ka nekad nezini, kā īsti būs."

Bērziņš cer, ka līča regate pieņemsies spēkā un aptvers gan jūras piekrasti pie Liepājas un Ventspils, gan plašāku teritoriju Igaunijas ūdeņos.

Savukārt daudzkorpusu jeb katamarānu grupā ātrākā no trim dalībniecēm Rīgas jūras līča regatē bija Latvijas "Kani Keli" ekipāža.

Rīgas līča regate ir lielākās starptautiskās burāšanas sacensības Latvijā, kas risinās nedēļas garumā, un notika jau septīto gadu, pulcējot Baltijas jūras reģiona komandas.

Izmantotie resursi:
LSM