Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Apstiprina Nacionālās sporta padomes jauno sastāvu, premjera Kariņa tajā vairs nav

Agris Suveizda

Apstiprina Nacionālās sporta padomes jauno sastāvu, premjera Kariņa tajā vairs nav
Krišjānis Kariņš. Foto: F64

Šodien, 2023. gada 24. janvārī, ar valdības rīkojumu par Latvijas Nacionālās sporta padomes priekšsēdētāju apstiprināta izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša. Padomē darbosies arī vēl astoņi ministri, kā arī vairāku sporta biedrību vadītāji, informējusi Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija.

Tā kā 2022. gada 14. decembrī tika izteikta uzticība jaunajam Ministru kabinetam, nepieciešams aktualizēt arī Latvijas Nacionālās sporta padomes sastāvu. Padomē arī turpmāk darbosies ministri un dažādu sporta organizāciju vadītāji, taču tajā vairs nav ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, kurš bija padomes priekšsēdētājs, kā arī Komandu sporta spēļu asociācijas prezidenta Edgara Štelmahera. Kariņa vietā par padomes vadītāju kļuvusi jaunā izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

Padomē turpmāk darbosies izglītības un zinātnes ministre A. Čakša, finanšu ministrs A. Ašeradens, ekonomikas ministre I. Indriksone, iekšlietu ministrs M. Kučinskis, tieslietu ministre I. Lībiņa-Egnere, veselības ministre L. Meņģelsone, aizsardzības ministre I. Mūrniece, labklājības ministre E. Siliņa, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs M. Sprindžuks, Latvijas Augstskolu sporta savienības prezidente A. Ābele, Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente D. Dadzīte, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents E. Fogelis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis G. Kaminskis, Latvijas Tautas sporta asociācijas prezidents A. Katkevičs, Latvijas Sporta veterānu (senioru) savienības prezidents I. Klementjevs, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Ž. Tikmers, Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes valdes priekšsēdētāja D. Zaļupe, kā arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas rektors J. Grants un Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks – Sporta departamenta direktors E. Severs.

Saskaņā ar Sporta likumu Latvijas Nacionālās sporta padome ir sabiedriska konsultatīva institūcija, kas piedalās valsts sporta politikas izstrādē, veicina sporta attīstību un sadarbību sporta jomā, kā arī lēmumu pieņemšanu jautājumos, kas attiecas uz sportu.

Izmantotie resursi:
https://www.izm.gov.lv/lv/jaunums/v...
https://tapportals.mk.gov.lv/legal_...

     [+] [-]

, 2023-01-24 21:54, pirms 2 mēnešiem
Lai arī sastāvs ir iespaidīgs (Latvijas gudrākie un godīgākie cilvēki), māc bažas, ka bez Kariņa padome tomēr nebūs pietiekami jaudīga. Krišjānis ir sevi pierādījis kā drosmīgu kapteini, kurš šajā sarežģītajā laikā pārliecinoši ved Latviju pretī.

     [+] [-]

, 2023-01-25 10:15, pirms 2 mēnešiem
Pretī kam?