Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Liepa un Gajevskis sarūpē Latvijai zeltu un bronzu BČ triatlonā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Liepa un Gajevskis sarūpē Latvijai zeltu un bronzu BČ triatlonā
Pirmais trijnieks BČ vīriešiem. Foto: Latvijas Triatlona federācija.

Ar Latvijas sportistu panākumiem aizvadītas Baltijas čempionāts triatlonā, kas norisinājās Igaunijas galvaspilsētā Tallinā un kur piedalījās labākie Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, kā arī Somijas triatlonisti. Artūrs Liepa izcīnīja uzvaru, bet Artjoms Gajevskis nopelnīja bronzas medaļu elites grupā vīriešiem.

Sportisti sacentās par Baltijas čempiona titulu supersprinta distancē, kur 375m bija jāpeld, 10km jābrauc ar riteni un 2,5 km jāskrien. Spēcīgu sniegumu parādīja mūsu Latvijā vadošie triatlonisti Artūrs Liepa un Artjoms Gajevskis, kuri abi finišēja labāko trijniekā 145 dalībnieku konkurencē.

Artūrs Liepa bija ātrākais peldēšanā un riteņbraukšanā, pirms pēdējās disciplīnas skriešanas esot vadibā ar pusminūtes pārsvaru. Eiropas junioru kausos uzvarējušais kalngalietis ar solo izpildījumu finišēja pirmais un kāpa uz augstākā pjedestāla, neatstājot nekādas cerības pārējiem un nopelnot pirmo titulu pieaugušo konkurencē Baltijā.

Savukārt, Artjoms Gajevskis pēc sestā laika peldēšanā un ceturtā riteņbraukšanā skriešanā cīnījās par atlikušajām divām godlagām ar Johannesi Siku (Igaunija) Un Veiku Sarenu (Somija) un spraigā sprinta finišā spēja izraut trešo vietu, noturot pārsvaru pār Somijas pārstāvi, bet divas sekundes piekāpjoties igaunim, kurš no Liepas atpalika 15 sekundes.

Elitē sievietēm nedaudz pietrūka līdz medaļām Baibai Mednei, kura pirms divām nedēļām Smiltenē laboja Latvijas rekordu dāmām vidējā distancē. Medne, kura bija septītā peldēšanā, astotā riteņbraukšanā, bet otrā skriešanā, beigās pakāpās uz augu, tomēr palika tieši aiz labāko trijnieka, zaudējot tikai nieka 4 sekundes trešās vietas ieguvējai Ugnei Paurītei no Lietuvas. Kristiāna Maskava, kura uzrādīja trešo laiku peldēšanā, beigās finišēja 10.vietā. Uzvarēja divu olimpisko spēļu dalībniece Kaidi Kivioja no Igaunijas (triatlonā olimpiskajās spēlēs var startēt tikai tad, ja sportists (-e) ir ļoti augstā līmenī un pats izpilda augstos normatīvus – aut.piez.).

Blakus Baltijas čempionātam norisinājās arī Tallinas atklātās sacensībās, kurās piedalījās mūsu jaunie un gados vecākie triatlonisti. Jauniešu grupās jāizceļ Mika Meijera un Beātes Jansones uzvaras.