Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Pirmais Baltijas individuālais čempionāts skvošā Rīgā pulcēs labākos spēlētājus

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Šajā nedēļas nogalē, 24. un 25. septembrī, Rīgā notiks pirmais Baltijas individuālais čempionāts skvošā, kurā piedalīsies visu trīs Baltijas valstu labākie spēlētāji – valstu čempioni un reitingu līderi. Baltijas individuālo čempionātu organizē Latvijas, Igaunijas un Lietuvas skvoša federācijas.

Latviju pārstāvēs aizvadītā gada čempioni Kārlis Pekstiņš un Baiba Lulle, kā arī Latvijas Skvoša federācijas reitinga 1. numurs Andrejs Sautins un citi top spēlētāji – Jānis Plūme, Gunārs Priževoits, Jānis Bogušs, Aleksejs Mikulāns. Sieviešu grupā vēl spēlēs trīs Jelgavas juniores – junioru čempione Una Ulmane, vicečempione Laura Badūne, GU15 uzvarētāja Sonora Liepa, Latvijas vicečempione Laura Gaigala, kā arī rīdziniece Svetlana Aleksejeva un pļaviņiete Lana Sokolova. Arī Igaunijas un Lietuvas spēlētāju rindās būs valstu čempioni.

Saskaņā ar nolikumu, katru valsti pārstāv pieci labākie spēlētāji un vēl viens spēlētājs no posma organizētājvalsts - vīriešu un sieviešu grupās katrā pa 16 dalībniekiem. Sievietēm šoreiz būs 7 Latvijas pārstāves, aizstājot vienu trūkstošo spēlētāju no Igaunijas. Spēļu grafiki apskatāmi https://rankedin.com/en/tournament/...

Čempionāts notiks trīs posmos. Otrais posms plānots 21., 22. janvārī Viļņā, trešais - 15., 16. aprīlī Tallinā. Uzvarētāji tiks noteikti pēc visu posmu rezultātu summas. 1. vietas ieguvējs izcīnīs 20. punktus, 2. vietas – 16, 3. vietas – 14. punktus, nākamo vietu ieguvēju punktu skaits ar katru vietu samazināsies par 1.

Pirmo reizi Latvijas skvoša turnīru vēsturē paredzētas ievērojamas naudas balvas – 1500 eur pirmajai vietai, 1200 eur – otrajai, 900 eur – trešajai vietai. Uzvarētāju apbalvošana notiks pēdējā čempionāta posmā Tallinā. Balvu fondu veido spēlētāju dalības maksas, turnīra organizētājvalstij jāparūpējas par izdevumu segšanu, kas saistīta ar turnīra organizēšanu.

Baltijas individuālais čempionāts norisināsies pēc “monrad” sistēmas, katram spēlētājam izspēlējot četras spēles “best of 5” formātā. Spēlētāju izsēšana pirmajā posmā balstīta uz pēdējā Baltijas komandu turnīra un nacionālā reitinga pamata. Šopavasar notikušajā Baltijas komandu turnīrā Latvija izcīnīja uzvaru, pieveicot Lietuvas izlasi gan sieviešu, gan vīriešu, gan kopējā ieskaitē, bet Igaunijas spēlētāji turnīram nevarēja piebiedroties. Katrā nākamajā posmā izsēšana notiks, balstoties uz iepriekšējā posma rezultātiem. Ja kāds no spēlētājiem tiks nomainīts, jaunais spēlētājs tiks iekļauts reitingā aiz iepriekšējo posmu dalībniekiem.

Pirmajam trijniekam vīriešu un sievieū konkurencē ir paredzēts naudas balvu fonds: 1.vietai - 1500 EUR, 2.vietai - 1200 EUR un 3.vietai - 900 EUR.

Spēles notiks Rīgā, “Pepsi centrā” Uzvaras bulvārī. Līdzjutēji aicināti vērot Baltijas spēcīgāko skvošistu spēles un atbalstīt dalībniekus sestdien no pl. 12 un noslēdzošās spēles svētdien no pl.10.

Informāciju sagatavoja
Baiba Lulle
Latvijas Skvoša federācija