Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Komandu čempionātā 100 lauciņu dambretē uzvar favorīti

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Komandu čempionātā 100 lauciņu dambretē uzvar favorīti
Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Ar astoņu komandu dalību Rīgā noslēdzies Latvijas komandu čempionāts 100 lauciņu dambretē. Čempionāts pulcēja salīdzinoši spēcīgu dalībnieku sastāvu - seši Nacionālie lielmeistari un seši Nacionālie meistari kā arī talantīgākie jauniešu izlases dalībnieki.

Komandai spēlējot pret komandu pie četriem galdiņiem tika izspēlētas pēc riņķa sistēmas septiņas kārtas ar laika kontroli 15 min. + 5 sek. uz partiju katram spēlētājam.

Jau no paša turnīra sākuma vadībā izvirzījās galvenie favorīti - dambretes skolas Domātprieks un Rīgas namu apsaimniekotājs dambretes kluba komandas. Turnīra piektajā kārtā savstarpējais mačs noslēdzās neizšķirti - 4 : 4 un viss izšķīrās pēdējās divās kārtās, kur meistarīgāki izrādījās dambretes skolas Domātprieks komandas dalībnieki (Roberts Misāns, Guntis Valneris, Marija Magdalēna Nereda, Ernests Kalniņš, Oļesja Abdullina), kuri ar 12 puntiem no 14 iespējamajiem pirmo reizi Latvijas vēsturē kļuva par valsts čempioniem.

Ar otro vietu, atpaliekot par punktu, nācās samierināties Rīgas namu apsaimniekotājs dambretes kluba komandai (Andris Keisels, Jakovs Levins, Jevgeņijs Matvejevs, Arkādijs Bērsons, Senajs Kacs), kuriem arī pirmo reizi šāds panākums. Trešo vietu ar iegūtajiem 10 punktiem negaidīti izcīnija Dobeles Prāta sporta kluba komanda (Ričards Osītis, Gatis Ķļava, Viesturs Štelmahers, Klāvs Norenbergs, Pēteris Freidenfelds), kuri pēc ne visai veiksmīgā turnīra sākuma spēja saņemties un noslēgumā izcīnīja svarīgas uzvaras pār tiešajiem konkurentiem Bauskas Prātnieka un Baltā Kauliņa komandām.

Izmantotie resursi:
Latvijas Dambretes Federācija