Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

T20 kriketa PK noslēdzas ar austrāliešu uzvaru rezultatīvā finālā

Juris Miņins
Juris Miņins

T20 kriketa PK noslēdzas ar austrāliešu uzvaru rezultatīvā finālā
Foto:Reuters/Scanpix

Ar Austrālijas izlases uzvaru pār Jaunzēlandes kriketistiem (173/2 (18.5) : 172/4 (20)) šodien noslēdzās Starptautiskās kriketa padomes (ICC) rīkotais 2021. gada Pasaules kauss T20 kriketā.

2021. gada Pasaules kauss T20 kriketā iezīmējās ar vairākiem pārsteigumiem un tādi bija vērojami jau no priekšsacīkšu posma, kurā Bangladeša piekāpās Skotijai, gan pamatturnīrā, kurā Indija nekvalificējās pusfinālam, gan arī izslēgšanas mačos, kur abu apakšgrupu uzvarētāji palika ārpus fināla.

Par finālistiem kļuva Austrālijas un Jaunzēlandes izlases, kuras, attiecīgi, tika galā ar Pakistānu un Angliju, tāpēc var teikt, ka T20 kriketa Pasaules kauss tika izspēlēts tādā trans-Tasmānijas konkurencē. Tā gan nebija nekāda mazā, jo abas izlases kriketā ir gana liels spēks un, lai arī austrāliešiem pirms šī turnīra pārāk labi negāja, zvaigžņotais sastāvs nekādā gadījumā neļāva viņus nenosaukt starp turnīra favorītiem.

Jaunzēlandes krikets, lai arī pie uzvarām Pasaules kausos nebija ticis, pēdējos gados piedzīvoja pacēlumu, jo jaunzēlandieši spēja aizkļūt gan līdz ODI PK finālam, gan Testu kriketa čempionāta finālam, gan arī spēlēja T20 finālā, turklāt garākajos spēles formātos, ODI un Testu kriketā, viņi arī ir ICC Pasaules reitinga līderi.

Lai vai kā, bet abas komandas uz finālu ieradās labā formā, gatavas cīnīties un, kas īpaši svarīgi šajā situācijā, ārkārtīgi motivētas, jo šo sportisko kaimiņu nāciju mači jebkurā sporta veidā ir īpaši.

Pirmie uz atsišanu devās jaunzēlandieši. Austrālijas metējiem bija gana daudz darba, lai no mača izslēgtu Martinu Gaptilu un Derilu Mičelu, taču ar to viņi tika galā. Ar ko viņi galā īsti netika – ar komandas kapteini Keinu Viljamsonu, kurš desmit sitienus raidīja līdz laukuma robežai, bet vēl trīs – pāri robežlīnijai un laukumu pameta vien tad, kad bija guvis jau 85 punktus.

Tas bija būtisks ieguldījums Jaunzēlandes "krājkasē", jo savu spēles daļu viņi noslēdza ar 172 punktiem. Lai arī šis rezultāts nav uzskatāms par lielu vai neaizsniedzamu, taču līdz šim nevienā no iepriekšējiem T20 PK finālmačiem tik daudz punktus neviena izlase nebija guvusi un 2016. gadā, iepriekšējā notikušajā turnīrā, Karību izlase uzstādīja līdzšinējo rekordu – 161 punktu.

Austrālija, kā jau šajā turnīrā ierasts, sāka ar Āronu Finču un Deividu Vorneru kā pirmo atsitēju pāri un, kā tikpat ierasts, Vorners bija lielisks, kamēr Finčs spēli noslēdza diezgan ātri. Pie Vornera 53 punktiem vēl 77 pielika Mičels Māršs un tuvojoties spēles beigām kļuva aizvien skaidrāks, ka jaunzēlandiešu fināla rezultativitātes rekords ir pamatīgās briesmās.

Vidēji no katriem sešiem metieniem gūstot 9.19 punktus, Austrālijas komanda septiņus metienus pirms spēles beigām garantēja sev triumfu 2021. gada Pasaules kausā T20 kriketā.

Austrāliešiem šis bija otrais T20 PK fināls un pirmā uzvara, bet Jaunzēlande tikt tālu T20 kriketa Pasaules kausā vēl nekad nebija tikusi. Viņiem gan šis ir otrais PK pēc kārtas, kurā tiek piedzīvots zaudējums, jo 2019. gadā viņi piekāpās Anglijai.

Jau 2022. gadā tiks aizvadīts nākošais T20 Pasaules kauss, jo 2021. gadā turnīrs notika tāpēc, ka tas tika pārcelts no 2020. gada. Savukārt 2023. gadā pasaules labākās kriketa izlases tiksies prestižākajā no visiem kriketa turnīriem – Vienas dienas starptautiskā kriketa (ODI) Pasaules kausā.

ICC T20 kriketa PK uzvarētāji

GadsČempionsFinālists
2007.IndijaPakistāna
2009.PakistānaŠrilanka
2010.AnglijaAustrālija
2012.Karību izl.Šrilanka
2014.ŠrilankaIndija
2016.Karību izl.Anglija
2021.AustrālijaJaunzēlande

Izmantotie resursi:
https://www.icc-cricket.com/home-page